Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem lassan már menthetet...

Úgy érzem lassan már menthetetlenül kihűl a kapcsolatunk és a férjem ebből semmit nem vesz észre, ő tervezgeti tovább a jövőnket. Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni?

Figyelt kérdés

Sajnos mára már nem is úgy érzek a férjem iránt mint régebben. Szinte alig van itthon, ha itthon van is a gép előtt ül, alig foglalkozik velem. A 1,5 éves lányunkkal elég sokat játszik hétvégente, tényleg megpróbál jó apa lenni, de férjként borzasztó. Elhagyni nem akarom. Egyre többet mondogatja, hogy szeretne egy kistesót a lányunk mellé én pedig így nem akarok még egy gyereket.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Már rengetegszer nekifutottam, hogy megbeszéljük, de vele nem lehet ilyen komoly dolgokról beszélni, mert csak elvicceli az egészet és úgy érzem nem akarja belátni, hogy bajok vannak.


2013. máj. 14. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem gyakorlatilag a tiéd ikertesója. :) Vagy inkább :( Sajnos ez nem lesz jobb. Nálunk is másfél volt a lányom, mikor tesót akart, én belementem, most van egy 4 évesünk és egy lassan 2 évesünk. A párommal havi 1-2 szex a maximum, az is gyorsan érzelmek nélkül. Minden nap mondja, hogy szeret, de olyan automatikusan, mintha köszönne. Sehol nem voltunk kettesben kb egy éve. Már nem is vágyom rá. Szinte hónapról hónapra lesz egyre rosszabb. Párom hazaér 7-re, gép elé ül, fürdetünk, gép elé ül, alszunk, ez mindegyik napja. Nem tudlak mivel bíztatni.
2013. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélgetni nem hajlandó, bár valószínűleg ő is érzi hogy baj van, azért nem akar beszélni róla, akkor cselekedj. Szervezz közös programokat, családilag is és kettesben is. A közös élmények, a közös nevetés talán újra feléleszti benned is az érzéseket és újra közelebb kerülhettek egymáshoz.
2013. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfogalmazodott már benned hogy konkrétan miben kellene változtatnia?

Addig nekem sem sikerült semmit elérnem még csak azt mondogattam hogy nem vagyok boldog,elhanyagoltnak érzem magam.

Aztán taktikát váltottam és konkrét dolgokat mondtam neki,most ezt meg ezt kellene tenned,most ezt csináljuk.

Meglepő modón addig neki minden jó volt és csak nekem voltak problémáim,miután elkezdtem mondogatni nekem a dolgokat ő is elkezdett változtatásokat kérni tőlem.Szóval neki is voltak olyan dolgok amik nem tetszettek csak hallagatott.Szépen egymásra találtunk ujra,de még mindig nem sikerül leülni és megbeszélni a dolgokat,nekünk ez a rész nem megy.konkrét célokkal elő lehet állni azon nincs mit elviccelni vagy ráfogni a másikra hogy nyavajog.

2013. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, már megfogalamaztam magamnak is, neki is, de semmi változás. Terveztem kettesben töltött hétvégét, aminek az lett a vége, hogy hozta magáva a laptopot és üldögélt vele 2 napig a szobában. A végén pedig azt mondta, hogy már rég nem érezte magát ilyen jól. Elhívtam kettesben vacsorázni, ahová ő odacsődítette a barátait és észre sem vette, hogy 2 óra után én csendben hazamentem. Az egészből pedig leszűrte, hogy milyen jó közös programjaink vannak.

Kértem, hogy legyen kicsit többet itthon és ha már itthon van, velünk, velem foglalkozzon ne csak a gépet bámulja. Ebből az lett, hogy bár testileg velünk volt (kerti söütögetés), végig csak sóhajtozott, és leste a gépet meg az óráját, hogy mikor ér már véget a "családi nap". Ha szóltam hozzá, kiderült, hogy halvány fogalma sincs, miről beszéltem, mert nem figyelt igazán. A kicsivel ugyan játszott, de 10 perc után a "na ezzel is megvagyok" nézéssel adta át, hogy álmos, pedig amúgy többet szokott vele foglakozni.

2013. máj. 14. 10:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy levelet neki, azt kevésbé tudja elviccelni. Lehetőleg olyankor olvassa el, amikor nem vagy ott és nem tud azonnal reagálni - így jobban el tud gondolkodni a leírtakon.
2013. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, ami leköti a gép előtt Munka, szórakozás? Milyen oldalakat nézeget? Neked min kéne változtatni, hogy felfigyeljen a változásra? Tudod, ha én pozitív irányba változtatom az életvitelemet, akkor a másik is tud velem változni, mert látja az értelmét. Én férfi vagyok. A házasságom a poklokat járták. Hasonlóan el voltunk hidegülve egymástól, sőt a válás szélén álltunk. Nem azt néztem, hogy miben kéne változnia, hanem azt, hogy én miben változzam életvitelszerűen. Ahogy változtak a dolgok, úgy változott és nyílt meg ő is.Mindkettőnkben voltak (vannak) hibák. Igaz, ehhez kell a másikban a vágy a jobbra, a jobb, tartalmasabb életre. Van egy módszer, amivel ezt el lehet érni.Én ezt alkalmaztam lépésről, lépésre. Sikerült. Sokan pénzt adnak ki párterapeutára. Nem mondom, hogy nincs rá szükség, de odafigyeléssel és belátással változtathatunk saját magunk is.
2013. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is azt akartam javasolni, hogy írj egy levelet. Hátha akkor egy kicsit komolyabban veszi, és írd le neki azt is, amit most leírtál nekünk. Étterem stb.
2013. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
szia. nem tudom, hogy még aktuális-e, de szerintem nézd meg a fireproof (tűzálló) c. filmet. ilyen problémáról szól, nagyon jó. [link]
2014. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó jól mondja. Az a film sokat segíthet.Pláne, ha tudjuk, hogy a filmben szereplő bizonyos naplószerű könyv kapható magyarul.
2014. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kérdező mi lett azóta?
2023. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!