Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Még egy...

Mit választanátok? Még egy gyerek vagy az állásotok?

Figyelt kérdés
Zenészként külföldre kerültem, férjem is magyar, van egy 5 éves lányunk, de nagyon szeretnénk még legalább egy gyereket. Sajnos furán alakult az állásom, annò otthagytam egy fix helyet, higy egy városban dolgozhassunk a férjemmel, ne kelljen (100km) bejárni, de ez az állásom helyettesítés egy gyeses helyett. Ez 4 éve tart, most ő visszajött, de lett egy másik, sajnos szintén helyettes állás a köv évre. Fix helyre leghamarabb kb 2015 ben lesz (elvileg) lehetőség, vki nyugdíjba megy, de már 37 vagyok, nem bírok még 2 évet várni a terhességgel, de ha elmegyek szülni, simán lehet, hogy nem vesznek vissza 2015ben a nyugdíjbamenő helyett..:( Ráadásul új helyet sem kereshetek máshol, mert korhatáros a szakmám, 40körül már nem vennének fel sehova. Megőrülök ettől, hogy választanom kell a hivatásom meg a család között, de ha a gyereket választom, lehet, hogy 40 évesen azon agyalhatok mit dolgozzak, mert amiből diplomám van azt felejthetem... (Otthon sem tudunk a szakmánkban dolgozni, ezért kényszerültünk külföldre)
2013. máj. 10. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Állás.Inkább legyen kaja,meg ami kell,mint létbizonytalanság.
2013. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Zenészként nehezen tudom elképzelni, hogy 40 évesen mindenhonnan elküldenének. Taníthatsz is akár, vagy magánzenekarhoz csatlakozhatsz. Nyilván nehéz, de én biztos inkább gyereket vállalnék.
2013. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állásom. ha ennyire nehezen tudsz elhelyezkedni, és van rá esély, hogy tényleg fölvesznek 2 év múlva, akkor én semmiképpen nem rizikóznék a gyerekkel. van egy gyereketek, őt is nevelni kell valamiből, nektek sem árt, ha nem kell filléreskedni, meg állandóan aggódni a jövő miatt. Mire mész két gyerekekkel, ha fel kell adnod azt, amiért tanultál (nyilván fontos neked), vagy esetleg el se tudod őket tartani, mert mindenáron kellett a második, és az ár a biztos munka volt?

Hozzáteszem, hogy én könnyen beszélek, sose akartam két gyereket, így nem tudhatom, milyen az, ha valaki igen. Ráadásul a jövőbe senki se lát bele, már most se vagy mai csirke gyerekvállalás szempontjából (bocs, de ezt te is tudod, nyilván ezért szorít az idő), szerintem az a 2 év már nem oszt nem szoroz, ha jönni akar, akkor jön az 40 évesen is, a kor miatti kockázatok már így is megvannak, a plusz vizsgálatokat így se úsznád meg. Meg mi a garancia, hogy most teherbe esnél azalatt a két év alatt, amíg vársz a fix helyre? Vagy mi a garancia arra, hogy felvesznek a nyugdíjba menő helyére (én is voltam ilyen cipőben, az ígéretekkel a padlás is tele volt, csak épp az állásból nem lett semmi). Mindenesetre, ha ennyire képlékeny a helyzeted munka ügyben, és a férjed nem tud eltartani egy 4 fős családot egyedül, én inkább emiatt aggódnék egy 2. gyerek bevállalásával kapcsolatban, és a nem mellett döntenék. Az az 1.-t is fel kell nevelni valamiből, és még csak most fog igazán pénzbe kerülni, amikor iskolába megy.

2013. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Állás. Munka nelkul miből tartjátok el plusz egy gyereket?
2013. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Én a gyereket választanám. Lehet azért, mert én nagycsaládban (két tesóm van) nőtten fel és nálam egy gyerek lóf*sz, két gyerek meg semmi. Háromnál gyereknél kezdődik a család.


Állásod később is lehet, saját gyereked nem.

2013. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a babát vállalnám. Szerintem később megbánnád, ha nem szülnél még egy gyermeket.
2013. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A férjednek mi a fontosabb, ő mit szeretne?
2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos többen félreértik, azaz nem értik a kérdésemet, de ez azért van, mert nem akartam egy regényben kifejteni a részleteket, de így meg sajnos aki szívből válaszol, az sem értheti teljesen...

Eleve akinek olyan munkája van amit csak azért végez, mert dolgozni kell, az máris nem érti mi is a problémám, azaz számára ez nem lenne kérdés. Én azért tanultam ezt, sok áldozat árán, hogy ebben a szakmában dolgozhassak. Tanultam korábban mást is, de azt nem csinálnám szívesen. Hívjuk úgy, hogy nem a munkámnak tekintem, hanem a hivatásomnak. A körülmények komplikáltak, hosszú lenne, de a lényeg még mindig az, hogy valamit tudnék dolgozni a 2. gyerek után is, nem arról van szó, hogy munkanélküli maradnék, csak valami tök mást, azaz amiért tanultam 6 évet meg dolgoztam benne 8at, és imádom, azt fel kellene adnom.

De most épp ott tartok, hogy lehet tényleg feladom, mert bizonytalanok a kilátásaim, (a köv 2 évről van szó, hogy azután mi lesz, maradhatok-e), és ha a melómat választom, akkor lehet végképp lecsúszok a gyerekvállalásról, és az is lehet, hogy a melóm sem jön össze úgy ahogy szeretném, és itt jön be a férjem, aki azt mondta, hogy a biztosat kell inkább jelen esetben választani, az pedig a gyerek:)

A férjem nem tudja helyettem eldönteni, ő szeretné a gyereket, meg azt is, hogy végre rendeződjön az állásom, de ha nem megy mindegyik, akkor nekem kell eldönteni, mi a fontosabb. Ha a babát választom, akkor valami másba kell kapnom a gyes után, jelenleg is agyalok, hogy mibe és hogyan. Vérzik a szívem a mostani munkám után, de van rosszabb szitu is, ha 2 év múlva mégsem kapom meg a vágyott állást, és gyerekem sem lett, nna az az igazi szívás...

2013. máj. 16. 00:58
 9/9 anonim válasza:
tulajdonképpen a kommentedben meg is válaszoltad, a gyerek a fontosabb:-) egyébként is munkát azért igenis lehet találni, igaz, hogy nem könnyű, de nem lehetetlen!!
2013. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!