Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem van a világon a leglustá...

Nekem van a világon a leglustább feleségem. Férfiak van másnak is hasonló problémája? Hogyan oldottátok meg a problémát?

Figyelt kérdés

Sajnos a feleségem az utóbbi időben nagyon lusta lett. Munkája nincs. Ha néha talál is valamit pár hét, hónap után talál valamit ami miatt fel kell mondani vagy kirugják. Kedvenc időtöltése az Internet, dührohamot kap ha egy napra szolgáltatás kiesés következik be. Már nagyon kezd belőle elegem lenni mert mindent nekem kell kifizetnem (lakáshitel, rezsi, kaja) meg az egyéb igények, amelyek persze vannak. Sajnos az anyagi problémák miatt nagyon el vagyok keseredve és ezt már a saját fizumból megoldani nem tudom.

Félek hogy ez már csak rosszabb lesz és ha gyerekünk születik akkor már végkép nem lesz mozgásterem. Teljesen ki leszek zsigerelve.

Adjatok tanácsot mit kellene tennem hogy megváltozzon és újra normális legyen.


Kérdezzetek ha valami nem világos csak segítsetek.


2012. nov. 4. 17:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Szabadulj meg tőle minél hamarabb. Ez csak egy élősködő ribi aki arra megy rá hogy feldugatja veled magát, aztán ha szét mentek akkor elfacebokkozik 7/24-bne a gyerektartásból.
2012. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 yuda ***** válasza:
78%

Nincs kérdésem, de van 3 szó, amit ismeretségi körömben mindig hangsúlyozok.

Kommunikáció-Kommunikáció- és Kommunikáció.

A dolgok megoldásának egyetlen kulcsa mindig a kommunikáció.

Kikerülhetetlen, pótolhatatlan, mással nem helyettesíthető.

Ha ezzel nem érsz célt, akkor semmivel. Beszéljétek át újra és újra és úgy találtok megoldást, kompromisszumot. Kifejti ő is, te is mi a probléma. Nyilván fog mondani okokat és figyelj rá. Nem tudom, de a lényeg, hogy ne duzzogj, ne keseregj, hanem őszintén mond el neki mi vele a problémád. Javasolj nyugodtan megoldást, azzal még nem veszítesz semmit és lehet megváltozik.. ha semmiképp nem, akkor valóban gondolkodhatsz radikálisabb lépéseken, de több mint valószínű sok beszélgetésből kiderülnek az okok és így találtok megoldást.

2012. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Én ugyan nő vagyok, de a véleményem az, hogy sürgősen ülj le vele beszélgetni. Vagy változtat a magatartásán, vagy elváltok.

Nekem van egy ismerősöm, aki kb. hasonló mentalitású lehet, mint a te feleséged, csak éppen már van 3 gyereke. Nem dolgozik, otthon szalad a lakás, főzni ritkán főz, inkább hideget esznek. 20 év házasság után most lett elege a férjnek, és lépett le.

2012. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

Terhes a feleséged?


Amennyiben nem, és csak lustaságból nem dolgozik és ücsörög a gép mellett, mondd el neki ugyanezt, amit a kérdésben leírtál. Ha folytatódik, szerintem váljatok el. Nem dönthetek az életed felől, te viszont szánj egy napot arra,hogy átgondold: mire és hogyan használod azt az egyetlen életedet, amid van.

2012. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
esküvő előtt is ilyen volt?
2012. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 kisbeethowen válasza:
57%
van neki egy nagyon veszélyes szenvedélybetegsége: számítógépfüggőség ismertebb nevén kockaság (ugyan olyan mint az alkohol). vedd el tőle a gépet pl 2 hétig, és limitáld nekia gépezhető órák számát (pl 2 óra munka --> 1 óra gépezés). És addig ne foglalkozzál vele amíg le nem nyugszik. remélem tudtam segíteni [én is függő voltam, elvették a gépemet és levideóztak. mostanába keveset gépezek, és amikor azt látják, hogy rászokok, akkor azt mondják hogy vigyem el a kutyát futni, és a többi(persze a szüleim, mert 12 évesen a napi 16 óra volt a norma), és amikor fejebb csúszik, akkor megnézem, és azt gondolom magamba: NEM AKAROK ILYEN LENNI!!]
2012. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Még nem terhes a feleségem és az esküvő előtt is szerintem ilyen volt, de nem nagyon foglalkoztam vele, mert akkor még nem voltak ilyen nagy kiadásaink, de most már jó lenne ha ő is segítene.

Azért érdekes a helyzet mert ahol lakunk nagyon nagy a munkanélküliség és elhelyezkedni nem könnyű. Így a munkanélküliség nem került terítékre csak akkor amikor munkát kapott és felmondott.

Tartok tőle hogy a gyerek mellett sem fog változni nekem pedig nem lesz semmi más lehetőségem csak mindenkit pénzelni, de nekem senki nem fog segíteni.

Vagy megszokom vagy megszököm ha lesz rá lehetőségem.

2012. nov. 4. 18:19
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
Bizony,bizony a számítógép az internet nagyon sok kapcsolatot tesz tönkre.Az előző kapcsolatom is az internetezés miatt ment tönkre.Az ilyen internetfüggő emberek észre sem veszik az internetezés közben ,hogy szalad a lakás.Olvastam olyan anyáról aki annyira netezett,hogy berakta a másfél éves kisgyerekét pancsolni a kádba,és másfél óráig felé sem nézett annyira netezett.A kisgyerek belefulladt a fürdővízébe.Beszélnetek kellene,mert hamarosan ez a kapcsolatotok csúnya véget fog érni.Isten mentsen attól,hogy így gyereket válalljatok,hiszen a feleséged még saját magát nem képes ellátni,nemhogy egy törékeny kisbabát.A lustaság alapja a számítógép!Iktassátok ki,persze közösen.El kell érned,hogy felismerje mekkora baj van.
2012. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%
én akkor szerintem szép lassan elkezdeném elzárni a csapot..nem adnék neki pénzt kozmetikusra, fodrászra vásárolni.... aztán majd meglátjuk mi lesz
2012. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%
Ha ilyen lusta, akkor minden plusz kiadást vissza kell fognod. Ha ő kozmetikushoz, vásárolni, stb. akar menni, akkor keresse meg a keretet hozzá. És egy ilyen nőtől ne akarj gyereket, mert nemcsak hogy te fogsz csak dolgozni, de szerintem, amikor otthon leszel, még a gyerekkel is te fogsz foglalkozni.
2012. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!