Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám igazi para-anyu,...

Anyukám igazi para-anyu, hajlamos mindent túlaggódni, emiatt gyakoriak a viták, az utóbbi időben meg is romlott a kapcsolatunk. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Mit tehetnék hogy ne rajtam kattogjon folyamatosan és ne gyártson összeesküvés-elméleteket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, mindig is külföldre orientálódtam, így már az érettségi után tudatosan egy olyan tanfolyamot végeztem el, amivel majd könnyedén el tudok helyezkedni bárhol.

Anyunak már akkor sem tetszett az, hogy külföldre költözök, de reménykedett hogy majd a család, a barátok, egy esetleges szerelem itthon tart.


Hát pont fordítva sült el a dolog, mert az esetleges szerelem nyaralás alkalmával egy külföldön élő (de magyar) pasi személyében talált meg. 9 hónap távkapcsolat után úgy döntöttem hogy kiköltözök hozzá. Viszonylag gyorsan sikerült munkát találnom, jó a fizetésem és a kapcsolatom is jó, új barátok, új társaság, új élmények stb.


Szuper lenne minden, csak beárnyékolja, hogy anyuval a kiköltözés előtti kb 1-1,5 hónapot végigveszekedtük és azóta sem felhőtlen a kapcsolatunk, ő nagyon neheztel rám. Azzal indokolja, hogy félt, amit valahol meg is értek. Születésemtől fogva van egy enyhe szívbetegségem, de ezt gyógyszerrel és éves kontrollal kordában lehet tartani - na ő erre hivatkozik mindig. Illetve arra, hogy még régebben (érettségi környékén, a sok stressz/tanulás miatt) volt 1-2 pánikrohamom. De ezeket is megtanultam kezelni.


Viszont ő parázik, aggódik, rajtam kattog, problémákat gyárt stb.

Tudja, hogy az állapotom otthon is rosszabbodhat, de azzal indokolja, hogy akkor egyből ott tudna lenni. Igaz mondjuk, 10 órás útra vagyok otthonról és elég drága a repjegy is, de szerintem ez azért nem elfogadható indok..


Nem tudom hogy győzzem meg, hogy értessem meg vele hogy ne aggódjon és hogy nem lesz semmi bajom..


Mindenféle ötletet/tanácsot szívesen olvasok, a provokatív "de hülye anyád van, nem hogy büszke lenne rád" és hasonló kommentelők inkább kíméljenek, köszönöm! :)


2013. ápr. 16. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukák már csak ilyenek! Mikor mentél ki? Talán kell még neki egy kis idő, hogy megszokja!
2013. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem könnyű a helyzeted. Az én anyukám is aggódós, de messze nem ennyire, és tudja is magáról, így igyekszik kompenzálni.


Az, amennyire anyukád aggódik, nem normális, de attól még persze ő az anyukád, valamennyire tekintettel kell lenned rá. Valószínűleg a betegség csak fedőérv, ha ő úgy is gondolja, hogy elsősorban amiatt aggódik, valójában az aggodalom sokkal mélyebben gyökerezik a lelkében, nem sok köze van bármiféle betegséghez. Ezt persze ő se tudja, teljesen őszintén hiszi és állítja, hogy a betegségek miatt aggódik.


Amit tehetsz, az az, hogy maximális megértéssel fordulsz felé, és nyugtatod, ahogy tudod. Biztosítod, hogy biztonságban vagy, a férjed is kéznél van, ha kell, a szomszéd nénivel is jóban vagy, a múltkor is vittél neki süteményt stb. stb. Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor minden alkalommal, mikor anyukám felhozza a témát, igyekeznék nagyon türelmesen megnyugtatni, hogy tudom, hogy nagyon szeret és emiatt nagyon félt, de hát a világ rendje az, hogy a gyerekek leválnak a szüleikről. Ne vitatkozz, hanem mindig türelmesen magyarázd el ezeket bármiféle vitatkozás helyett.


Ami még segíthet anyukád megnyugtatásában, ha minél gyakrabban beszéltek vagy leveleztek. Az én anyukám szerintem minden nap felhívja az anyukáját. KÜlföldről ez nem biztos, hogy megy, de azért hívd fel, amilyen gyakran lehet, meg írhatsz neki emailt is (ha el tudja olvasni), talán az is segít.

2013. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az megoldhatatlan, hogy anyukád is kiköltözzön? Vagy leglaább közelebb?


Egyébként szerintem idővel belenyugszik, hogy ez már így marad, de esetleg segítheted eme belátásra térését azzal, ha megmondod neki, hogy te így vagy boldog, és mielőbb elfogadja ezt, annál hamarabb fogod még jobban érezni magadat. Elmondhatod neki azt is, hogy szeretnéd, ha megint olyan jó kapcsolatotok lenne, mint azelőtt, és megérted, amiért félt, de ez már így neki fog ártani.

2013. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó válaszokat kaptál, és talán meg tudod anyukádat is nyugtatni. Az anyukáknak fontos, hogy a gyerekük jól legyen, tehát erről győzd meg őt újra meg újra. gyanakkor tüntesd ki őt érdeklődéseddel, kérdezd meg mindig, hogy jól van-e, mit csinál, vannak-e barátai, stb. Mert tudnia kell, hogy a gyereke gondol rá, törődik vaele. Bíztasd meg, hogy egyszer majd kiviszed magadhoz egy kis nyaralásra, világot látni, stb.
2013. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!