Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire változtatja meg a...

Mennyire változtatja meg a saját gyermek a nő személyiségét, és miért következik be ez a drasztikus változás?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni az ellen, hogy inkább a megszokott régi énjére hasonlítson, és ne legyen gyermekfüggő a saját gyermek megszületése után a nő?

2013. máj. 14. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek születése után átalakul a fontossági sorrend. Én sem vagyok a híve annak, hogy a szülés után az anya gubózzon be és a pelenkán túl ne is lásson, de azért az sem elvárható, hogy a szülés előtti régi énjére hasonlítson. Különösen ha a haverok-buli-piálás szentháromságában élt.

Az életünk során folyamatosan változunk és az nem elvárható, hogy a 30-40 éves korosztály is ugyanúgy éljen és lássa a világot ahogy huszonévesen.

2013. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinél van ez így.


Anya vagyok, de cseppet sem gyerekfüggő.

A férjem ugyanolyan fontos számomra, mint a lányom, egyikük sem szorul a háttérbe és fontos a régi hobbim is, persze most még nem nagyon tudok úgy élni, mint eddig, de némi szervezéssel megoldható.

Pl. nagyi vigyáz az unokájára amíg mi elmegyünk egy hegyi kerékpáros túrára a férjemmel.

2013. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, ha valaki gyermekfüggő? Hiszen a gyermek a nap 24 órájában az anyjára van utalva, tehát nem a szülő lesz gyermekfüggő, hanem a baba szülőfüggő. Ahol van egy apuka is, és az ugyanúgy kiveszi a részét a gyermekgondozásban ott csak 50%-ban lesz a gyermek anyafüggő. Tehát az anyuk a 50%-ban tudná a régi életét folytatni. A gyereket etetni, gondozni, nevelni kell, és ez rengeteg energiát, időt emészt fel. Gazdagok megtehetik, hogy erre alkalmaznak valakit esetleg.
2013. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
2013. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apuka is ugyanannyit van a gyerekkel mint az anya (meg lehet oldani akkor is ha az apa a munkahelyen dolgozik, mi is megoldjuk, sőt, én itthonról dolgozok közben, most egy éves a gyerek, de azért elvégzem a munkahelyi munkám is, igaz könyvet nem vállalok csak rövidebb írásokat - fordító vagyok) és törődik a gyerekkel, játszik vele, szórakoztatja eteti akkor nem lesz anyafüggő a gyerek. Az a nagy büdös helyzet, hogy körülbelül hét éves koráig mindenben a szülők segítségére van szinte utalva, a szülők kénytelenek gondoskodni róla. Ma például reggel héttől este hétig dolgozik a párom, de ha hazaér az az első dolga, hogy amíg le nem fektetjük a gyereket addig ő van vele, én pedig megmelegítem a vacsorát, együtt eszünk, fürdetünk altatunk. Ha éjszakás akkor nap közben a gyerekkel együtt alszik meg amikor lemegyek a boltba a gyerekkel a többi időt meg vele tölti, így akkor én tudok dolgozni meg főzni stb. Ő főzni nem tud, de bevásárolni, porszívózni, feltörölni stb. igen. Ha a felek elosztják egymás között a terheket akkor a nő nem sokat fog változni, mert lesz ideje a régi dolgaira is.
2013. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy ettől megváltozna egy nő, csak másik oldala kerül előtérbe - de ezek a tulajdonságok mindig ott voltak benne

szerintem az már előre látható, hogy egy nő 'gyerekfüggő' lesz-e a szó negatív értelmében - mert ez a tulajdonsága egyébként is megvan, csak épp mondjuk a párjára, vagy más családtagokra (netán házi kedvencre) irányul a túlóvása és túlgondoskodása

legalábbis én ezt figyeltem meg

2013. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én igyekszem a régi lenni, ami többé-kevésbé sikerül is, de nem minden téren, ami érződik is. Nehéz fenntartani a régi kontaktust a férjemmel, gondolom, ő is így érez, nem tudunk annyit csak kettesben lenni, de ezt kárpótolja az, hogy egy komplett család lettünk:)
2013. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
A gyerek 10 éves kora után a nő ujból vissza lényegül nővé.
2013. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennek molekuláris alapja van,így nem hiszem hogy létezne is bármilyen kezelés a régi nő visszaállítására.Ez kb olyan mint egy férfiból infantilis kisfiút akarnánk csinálni.
2013. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első, te kevered a fogalmakat. Az ember személyisége és a TEVÉKENYSÉGEI nem ugyanazok. Az általad említett szentháromság tevékenység, nem személyiségjegy.
2013. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!