Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mi roma gyermeket szeretnén...

Ha mi roma gyermeket szeretnénk, az javíthat a helyzetünkön?

Figyelt kérdés
Szeretnénk nevelőszülők lenni a férjemmel. Mi nem vagyunk romák, de roma gyerekeket szeretnénk. Arra gondoltunk, hogy sok nevelőszülő fehéret szeretne, ezért mi romát szeretnénk, hogy nekik is legyen esélyük rendes családban nevelkedni.
2013. máj. 20. 12:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kiegészíteni a kérdésemet. Pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy ha nem adunk meg korhatárt, sem azt, hogy pl. nem lehet roma, akkor azt plussznak veszik?
2013. máj. 20. 12:15
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezek inkább örökbefogadásnál fontosak, lerövidíti a várakozási időt. Ellenben nevelőszülőkre jut bőven gyerek, mert ott az átmeneti elhelyezés (legyen az két hónap vagy öt év) a lényeg.
2013. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Én rühellem a cigókat, de tetszik az ötlet, hogy egy normális cigánygyereket kineveljetek. Viszont az biztos, hogy kemény savazást fog kapni a suliban.
2013. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Örökbefogadásról tudom csak, hogy van. Tesóméktól ezeket kérdezték, mikor feliratkoztak a listára:van-e valamilyen kikötésük, fiú/lány legyen, milyen korú, lehet-e roma, stb. Ezeket ki lehet kötni. Tehát lehet azt is mondani, hogy mindegy a származás. Ez annyiban előny, hogy adott esetben előbb kerül sorra az ember.
2013. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha jót akartok magatoknak, nem akartok idegbajosok lenni, vagy elválni a sok megkeseredett veszekedés miatt, akkor magyar gyereket fogadjatok örökbe.

Ha mindenképp olyan hátrányos helyzetű gyerekre vágytok, akit a legtöbb ember nem vállal be, akkor fogadjatok örökbe értelmi, vagy testi fogyatékos gyermeket.

2013. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen, javíthat a helyzeteteken, konkrétan a várakozási időt rövidíti le, de nagyon. Barátnőm is elvégezte a nevelőszülőséghez kellő tanfolyamot, (piszcológus, környezettanulmány, stb.) minden megvan, most fehér gyerekre vár. Romát már vihetett volna haza.


Mivel nem volt kérdés, így nem kommentálnám azt, hogy mivel jár egy roma gyerek... de reménykedek, hogy kellő odafigyeléssel a "kutyából lehet szalonna" nálatok. Sok sikert kívánok! :)

2013. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
Sírni tudnék a válaszok láttán, nem hiszem el, hogy egyes emberek tényleg így gondolkodnak. Kisgyerekekről van szó, könyörgöm, olyan lesz, amilyennek nevelik.
2013. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
"Kisgyerekekről van szó, könyörgöm, olyan lesz, amilyennek nevelik." - azért ez ennél a népcsoportnál sajnos nem így van, számtalan teszt bizonyította, a Discovery Channel-en volt pont erről egy film nemrég. Sajnos a "kutyából nem tudtak szalonnát" nevelni. Egy ideig ment, aztán a gének csak győztek.
2013. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Csak érdekel a téma, nem vagyok szakértő.

De azt olvastam,hogy a testvérpárokat sem mindig tudják együtt elhelyezni,pedig első körben erre törekednek.

Vagy az idősebb gyerekekre sincs túl sok jelentkező.


Viszont azzal számolni kell,hogy két gyerek dupla gond. Egy idősebb gyerek pedig megélt már egykét dolgot, így nem biztos,hogy könnyű menet elébe néztek.

2013. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Ha már ennyire vágytok az állattartás szépségeire akkor miért egy cigó kell? Azokban sok öröm nem lesz! Csak keserűség!

Hiába vagy hozzá akármilyen jó, ott fog kihasználni meg átverni ahol csak tud! Minél jobb vagy hozzá annál rosszabb! Ilyen a vérük!

Vegyetek egy kutyát, macskát, lovat vagy bármit! Azok tudják mi az, hogy szeretett, önzetlenség, hűség, hála! Ezek a cigók számára mind ismeretlenek!

2013. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!