Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak édesanyámmal?

Mit csináljak édesanyámmal?

Figyelt kérdés
Anyukámnak nincs érzéke a névválasztáshoz. Sem rám, sem a nővéreimre nem igazán illik a nevünk ( a testvéreimnek ráadásul még különleges nevük is van ). Anyukám az unokáinak is javasolt keresztneveket, de nem az lett a nevük. Állandóan felemlegeti, hogy bezzeg az ő általa javasolt nevek milyen szuperek lettek volna, meséli szomszédoknak, rokonoknak, mindenkinek, hogy nem az lett az unokák neve, amit ő akart, sőt, sokszor úgy szólítja az unokáit! A legidősebb unokahúgom már húsz éves és anyám még mindig nem emésztette meg a dolgot. Mit csináljunk vele? Szinte állandóan felhozza a témát. Csinálja már pár éve, most már én sem tudok szemet hunyni felette. Ennyire zokon vette? Szerintem ez nem normális. Hogyan magyarázzam meg neki tapintatosan? Nagyon sértődős. 32N

2012. szept. 22. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyi évig nem emésztette meg, és nem értette meg, hogy nem az ő feladata volt az unokának nevet adni, akkor gondolod most érne bármit is, ha 100-adszor elmagyaráznád neki? Szerintem nincs értelme. Hagyjátok rá, egyik fülön be a másikon ki. Majd megunja, de ha nem akkor az ő baja.
2012. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát lehet. Csak ma reggel is telefonált és kérdezte, hogy van Lilla. Nem is Lillának hívják a gyerekem! Nevezze már a nevén. Ráadásul azon is megsértődött, hogy a testvéreim nem szeretik a nevüket ( nem is csoda). Most az unokahúgomnak születni fog egy gyereke, úgyhogy ismét elemébe lendült.
2012. szept. 22. 11:57
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
ey otlet! ha nincs a gyerekeknek masodik keresztnevuk akkor anyakonyveztessetek be az o altal valasztottakat masodiknak es kesz!a bekesseg es nyugalom ennyit meger.
2012. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
elozo vagyok. gondolom o ettol erzi magat fontosnak.
2012. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem hagyd, hadd nevezze Lillának, ha neki az tetszik. Annyi becenévről hallottam már, olyanról is, amit te írsz, hogy más néven is nevezik a gyereket.

Ha ez örömöt okoz neki, hadd csinálja, annyiban egyezzetek ki, hogy ne csak Lillának szólítsa, hanem az igazi nevén is, használja mindkettőt.

2012. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Változtassatok nevet.Meg kell igényelni az okmányirodába és kész :)

Amúgy meg lehet most még direkt más néven szólítja az unokát,de később már váltig állítani fogja, hogy tényleg úgy hívják(figyeljtek rá oda,nehogy idő előtt szenilis legyen).

2012. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 nevem-senki ***** válasza:
16%
A testvéreidet, h hívják?
2012. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De mi nem akarjuk máshogy nevezni a gyereket. Nem is tetszik a Lilla. Második keresztnév meg van. Miért olyan fontos neki, hogy hívják az unokáit?
2012. szept. 22. 12:06
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Nektek nem kell máshogy nevezni, csak hagyjátok, hogy néha úgy szólíthassa a gyereket, ahogy neki tetszik.
2012. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A tesóimat Kalliopénak és Gvendolinnak hívják. Engem Annabellának, bár én Annázom magam, az jobban illik rám. A lányomat viszont Arabellának, ami hasonlít az Annabellára, nem értem, mi baja vele. De a nővéreim gyerekinek sokkal rosszabb neveket akart adni. A Lilla ehez képest jutalom.
2012. szept. 22. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!