Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány nap alatt csinálod meg a...

Hány nap alatt csinálod meg a családi házban az őszi, tavaszi nagytakarítást?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok ki, mennyi idő alat végez vele!

Ezt is írjátok le:

-ház, vagy lakás?

-hány helyiségből áll?

-hányan laktok a háztartásban?

-van segítséged, vagy egyedül csinálod?


És a lényeg: hány nap alatt végzel vele?


2009. okt. 4. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A férjemmel vagy a sógornőmmel szoktam,de egyedül is megoldottam.Ha van segítség egy nap alatt végzek ha nincs2-3 nap is kell.Családi ház 2szoba konyha fürdő előszoba.
2009. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Elfelejtettem 3-an vagyunk.
2009. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 nap alatt? Azigen! Minden kimosva kinyalva? Mi 1 hétig takarítunk reggeltől estig... 3 szoba két fürdő 1 nappali 1 konyha.
2009. okt. 4. 09:02
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
De nekem 1szoba,1fürdő minuszom van.Nagyon ügyes vagyok ha akarok.
2009. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ház, 3 szoba plusz nappali, fürdő, konyha, wc, padlástér

ketten lakunk, plusz 2 kutya

egyedül csinálom

és a lényeg: nem akciószerűen, hanem folymaatosan. így nincs olyan, hogy na, most nagytakarítok... év közben is, ha úgy tartja kedvem, lerámolom a könyvespolcot, portalanítok, vagy kipakolom a szekrényt és rendben visszateszem, persze a mindennapos felmosás, porszívózás, portalanítás az alap... így ősszel egyedüli extraként a függönyöket szoktam kimosni, de ez is meg van kétszer fél óra alatt (amíg leszedem és felrakom, közben mossa a gép)... Én napi 1-1,5 órát takarítok, ez alatt mindent meg lehet apránként csinálni.

2009. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Boldog békeídők, amikor volt napi 1 órám....:)
2009. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem csinálok "nagytakaritást", folyamatosan elvégzek mindent, amit kell. Ha úgy érzem, akkor egy-egy helységet alaposabban sorraveszek, ha már zavar, akkor lemosom az ablakokat, kimosom a függönyöket, de nem nagymenetet csinálok, hanem csak amennyit kényelmesen el tudok végezni. A házunk mindig tiszta, ha váratlan vendég jön, akkor se hiszi, hogy nincs takaritva. NAgy csalási házunk van, három szint, 7 szoba, 3 fürdöszoba, 3 WC, 2 konyha és lépcsöház, ezenkivül egy nagy kert + dupla garázs. Öten élünk benne, mi a párommal meg három felnött gyerek.
2009. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Aki mindennap takarít...ti otthon vagytok vagy dolgoztok?

jaj, mi kisgyerekkel vagyunk, 2-vel és már nem tudok mindennap és ez nagyon zavar.

2009. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nekünk alul előszoba,wc,fürdőszoba,2szoba,1konyha,alul egy pince+egy spejz .

Emeleten meg wc,4szoba + legfelül a padlástér.

5en lakunk.

1 lányom 15éves

1 fiam 4éves

Férjem

A férjem édesanyja

és én.

A lányommal végzem a takarítást majd jövőhét hétvégén :)

Nagyon sokat segít itthon:)

Addig a mamáék a kisfiammal és a férjemmel vidámparkba lesznek hogy mi nyugodtan tudjunk dolgozni:)

És még + egy minicsivava egy palotapincsi macska 2degu és a halak után is takaríthatunk:)

De ezeket a lányom végzi el én csak a halakat és a degut .

Mert a kutya a macska az az övé nehogymár én tartsam őket rendben.

Így körülbelül estére végzünk ha reggel 7kor elkezdjük:)

De nálunk ennek az alapja a péntek délutáni "nagy bevásárlás".

36/N

2009. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Mióta itthon vagyok táppénzen babavárás miatt minden nap csinálok ezt-azt. Viszont most, szülés előtt picivel mindent kitakarítottam, kimostam, letöröltem, stb. segítség nélkül. Már nem tudok olyan fitten mozogni, pörögni, mint eddig, így minden helyiségre egy napot szántam.

3 hálószoba van, egy nappali, egy wc , egy fürdő, konyha, kamra.Így bő egy hetembe került. Mikor dolgoztam csak hétvégente takarítottam, bár akkor csak ketten voltunk a párommal albérletben. Most szülői házban lakunk, összesen 4-en, apukám, tesóm, párom és én, de itt ha egy hétig nem nyúlnék semmihez, akkor fejére állna a ház. Nagyon rendetlenek.

2009. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!