Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy beírassanak balettra?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint én már túl idős vagyok,hogy elkezdjem,mert én már 11 éves vagyok.Győrben lakom is itt amúgy is van balettiskola.De a szüleim állandóan azt mondják,hogy amúgy is csak feladnám.Pedig nem.És szerintem ebben a korban még simán el lehet kezdeni.De nem tudom rábeszélni.De,hogyan vegyen rá őket??

2013. máj. 22. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
abban igazuk van, hogy késő már. pontosabban ahhoz, hogy bármire is vidd, késő. de hobbinak jó lenne, nem értem, miért nem engedik meg.
2013. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A balettet 4-5 éves korban kezdik.

11 évesen még nem vagy túl öreg, ha extrém lazák az izületeid és a szalagjaid.


Másrészt nem húsz fillér havonta, szóval nem biztos, hogy a szüleid megengedhetik maguknak. Csak ezt nem mindig kötik a gyerek orrára.


Harmadrészt csak van valami alapja, ha azt gondolják, hogy feladnád. Ha egy kitartó emberke lennél, akkor csak úgy nem mondanának ilyet.

Szóval, még ha van is pénzük, nem biztos, hogy ki akarják olyanra dobni, amit aztán pár hónapon belül abbahagysz.

2013. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mondd azt, hogy a dolgokhoz nem úgy kell hozzá állni, hogy úgysem sikerül, hanem hogy meg kell próbálni, mert aki semmit nem csinál, az nem is viszi semmire, és ez nem csak a balettra igaz, hanem bármire. És akkor hozhatsz fel példákat róluk, hogy pl. te sem lennél építészmérnök vagy akármi, ha annak idején úgy gondolod, hogy minek vágjak bele ha ott a kudarc lehetősége...
2013. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem extrém lazák az izmaim,de hallottam,hogy valaki 14-15 évesen kezdett el balettozni és nagyon jól megy neki.Amúgy a szüleim megengedhetik maguknak.És kitartó vagyok.
2013. máj. 22. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy ez csak egy hobbi, nem vársz tőle semmit, de valahol le kell vezetni a suli feszültségét. Nem értem miért nem próbálhatnád ki (még akkor is ha feladnád), ha megengedhetik maguknak..
2013. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De hát most hazudjak?! Én nem azt mondom,hogy ebből akarok karriert,de hát azért nem csak hobbynak akarom
2013. máj. 27. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:

nem, nem hazudsz. amiből karriert akarsz, az a megélhetési forma. ehhez tényleg késő van, egy balett-táncos ha mondjuk 15 éves korára nem viszi semmire nemzetközi szinten, már soha nem is fogja, és kb 25-27 éves korukban kiöregednek. sőt, 7 évesen megmondják neki a jobb ballett-intézetekben, hogy van-e esélye vagy nincsen. ez a szakma nem olyan, amit elkezdhetsz most, és van esélyed, hogy valaki is legyen belőled. sajnálom, de elkéstél ezzel.

ezeket a gyerekeket 3-4 éves koruktól nyújtják, edzik. neked rengeteg lemaradásod van, és már nem is vagy formálható. arról már nem is beszéljünk, hogy egy profi tanár ránézésre megmondja egy táncos bokájáról, térdéről, hogy viheti-e valamire. és 10ezerből egy táncosra mondja azt, hogy igen, ő mehet külföldre karriert csinálni, esetleg.


szóval átláthatod, hogy te ebből megélni nem fogsz. ha valamit pedig munka mellett csinálunk, és nem megélhetési formaként van jelent az életünkben, azt nevezzük hobbinak.


szóval nem hazudsz. azzal hazudnál, ha azt hinnéd, hogy mehetsz Tokióba és Moszkvába táncolni a legnagyobb intézetekbe (kb 1-2 év múlva menned kéne oda, miután kiválasztottak, de te egy két év múlva egy pliét is neccesen fogsz csinálni).

na, szóval, ha nem hobbinak kezdenéd el, magadnak hazudnál

2013. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen, én írtam, hogy mondd, hogy hobbinak akarod.. De ha nem hobbinak, akkor minek?? Karriered már tényleg nem lesz, a másik út pedig a hobbi. Nem tudom, hogy te pontosan mire gondolsz, szerintem egy picit többet képzelsz erről az egészről, mint ami.
2013. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!