Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megőrizni a jó...

Hogy lehet megőrizni a jó kapcsolatot a szüleimmel annak ellenére, hogy ellenzik, hogy összeköltözzek a párommal házasság nélkülösszeköltözést?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok tapasztalata érdekelne, akiknek a szülei ellenzik az összeköltözést, hogy ezt hogy oldották meg. Felnőtt vagyok, szóval nem az engedélyük kell, csak nem szeretném, ha emiatt megromlana a kapcsolatunk.

A páromat nagyon szeretik, szinte fiuknak tekintik, de házasságpártiak, így az összeköltözést nehezen fogadják el, mi pedig erre készülünk. Össze fogunk házasodni, de kell egy kis idő hogy megpróbáljuk, hogy valóban menne-e együtt, mert ha házasság, akkor valamelyikünknek fel kell adni a városát, munkáját, mindent. Amíg "csak együttlakunk", addig hol itt, hol ott, kicsit ingázva, de mégis együtt.

Tudom, hogy ma már divat az együttélés és azt is, hogy felnőttként nem szólhatnak bele a szüleim, ezeket kár is írnotok, mert tisztában vagyok vele. De mivel eddig jó volt a kapcsolatunk, szeretném ha így is maradna, ezért keresem a megoldást.


2010. aug. 26. 15:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A cím helyesen: "Hogy lehet megőrizni a jó kapcsolatot a szüleimmel annak ellenére, hogy ellenzik, hogy összeköltözzek a párommal házasság nélkül?" Elnézést, csak közben átfogalmaztam és maradt benne felesleges szöveg.
2010. aug. 26. 15:13
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Miért nem mondod a szüleidnek, hogy ezt azért teszed, mert biztos akarsz lenni a döntésedben? Gyakran hazalátogatnál, nem egész nap egymás nyakán lógnátok és csak addig laknátok házasság nélkül együtt, ameddig bebizonyosodik hogy tökéletesen működik és nem követtek el hibát a házassággal. Ebbe szerintem bele fognak menni. Rengeteg olyan pár van, akik hosszú időn keresztül együtt vannak, összeköltöznek, pár hét és viszont látásra. Én is így jártam.
2010. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hozzál egy fel egy pl. Pl. ezt! Az egyik ismerősömék is otthon laktak a szülőknél. Aztán amikor megtörtént a lánykérés, a szülők benyögték, hogy ez szép és jó, de csak akkor költözhetnek külön, ha előbb összeházasodnak. Hát nagyon nagy nehezen sikerült őket meggyőzni, hogy ez úgy zsákbamacska, és hogy ismerjék meg az együttlakás elejét, hátulját még mielőtt összeházasodnának. Belementek. A fiatalok összeköltöztek, és rá kb. 8 hónapra fel is bontották a jegyességet. Rájöttek, hogy nem tudnak együttélni. Mert az amit otthon csináltak, az nem teljesen az volt. A szülők meg most már áldják azt, aki rábeszélte őket, hogy igenis engedjék a gyerekeket!
2010. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mond nekik, hogy te elöszőr szeretnéd kipróbálni az együtt lakást, mert nem akarsz elvált nő/férfi lenni, ezt gondolom a szüleid sem szeretnék.
2010. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

örök igazság, hogy lakva ismeri meg egymást az ember. Mindenképp jó, ha összeköltöztök, kiderül legalább bírnátok-e tényleg együtt. A házasság komoly dolog, főleg ha komolyan veszik. Akkor meg minek kísérletezz, azért, hogy elválj? Mondd meg a szüleidnek, hogy együtt lakás nélkül nem akarsz hozzámenni senkihez, mert ez kell neked, ahhoz, hogy biztos lehess mind magadban, mind a másikban.

Szeretik amúgy szüleid a párodat? Nem valami bajuk van vele, és azért ellenzik?

Vagy falun laktok, vagy miért ciki ez nekik, mit mondanak?

2010. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeretik a páromat, ez írtam is, semmi gondjuk nincs vele, pont ilyen férjet képzeltek el nekem, meg én magamnak:) Elmondtam ezeket, értik is az érveimet, de azt mondják, hogy én meg értsem meg, hogy nekik a házasság komoly dolog (nekem is az lesz), ez nem egy cip, amit kipróbálok, aztán ha nem jó, akkor bocs, visszaviszem. Nem falun lakunk, nem is elvakult vallásosak, egyszerűen csak nagyon szép házasságban élnek és nekik elfogadhatatlan az együttélősdi. Évek óta nem lakom otthon, megszokták már, de hazamegyek amilyen gyakran csak tudok (2-3 hetente) van hogy egyedül, van hogy kettesben. Ha egyedül megyek, rögtön a kedvesemet hiányolják, hogy ő miért nem jött, szóval nagyon szeretik. Azt sem reklámozom, hogy a szexszel sem vártunk a házasságig, ez is egy cikis pont lenne otthon, de azért ezt gondolom sejtik:)
2010. aug. 26. 15:26
 7/15 A kérdező kommentje:
cip = cipő... nem megy ma nekem a gépelés:)
2010. aug. 26. 15:27
 8/15 anonim ***** válasza:
Különbözik a véleményetek, nagy tragédia. Ha tényleg jó a kapcsolat, kibírja.
2010. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Épp hogy túl komoly dolog ahhoz, hogy próba nélkül ugorjatok bele.
2010. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A szüleidnek igaza van.A próba összeköltözés semmit sem jelent,nem biztosít be.Hisz összeköltözhetsz 10-szer is.

Vagy szereted és házasság,vagy csak szerető.....

2010. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!