Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem korai ez egy...

Szerintetek nem korai ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
A párommal 10 hónapja vagyunk még csak együtt, nemrég költöztünk össze. Albérletben lakunk, az édesanyja egyik barátjának házában. Ma itt volt az anyja a lakbérpénzért, és arról beszélgettek a párommal, hogy a házat eladná nekünk a tulajdonos. Azt hittem nem jól hallok. Ezt ők ketten beszélték már korábban is ahogy hallottam, engem kihagyva, mintha engem nem is érintene a dolog. Nekem csak annyit mondott az anyja, hogy most már hagyjam abba a ruhavásárlást innen onnan, gyűjtsük jobban a pénzt, ugyanis kell ugyebár pénz ahhoz, hogy hitelt kapjunk. Na már most először is ezt nem nekünk kellene eldönteni, hogy hogy legyen? ráadásul hitelt felvenni 10 hónapos kapcsolatban közös lakásra, nem korai ez??? Arról nem is beszélve, hogy 1 szobás a ház... Ti mit szólnátok?
2013. máj. 14. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát tuti nem lenne a párom többet, mert ha az anyjával dönt a mi közös jövőnkről az már régen baj. Meg aztán a saját ruhatáramhoz amit a saját fizetésemből veszek veszettül nincs köze senkinek sem.
2013. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Eszedbe ne jusson hitelbe belemenni!Kezesnek meg pláne!

Amíg házasság nincs és több éves ismerettség,addig meg végképp ne....

2013. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Beszélnék a párommal, mert attól hogy itt felteszed a kérdést, az Ő véleményét még nem fogod megtudni.
2013. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Abszolut korai, ne menjél bele semmibe sem, még jobban meg kell ismernetek egymást!
2013. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem az a gond hogy 10 hónapja vagytok együtt. Ha két ember szereti egymást és együtt akarnak élni, házasságot akarnak akkor mindegy hogy 1 hónap vagy 10 hónap után vesznek közös lakást.

A gond inkább az, hogy a párod nem veled beszéli meg ezt a lehetőséget. Az anyukának el lehet mondani, de nem neki kell dönteni. Az a furcsa, hogy téged kész tények elé állítanak, ahogy írod.


Mi 3 hónap után vettünk közös lakást hitellel. Ennek 16 éve és még mindig házasok vagyunk..De mi ketten döntöttünk így, nem az anyós és após..

2013. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már korábban is mondtam, más helyzetben is neki, hogy ne mindig az anyjával beszélje már meg a mi ügyeinket, ami nem is tartozna az anyjára. De eddig nem sokat változott a helyzet, mondhatni semmit, de ez eddig a legdurvább számomra.
2013. máj. 14. 19:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Ajaj, vigyázz. És tényleg, a párodnak tedd fel ezt a kérdést.
2013. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt korai, mert te még annak érzed. Másrészt ez egy fontos döntés, ami téged nagyon is érint, mások nélküled ebben nem dönthetnek. Harmadrészt ezerszer is át kell gondolni, érdemes-e belemenni egy nagyobb hitelbe a mai világba, ha nem muszáj? Mert szerintem nem a legjobb ötlet.


Beszéld ezt át a pároddal és ha te úgy érzed, nem akarsz ebbe belemenni - ami szerintem nagyon is jogos - akkor ne menj bele.

2013. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem korai hanem ugy ahogy van szar.


Belemenni közös jogi ügyletbe vagy bármibe azzal aki a fejed fölött dönt...


Én azt mondom élvezd ki testileg amig lehet, vagy amig nem találod meg az igazit de közös jövőt ne olyannal tervezz aki a fejed fölött dönt. Idővel ez csak még rosszabb lesz elöbb utóbb mindent helyetted fog eldönteni és elöbb utóbb lelki vagy egyéb terrora is számithatsz ha magad nevében akarsz dönteni.


Ez az ember téged semmibe vesz.

Az anyja meg egyenesen utasitgat...

Képzelem mi lesz ha anyagilag függő helyzetbe is kerülsz...

Akkor majd csak még jobban visszaélnek a helyzettel...

2013. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon korai. Egyáltalán még véletlenül sem mennék bele ilyesmibe.

Ahogy egy válaszoló írta, több és után és házasságkötés után mennék bele abba, hogy közös otthont vásároljunk. De a párod anyjának van ehhez a legkevesebb köze.


Ha a párod szerint az természetes, hogy az anyjával beszéljen a ti jövőtökről te helyetted, akkor kérdéses lenne számomra, hogy vele maradnék-e.

2013. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!