Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap a férjem morcosan...

Tegnap a férjem morcosan érkezett haza, nyoma sem volt az előző napi lelkesedésének, jövő tervezgetésének, a vacsorából nem kért, ellenséges hangnemben válaszolgatott nekem, te ezt milyen mértékig tolerálnád?

Figyelt kérdés

Nem volt hajlandó megmondani,hogy mi a baja ,talán ő sem tudta ,mérgesen rámmkiabált ,hogy én azt sem tudom mi a fizikai munka ,mert mi az egészségügyben több műszakban nem tudhatjuk mi az igazi építőipari munka ,ez nagyon rosszul esett.

Amikor rákérdeztem ,hogy mi lesz a munkahellyel ahol rövidesen kezdett volna ,akkor pedig végképp felháborodott ,hogy azt sem tudja hol áll a feje a sok hirtelen jött alkalmi munkától,nemhogy most elmenne külföldre .Egyébként télen nem volt munkahelye és most két hete adódott néhány alkalmi munka ,de a külföldi munkahelyet amit hosszabb távra ígértek neki már másodszora halasztaná ,nem először menne külföldre dolgozni,mivel itt felénk sajnos szinte semmi munkalehetőség nincsen,ha végez ezzel a pár alkalmi munkával akkor ismét nem számíthat semmi lehetőségre itthon.


Megbocsájtható ha neki valami baja van akkor nem mondja meg őszintén hanem a más dolog iatti mérgét,dühét ,tehetetlenségét rám zúdatja nem törődve azzal ,hogy megaláz ?


2013. máj. 14. 11:20
1 2 3
 1/24 ivilicious ***** válasza:
100%
nekem is építőiparos a barátom,csak fáradt és morci, ne is feszegesd a témát, kérd meg,h próbáljon uralkodni magán, de ne kérdezősködj meg ilyesmi, pihenje ki magát és kész.
2013. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 ivilicious ***** válasza:
20%
és adj neki egy doboz hideg sört,mikor hazaér, nekem bevál ált. :D
2013. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem sörözik,hiába adnék neki .
2013. máj. 14. 11:27
 4/24 anonim ***** válasza:

Egy estéből ne vonj le hosszútávú következtetést. Valami baja van, fáradt, nyűgös,majd kipiheni magát, aztán elmondod neki, hogy rosszul esett, amit csinált, és majd bocsánatot kér.

Egy-két napot én még gond nélkül tolerálok, velem is van, hogy annyira fáradt vagyok és/vagy annyira kiborított valami, hogy csak ront a helyzeten, ha elkezdi kérdezgetni, hogy de mi a bajom, de miért nem mondom el. Hadd aludjam ki magam, utána elmondom. Légy türelmes!

2013. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Korábban írtál már ki ezzel kapcsolatban kérdéseket, jól emlékszem?
2013. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl sokáig tolerálom.

Bár nincs ilyen problémánk,egyszer kaptunk össze ezen nagyon,akkor megegyeztünk,hogy ha bajunk van akkor nem morgunkés veszekszünk a semmin,hanem elmondjuk,,együtt könnyebb megoldani.

Elég erre emlékeztetnem (vagy ő engem),és megbeszéljük.

2013. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Egy este sem szabadna szerintem a másikat így megalázni ,hogy felemelt hangon kiabálom,hogy amit ő dolgozik az nem is munka ,holott többször csak ebből a nem is munkából éltünk ,mert az építőiparban télen egyáltalán semmi munka nem volt .


Mondtam neki,hogy ha csak így tud viselkedeni akkor a legjobb ha elköltözik,mert én ezt nem fogom tolerálni,erre nyugodt hangnemben mondta ,hogy oké .

Reggel viszont már "cicának " nevezett ami igen sértette a fülemet ,mert már többször kértem ,hogy ne szólítson így .


Két gyerekünk van,de nem hinném,hogy csak miattuk mindent el kelene tűrnöm .

2013. máj. 14. 11:33
 8/24 A kérdező kommentje:

"Korábban írtál már ki ezzel kapcsolatban kérdéseket, jól emlékszem ?"


Milyen kérdésekre gondolsz ?

2013. máj. 14. 11:34
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok mindig vidám és cseverészős kedvemben. Ha láttad rajta, hogy valami baja van, akkor békén kellene hagyni és nem tovább feszegetni a témát. Ha nem tartós az ilyen kiborulása, akkor legyen már az embernek egy-egy napja, amikor ül a kanapén bambán és néz ki a fejéből.


Nekem is ha sz.r a kedvem és ahelyett hogy nyugton hagynának még tovább idegesítenek, akkor én is kirobbanok magamból. A volt férjem csinált párszor ilyet, ahelyett hogy hagyott volna nyugton egy kicsit és utána úgyis lenyugszom és elmesélem, hogy mi volt, ehelyett addig piszkált, amíg nem üvöltöttem, hogy hagyjon már békén.

2013. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

" Ha nem tartós az ilyen kiborulása, akkor legyen már az embernek egy-egy napja, amikor ül a kanapén bambán és néz ki a fejéből. "


Pont így csinált,ült a kanapén miután hazaért és szotyit evett,én éppen ruhát teregettem és furcsa volt,hogy nem is köszönt amikor hazaért ,bementem köszönni és rákérdeztem ,hogy mi újság van.

Az is nagyon rosszul esett ,hogy főztem neki a kedvenceit és meg sem kóstolta ,azt mondta ,hogy ő most nem kér ezekből :( .


Nagyon látszott rajta ,hogy nem csupán fizikai fáradtságról van szó,hanem valami konkrét oka van a a lelkiállípotának ,de nem volt hajlandó megmondani,csak mérgesen,dühösen énrajtam kitölteni a baját .

2013. máj. 14. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!