Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek hasonló családi...

Valakinek hasonló családi problémája?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és a helyzet az, hogy rettentően félek apámtól, vagyis nem tudom elmagyarázni mit is érzek. Mikor nincs itthon boldogság van a házba hazajön síri csend, senki se mer megszólalni, mert ordít. Amióta az eszemet tudom anyával csak a vita megy mindig! Rettentő sok emlékem van arról, miközben anyát üti, fojtogatja a szemem láttára. Ez azt hiszem az egész életemre behatott! Ebbe a házba törvények vannak..ő mondja meg mikor mennyek fürdeni, mikor aludjak, meg hasonló dolgok. A mamám 1 utcával arrébb lakik( az ő édesanyja) nagyon beteg szeretek ott lenni, de már 6-kor hív hogy fürdés, mert holnap dolgozik. Azt hozzáteszem, hogy a saját anyjára azt mondja, hogy " k...va, haljon meg"! A hétvégémet is mindig beossza, takarítás.. bulizni csak akkor mehetek, ha anyával kettesbe akar lenni. Az lényegtelen, mikor én akarok menni. A nővérem elűzte itthonról, anyámat idegbeteggé tette. Azt hiszem én is depressziós vagyok, mikor belém köt, nem merek vissza szólni az ideg felmegy bennem, de hallgatok!:( Olyankor beveszek egy Xanaxot, vagy amit találok, vágom a kezem meg hasonló. Most pedig van egy barátom, nem merem elmondani, de ő sejti és már ordibált, hogy lefog pofozni, ha kiderül hogy van köztünk valami, én nagyon szeretem ezt a fiút, nem akarom apa miatt elveszíteni. :( Csak nekem van ilyen apám?????
2013. máj. 14. 17:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy volt olyan, mikor a nővéremnek megtudta, hogy van barátja, leitta magát hazajött bezárt mind hármunkat(anyát, engem, és a nővérem). Nem engedett, ki minket. Nővéremre a számítógépet rá borította és adott neki egy pofont, anya egyből megvédte és anya kapott úgy hogy hozzávágott valamit anyához ilyen nagy vas valamit. Anya zokogott aztán sose felejtem el, leteperte anyát és fojtogatta olyan szinten, hogy anya nézett rám könnyes szemmel és lilult a feje.. mondtam apa ne! apa ne! De mintha a falnak beszélnék! Olyan sokkba voltam, hogy egy olyan hang jött ki belőlem, amit szerintem az egész utca hallott, apa leugrott anyáról és az öklét nekem szegezte hogy mi a f..t ordítok takarodjak a szobámba vagy megver, sírva kirohantam az udvarra, ő jött utánam, hogy azonnal mennyek vissza, mert a szomszédok látnak :(
2013. máj. 14. 17:12
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy kérdésem van: anyukád miért nem hagyta ott már az első pofon után?
2013. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Számtalanszor volt ilyen, hogy na jó itt vége. De olyankor jön az hogy : megváltozok! És olyankor jön az öngyilkossági kísérlettel, ami sokszor majdnem sikerült. Direkt legyógyszerezi magát és arra iszik, és majdnem előttem halt meg ez miatt..habzott a szája nem kapott levegőt. Nagyon megijedtem, hogy most előttem fog meghalni. Egyszóval ez miatt
2013. máj. 14. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, nálunk is hasonló a helyzet, csak nekem még van egy testvérem is, őt is bántja.
2013. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek el. Nem fog megváltozni. A híd alatt is jobb, mint egy ilyen nem emberrel. Mit számít a ház, a közös tulajdon, ha nincs nyugalmatok? Ha esetleg Anyukád ezért nem költözne.

Menjetek, amerre láttok! Ennél minden jobb. Mert az ilyen élet (?) maga a pokol. A félelem, reménytelenség, megalázottság, testi, lelki megnyomorítás.

Hidd el, drágám, az ilyenek sokáig élnek. Ti nem fogtok. Mellette legalábbis nem.

2013. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukád sürgősen hívja hívja a NANE Egyesület segélyvonalát hétköznap este 6-10 óra között (06-80-505-101). Segíteni fognak rajtatok, ki fognak menekíteni benneteket úgy, hogy sose talál meg az a vadállat apád.
2013. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Volt.


Éppenj ezért tudom, hogy nincs olyan, hogy anyuka a hófehér, a jó, a csodálatos, a mártír, apuka meg mindennek az ellentetje. Egy kapcsolat két emberen áll, és bármilyen szomorú is, anyukád aktívan közrejátszott abban, hogy apukád "állattá" lett.


Az ettől független kérdés, hogy anyukád miért nem költözött el, miért tűrte, hogy ezt tegye vele a férje, és főleg!!! miért tűrte, hogy a gyerekei ilyen családi pokolban nőjenek fel. Az ő hibája is, kedves kérdező - meg a tied is, hogy miért nem azon agylasz, hogy hogyan tudnál onnan elhúzni.


Nekem a tiednél sokkal-sokkal durvább családom volt, mégis eljöttem.

2013. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dani900 ***** válasza:

Ilyenekért már rég fel kellett volna jelenteni.

Amúgy, meg miért is zavar, ha megöli magát? Igazából nem akarja megölni magát, csak manipulál ezzel titeket.

Szóval, ha anyád nem jelenti fel, attól te még megteheted, és nem csak a fizikai bántalmazást büntetik, a lelki terrorért is kaphat.

Ha úgy érzed jobb lenne az életed nélküle, akkor már csak az a kérdés mikor teszel is érte.

2013. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!