Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szakítsam meg szüleimme...

Hogyan szakítsam meg szüleimmel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

2006-ban belehajtottak a devizahitelbe (akkor még fogalmam sem volt az egész banki dolgokról) és az ő házukon is rajta van a jelzálog. Így hogyan szakítsam meg velük minden kapcsolatot véglegesen. Ezért függök tőlük. Már gondoltam SIM kártya törésre, a barátnőmhöz tudnék költözni mivel nem tudják, hogy ő hol lakik. És soha többé nem látnának az életben. Ezt szeretném elérni, hogy megszabaduljak tőlük és élhetném függetlenül az életemet.



Anyám egy alkoholista már volt egy agyvérzése évek óta issza a koccintóst meg a cserszegi fűszerest és egyéb flakonos borokat. Apám egy vészmadár, mindennek csak a sötét oldalát látja és soha semmivel nincs megelégedve amit csinálok. Már 31 éves vagyok többször megkaptam már hogy szakítsam meg velük a kapcsolatot mert ha továbbtartom velük a kapcsolatot teljesen tönkre fogok menni idegileg, aminek akár komolyabb következményei lehetnek. De hogyan amikor függök tőlük a lakások végett.

Rossz gyerekkorom volt és most is van de régen nagyon sokat vertek és szidtak.


Ráadásul megtiltották, hogy a lakást visszaadjam a banknak és apám erősen tajtékzik hogy én kiadom a lakást albérletbe. Apám még az árfolyamgátat sem nagyon akarta aláírni. Az ragaszkodik hozzá hogy mindenáron legyen lakásom mert máshogy úgysem lett volna.


Én egy teljesen szorongó aggódó, pánikbeteg ember vagyok a lakáshitel végett amibe magamtól nem is mentem volna bele. A szüleimtől félek már gyomorgörcsöm van és hányingerem amikor velük kell lennem valamiért.


Ha valaki nem értené a kérdésemet és az itt írt kommentemet akkor elnézést kérek! Szellemileg is nagyon gyenge vagyok. Sajnálom, ha valakit felbosszantottam.


2013. máj. 10. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem bosszantottál fel, csak kapkodsz össze vissza, és tulajdonképpen nem derül ki, hogy ki kivel van, és Te mit szeretnél.

Kinek a nevén van a lakás, a hitel? Ki hol lakik?

Költözz el,de ha a te neveden van a hitel, akkor azt továbbra is fizetned kell.

2013. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
31éves vagy, állj a sarkadra. A lakásodat add ki albérletbe, és az abból befolyó összegből fizesd a hitelt, és költözz a barátnődhöz. A telefonodat cseréld le és kész! Nem szólhatnak bele, hogy mit csinálsz a saját lakásoddal! Te fizeted, a tiéd!
2013. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miert fuggenel toluk? Ha fizeted a hitelt, akkor minden rendben.
2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem azzal függsz túlük, hogy anyagilag bele vagy gabalyodva bármibe is, hanem azzal, hogy pánikbeteg vagy, és az önbecsülésed szinte nulla. Így nagyon nehéz lesz lelépni, mert bármikor visszarántanak téged magukhoz.


Egyébként nagyon egyszerű a lelépés: elköltözöl tőlük, elvised minden cuccodat (érdemes egyszerre költözni, egy alkalommal mindnet elvinni, mert ha van olyan családtagod, aki nagyon zizis, és a lelkére veszi a válást, akkor esetleg az ottmaradt tárgyaidon állhat bosszút (szomorú tapasztalatom: anyám ezt-azt elégetett a holmijaim közül, bosszúból)).


Minden kapcsolatot meg kell szüntetni: telefonszám lecserél, titkosít; minden bankszámlát külön névre venni stb. Amikor keresnek, nem nyitsz ajtót, egyébként nem vagy elérhető. Közösségi falon kizárni őket, bárki bármilyen szinten üzenget tőlük, ignorálni.


Ha pánikbeteg vagy, és "szellemileg nagyon gyenge"(ez nyílván nem ostobaságot vagy mentális retardációt akar jelenteni, hanem pszichés zavart), akkor érdemes szakember segítségét is kérni.

2013. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!