Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Van "kedvenc" gyereket...

Szülők! Van "kedvenc" gyereketek? Őszintén!

Figyelt kérdés
A környezetemben is minden családban van/volt kedvenc gyerek...ezt én egyfajta árulásnak érzem a többi gyerekkel szemben. Tudom, azt mondják a legtöbben, hogy "dehogy van,én egyformán szeretem őket", de ez sokszor távolról sem igaz. Tényleg nem egyformán szeretik a szülők a gyerekeiket?

2013. máj. 10. 18:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Én is mindig meglátom, ki a kedvenc gyerek, elég feltűnő tud lenni.

Szerintem ez természetes jelenség, csak nem kéne sok esetben túlzásba vinni.

2013. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Azon gondolkoztam most, hogy lehetne eldönteni, hogy melyik a kedvenc. Pl. ha egyszerre kezdenének el fuldokolni egy kútban és csak egyiket menthetném ki, melyiket választanám? Nem tudnék dönteni. Nekem kettő lányom van, már nagyok, de sosem éreztem kedvencebbnek egyiket sem. Mindkettőnek meg volt a rossz kamasz korszaka, amikor rémesen undokok tudtak lenni, és nem mindig éreztem, hogy tényleg számíthatok rájuk bármikor bármiben. De mindkettőben van szeretni való tulajdonság bőven, és olyan dolgok, amikre rémesen büszke vagyok. Mindketten rendes, normális lányok lettek, egyik lustább, de kedvesebb, másik szorgalmas, de hisztisebb. Így szeretem őket, amilyenek és akárhogy nézem, egyformán.
2013. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van egy bátyám, de mindig én voltam a kedvenc. Velem sokkal többet törődik anyám, mint a bátyámmal. Sokszor szarul érzem ez miatt magam..
2013. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Az én anyukám egyformán szeret minket, és ezt észre is lehet venni :) amúgy 5en vagyunk tesók.
2013. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy féltesóm. Apám őt érezhetően jobban szereti, bár tagadja. Eléggé bánt.
2013. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

2 megtörtént esetet hallottam ami elgondolkodtató.

Volt egyszer egy anyuka aki a tizenéves fiával és a kicsi lányával autózott is belehajtottak a folyóba. A víz elöntötte a kocsit, az anyuka mérlegelt és tudta hogy nem tudja mindkét gyerekét egyszerre kihúzni a kocsiból.A kislányt választotta, kimentette, a fia viszont megfulladt.


Az ázsiai szökőárban is volt egy anyuka a két kisfiával és nem tudta őket egyszerre tartani, végül a nagyobbik fiát engedte el akit elvitt a víz.


Szóval valahogy mégiscsak "választott" a szülő a gyerekei közül, ki tudja mi alapján. Kegyetlen történetek azért...ilyet átélni.

2013. máj. 10. 18:28
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát az a logikusabb, hogy a nagyobb gyereknek egyedül nagyobb az esélye a túlélésre mint a kisebbiknek..
2013. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sincs kedvenc, ahogy egy előző írta, én sem tudnék dönteni, hogy melyiket mentsem.

Viszont mind a kettőben mást szeretek. Az egyik nehezen kezelhető, hisztis, de az esze járása pont olyan mint az enyém, ő az, akivel szavak nélkül értjük egymást, néha csak elég egymásra nézni. A humorával meg kifejezetten szórakoztat. A másik meg egy rejtély nekem, valami olyan világban él, ami számomra teljesen idegen. Beszélgetni sem nagyon tudok vele csak a szokásos napi témáról (mi történt az iskolában), mintha nem egy nyelven beszélnénk. Viszont nagyon kis bújós, szeretgetni való és nagyon jó természetű, segítőkész.

2013. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Emberi ösztön mindig a kisebbet, tehát a védtelenebbet segíteni. Mindkét történetedben így is történt.

Egy nagyobb, pl. tizenéves gyereknek mégiscsak nagyobb esélye van egyedül kimenekülni, mint egy kicsinek. Teljesen érthető választások, még ha én személy szerint valószínűleg bele is őrülnék a veszteségbe ezzel együtt.

2013. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
4%
nekem a barátok köztből a szabó ikrek a kedvenc gyerekeim:)
2013. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!