Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az alapvető különbség egy...

Mi az alapvető különbség egy férfi és egy nő között?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok , mint tulajdonság, gondolkodás, egyes dolgokról alkotott vélemény...stb.
2009. okt. 3. 20:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
Valaki mutasson nekem egy párt, ahol nem a férfi álmodozik nősülésről és gyerekekről, amíg a nő csak barátságot vagy laza flörtöt akar:D Szakkönyvekből ennek az ellenkezőjét olvasom.
2009. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
szakkönyvek!? de te ne a szakkönyvekre hallgass, hanem az életből vett példára. amugy mutatni nem tudok, de el tudok képzelni egy olyan párt, ahol a nő nem akar gyereket, a férfi pedig igen. (miért, a férfiak nem akarhatnak gyereket?)
2009. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
De, csak meglep, hogy MINDIG ők. Legalábbis ahogy hallok az esetekről. És hogy mindig a férfi a megtestesült monogámia és romantika.
2009. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

A férfiak dolgokat tesznek tönkre, a nők életeket :D

Na jó komolyabban, a férfiak racionális, elemző módon gondolkodnak, a nőket erősebben befolyásolják az érzések, érzelmek.

2009. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

Ellen példa a 4el előttem írónak..

A párom akar gyereke,házasságot,együttélést előre tervezz ...sőt egy életre...Míg én NEEEM!!!!azaz én úgy vagyok vele,h ha úgy alakul...Szeretem,de nekem karrier kell,pénz kell egzisztencia kell..Nem fogok a semmibe előretervezni:)

Különbség:

A férfiak általában "leszarom" a Nők nem:)

Szerintem..

am szerintem sok a különbség:)

2009. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
75%
alapvető különbség, hogy mindekttő mást akar: a nő a férfit, a férfi nőt :D (már elfelejtettem kim mondta)
2009. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Karinthy mondta, hogy a férfi meg a nő sose érthetik meg egymást , mert mindkettő mást akar... a férfi a nőt, a nő meg a férfit... édes-keserű igazság...:)
2009. okt. 4. 17:26
 18/21 anonim ***** válasza:
45%

A két nem érdeklődése másfelé irányul. A nők érdeklődése társadalmi, főleg a többi ember érdekli őket, a férfiakat viszont a társadalmon kívüli világ érdekli. Ezért van az, hogy a férfiak erősebbek a tudományban és a művészetben, ill. hogy a társadalmi események inkább a nőknek fontosak. Inkább a nők képesek fejben tartani a rengeteg nevet, arcot, születésnapot, évfordulót stb., ők azok, akik esküvőjükről álmodoznak, nekik van több türelmük a gyerekekhez stb. A férfiak a társadalmon kívüli világgal, illetve arról cserélnek információt, a nők a társadalmon belül. Vagyis a férfi kutat, elemez és alkot, a nő pedig rangsorol, lekáderez, megismerkedik, kibeszél és pletykál. A társadalmi hierarchiát a nők tartják fenn. A férfi azért dolgozik, hogy legyen nője. Nő hiányában senki sem dolgozna közel sem ennyit, mint most, hanem a férfiak a kedvteléseiknek élnének. A nő azonban megköveteli a rengeteg munkát és kevés szabadidőt, mert a nő remekül ért a pénz elfogyasztásához, társadalmi rangsorokat állít fel és a látszatkeltés mozgatja, benyomást akar tenni a többi nőre.


Diagramon kb. úgy lehetne ábrázolni az emberiséget, hogy kívül van a természet, azon belül egy kör az emberiség, és annak egy belső köre a nők. A férfiak azok, akik közvetítenek a külvilág és a nők között, amikor a nő rendelkezésére bocsátják a munka gyümölcseit, a művészet alkotásait és a tudomány vívmányait, amikor "vadászni mennek" (munka) és pénzelik a nőt (család, pártkapcsolat). Legbelül vannak a nők, akik a társadalmat tartják össze, azon belül élnek.


Ez a séma nem merev, hiszen léteznek dolgozó és gondolkodó nők, sőt, egyre több lesz belőlük. Egy idő után ezek a különbségek valószínűleg eltűnnek és az egy szép kor lesz.

2009. okt. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

"a férfiak racionális, elemző módon gondolkodnak, a nőket erősebben befolyásolják az érzések, érzelmek."


Divatos elképzelés, csak bizonyíték nincs rá.


Pl. a férfi és női tőzsdei kereskedők összehasonlításakor kiderült, hogy a női traderek racionálisabbak, mert kevésbé érzik, hogy a sikeren vagy kudarcon személyes büszkeségük múlna, mint a férfiak. Ezért a nő előbb likvidál egy veszteséges pozíciót, így kevesebbet veszít rajta.


A férfi és női értelem-érzelem viszony között az a különbség, hogy a férfiaknál ez jobban összekapcsolódik, a nőknél meg szétkapcsolódik. A férfi gyakran hoz érzelmi döntést értelmi helyett, aztán megrpóbálja béna érvekkel alátámasztani. A nő ezzel szemben időnként érzelemből cselekszik, és utána abszolúte nem érti magát. Gyakori, hogy egy nő egészen értelmes, tud okosan beszélni bármiről, de magát egyáltalán nem érti.


Egyik nem se racionálisabb, mindkettő tudja használni az eszét és néha mindkettőt az érzelmek vezérlik.


A különbség ott van, hogy mire használják az eszüket. A férfi a természettel, az anyaggal, a műszaki kérdésekkel foglalkozik, nem a személyes dolgokkal; az eszét a mérnöki, műszaki, tudományos életben kamatoztatja, vagy ha érzelmekkel foglalkozik, akkor általános jelleggel csinálja azt is (irodalom, pszichológia). A férfinak még a személyes viszonyai is személytelenebbek, mint a nőnél, pl. a haverokkal nem a haverjai érzéseiről fog dumcsizni, hanem a fociról vagy a számítógépekről. A nő az eszét arra használja, hogy az emberi viszonyokat szabályozza maga körül, rokonságokat tartson össze, háztartásokat vezessen, sokat kereső férfiakat kutasson fel és szerezzen meg, stb. Ez régen 100%-ig így volt, ma már a feminizmusnak köszönhetően kezd kiegyenlítődni egy kicsit.

2009. okt. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Valaki mutasson nekem egy párt, ahol nem a férfi álmodozik nősülésről és gyerekekről, amíg a nő csak barátságot vagy laza flörtöt akar:D"


Az ilyesmit azok a csalódott 20-25 éves férfiak szokták mondani, akiknek rossz tapasztalataik voltak 20-25 éves nőkkel. Egyébként mint minden, ez is csak relatíve, feltételesen igaz. Teljesen máshogy gondolkodik erről a kérdésről egy 20 és egy 30 éves nő. A 20 éves nőnek semmi sem jó, mert vagy kalandozni és "élni" akar, vagy minden szembejövő jól kinéző férfiban "szerelmes" lesz. 30 éves korban meg kétségbeesetten meg akar házasodni. Mindez ösztön, nem bonyolult. A férfinál még egyszerűbb: ott amelyiknek van önbizalma és alkalmas rá, az nőfaló, a többinek meg marad a monogámia, a tisztesség meg a romantika.


Ja, amúgy a nők százszor inkább megbocsátanak egy nőfalónak akármilyen durvaságért vagy megcsalásért, mint mondjuk egy önbizalomhiányos romantikusnak egy ügyetlenségért.

2009. okt. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!