Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevvalasztas gyermeknek...

Nevvalasztas gyermeknek kulfoldi hazastars eseteben?

Figyelt kérdés

Kulfoldi ferj eseteben, ha hazassagunk anyakonyvezve lett, es a hazassagi any. Kivonat tartalmazza hogy ferjem csaladi neve lesz a gyermeke, es ugy dontok hogy hazamegyek Magyarorszagra szulni, akkor ugye kulfoldi nevet is valaszthatok utonevnek, amit anyakonyveznek?

Eleg fura lenne ferjem csaladi neve magyar utonevvel.


2013. máj. 14. 15:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Alysha- ra gondoltam, mivel az kicsit azsiais :)
2013. máj. 14. 15:44
 12/16 A kérdező kommentje:
a hivatalos nyelv szingalez, de az angolt sokan hasznaljak. Szep nevek vannak itt de leirni meg kimondani nem egyszeru
2013. máj. 14. 15:45
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp Álmos-t akarnának, fordíthatnák Sleepy-re. :D


Az Alysha szép, végül is magyarul is kimondható, szerintem jó választás.

2013. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is válasszatok olyan nevet, ami mindkét nyelven normálisan hangzik, vagy esetleg nemzetközi név, ami mindkét országban ismert. Pl: Anna, Alex, Barbara stb...
2013. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Alysha jó, magyarként is kimondható.

Az én férjem sem magyar a fiaink nevei: Adam és Daniel. Leírva csak az ékezetben térnek el, mivel itt élünk "Ádám" és "Dani" néven futnak. Viszont ha kiköltözünk (ami egyre valószínűbb) akkor ott is tudják majd használni.

2013. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, adhatsz bármilyen nevet. Nálunk is ez volt, azt írtunk be amit akartunk.


Akkor lenne gond, ha a férjed közben megszerezné a magyar állampolgárságot. Amint a férjem megkapta, automatikusan küldték a gyerekek új születési anyakönyvi kivonatát, amiről törölték azt a bejegyzést, hogy a férj külföldi állampolgár. Ha lenne még gyerek, a következőnek már nem azt a nevet adhatnánk amit akarunk, mondván a férj is és én is magyarok vagyunk.

Ismerősnél az apa kettős állampolgár, az anya magyar, ők nem adhatták azt a nevet, amit szerettek volna.

2013. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!