Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi játszódik le egy...

Ilyenkor mi játszódik le egy emberben?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm. A feleségét láthatóan nagyon szereti és ragaszkodik hozzá.

A felesége zsidó származású, ezt ő is tudja. Egy időben a feleség régi családi nevén (világháború előtt változtatta meg a család magyarosabb hangzásra) vitt egy üzletet a zsidó negyedben.


FB-on az utóbbi időben állandóan kurucinfós, antiszemita posztokat tesz fel.

Csak nekem nem áll össze, hogy mégis hogyan lehet valaki antiszemita zsidó feleséggel?? (Sőt, a gyerekük is zsidó ezen logika mentén)


2013. máj. 18. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez totalis meghasonlas. Talan ezert nem kell sosem itelkezni senki folott, h aztan ne kenyszerulj szembefordulni egy korabbi onmagaddal.
2013. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van a családomban is ilyen házasság, és jó házasság 30 éve. Ott is hasonlókat csinál a férj,nála ez amolyan lázadás.
2013. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem rettentően furcsa. Ha a férjem a származásomat vagy bármilyen adottságomat nyilvánosan elítélné, komolyan elgondolkodnék a kapcsolaton.

Álszentnek érzem ezt a viselkedést. Olyan, mintha fröcsögnék a kék szemű emberekre, majd hazaérve megpuszilnám a férjemet és megdicsérném a szép kék szemeit...

2013. máj. 18. 07:26
 4/8 hunbula ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire jól ismered őket, lehet, hogy ők ketten ezt másként kezelik, és lerendezik maguk között. A zsidóságnak is többféle változata van, olyan zsidók is vannak, akik csak például étkezésben tartják meg a hagyományokat, és a nagyon erkölcsösködő, merev zsidókat akár még el is ítélik. Ha te például keresztény vagy, az sem jelenti azt, hogy feltétlenül egyet értesz a Vatikán összes túlzó véleményével, de ettől még lehetsz vallásos. Én például iszonyat jót tudok röhögni az ateista színezetű vicceken is, és sokszor belátom olyan posztok igazságát is, amik némely meggyőződésemben akár sérthetnének is, ha nem gondolkodnék el rajtuk.

Na gyorsan befejezem mert hosszú lesz, a lényeg, hogy ők ketten egymást közt, ha rendes a kapcsolatuk, ezt úgyis megbeszélik, és valószínűleg van valami, ami ennél fonotsabb, és összetartja őket. Akár poénként is felfoghatják, hacsak nem ismered nagyon jól őket, nem tudhatod.

2013. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem vallásos a feleség, származásilag zsidó. Egy időben szó volt róla, hogy Izraelbe kivándorolnak, lett volna rá lehetőség.


Nem vicceket oszt meg - azokkal semmi bajom, a legtöbb zsidó viccet én is izraeli ismerősöktől hallom - hanem uszító, "a zsidókat ki kell irtani" jellegű szélsőjobbos cikkeket, véleményeket.

2013. máj. 18. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Képzeld, vannak olyan zsidók akik nem értenek egyet a cionizmussal. Gondolom ilyen lehet a felesége. Különben meg ha annyira "antiszemita" lenn a pali, akkor nem lennének együtt, nekem elhiheted!
2013. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 6-os válaszolónál lehet az igazság. Én például olyan cigányokat ismerek, akik utálják a legtöbb cigányt, nem tetszik nekik a viselkedésük. Úgyhogy valami ilyesmi lehet.
2013. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 - pontosan mit értesz az alatt, hogy "nem ért egyet a cionizmussal"?

Ebbe az fér bele, hogy a pasi Izraelbe is ki akart vándorolni a nejével együtt vagy az, hogy "az összes zsidót ki kell irtani"?

2013. máj. 18. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!