Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti milyen gyakran...

Szülők! Ti milyen gyakran mondjátok a gyerekeiteknek, hogy "amíg az én asztalomnél ülsz. ", "az az én pénzem", "amíg az én kenyeremet eszed, azt csinálod, amit én mondok. " és ehhez hasonlók?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, az egyetem miatt maradtam itthon. De nem csak én, a 16 éves húgom is nap mint nap ezeket hallgatjuk. Még abból is ezt hozzák ki, ha valamit kérdezni merünk, mert nekünk semmi közünk az ő dolgaikhoz. Persze amikor anyám bele akar avatkozni a párommal való dolgaimba, és leállítom, hogy ahhoz aztán tényleg semmi köze, akkor kinevet és megint jönnek a fent idézett mondatok. Ha felbontogatja a leveleimet, elolvassa a régi naplómat, szintén ezeket kapom, teljesen gátlástalan. Apámtól ritkábban kapom ezeket, de anyám rendszeresen, holott a legnagyobb vicc az, hogy ő nem is dolgozik, apám tartja el a családot. Kicsit elegem van már ebből, ma reggel egyből azzal várt engem anyám, hogy állítsam le magam, mert már milyen sokba kerültem ebben a hónapban: névnapom volt, felsőfokú nyelvvizsgára megyek (amit ki akartam fizetni saját pénzből, de anyám vállalta, hogy majd ő! erre itt mondogat?!), és lisztérzékeny vagyok, így most az egyetem előtt kellett vennünk kenyeret, zsemlét, alapanyagokat, ami bennvolt egy 10-20ezerben, de hónapokig elég lesz. Mindezért képes nekem mondogatni fél órán át, mintha bármelyikért is én lennék a hibás. Képes még a névnapi ajándékomat is szemrehányásként felhozni, vagy azt, hogy szorgalmas vagyok és felsőfokúra készülök, vagy hogy beteg vagyok, ami mellesleg örökletes betegség. És ha ellenkezni merek, akkor megkapom azt, hogy ők tartanak el, nekem kuss a nevem stb.stb.

Kiváncsi lennék, más szülő is így kezeli a nagyobb gyerekeit? Másnak is ilyen vastag a bőr a képén, hogy nap mint nap a felsőbbrendűségét mutogassa, a gyerekét a földbe tiporja, csak mert az ő pénze...? Nem költözési és egyéb tippeket kérek, csak tapasztalatokat, ki hogy viselkedik a gyerekeivel, illetve kivel hogy viselkednek a szülei. Normális ez, ahogy a szüleim hozzáállnak a dologhoz?


2011. szept. 9. 08:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok szülő , de én is itthon maradtam mert helyi egyetemre járok, de nekünk is nap mint nap ez van !!! :S :(
2011. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán mondták. Akkor már nagy disznóságot csináltam amikor elhangzottak ezek a mondatok. Mondjuk okot se nagyon adtam rá. Bár leírásod alapján te sem.
2011. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyám ennek egy enyhébb változata volt.


Ami a vicces hogy habár a szüleim rendesen dolgoznak, de az utolsó pár évben nekik is nehezen megy a cégük és pl most egy új autó kellett nekik és én fizettem ki kp-ben. Èn külföldön élek, külföldi a férjem is és nagyon jól keresek, így simán kitudtam fizetni nekik a félretett pénzemböl. Azóta is csak lassan részletekben tudják vissza adni, de soha nem vetném a szemükre, söt mindig mondogatom nekik hogy nekem nincs szükségem a pénzre mostanában. De a sors ilyen.

2011. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha végképp nem bírod, költözz el albérletbe, v. társulj be más csajokhoz. Bár akkor a gatyád kösd fel, nem leányálom a felnőtt lét. Akkor a suli mellett dolgozni is kell. Gondolom, ennek az előkészítése hónapokat vesz igénybe. Átgondolni, hogy milyen munkát tudsz vállalni (pl. korrepetálás, takarítás, bébyszitterkedés stb.). Mennyi a kiadás, bevétel stb.

A másik: gondolkozz el, hogy anyád miért ilyen. Lehet, hogy gyerekkorában ő is ezt kapta. De én arra is gondolok, hogy nem dolgozik, otthon a családot tatja el (ami szintén munka, ne felejtsük), és ezért ő alsóbbrendűnek érzi magát. Lehet, hogy senki soha nem dicséri, vagy a papa nem dicséri eleget. Lehet, hogy az is segít, ha néha-néha elismeritek, mi is lenne veletek, ha ő nem lenne. Érted? A felnőttek is vágynak az elismerésre! Szóval, lehet, hogy ez áll az egész cseszegetés hátterében. Mert úgy látom, alapvetően jó szíve van. (Egyébként ez olyan vidéki szokás, és nem tudom. Annak idején egyszer kétszer én is megkaptam.)

2011. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nekem, ha gyerekem lenne, csak akkor lenne képem ilyet mondani neki, ha nagyon durva dolgot mond vagy csinál. Akkor lehet közölném vele, hogy azért ki kicsoda és mihez tartsa magát. De sosem lennék képes minden nap a felsőbbrendűségemet fitogtatni. Apám egyszer nemrég egy vita közben azt mondta, nekünk Istenként kellene őket tisztelnünk. Mostanában sok pszichológiát olvastam, szerintem ez a kisebbségi komplexusuk, az önbizalomhiányuk jele. De bárhogy is próbálom ezt magyarázni, elég rosszul esik, hogy nap mint nap a fejemhez vágják. Most meg azt kapom, hogy névnapom volt és arra kellett költeniük, meg hogy tanulni merek (persze ők egy nyelvet sem beszélnek, és szakmunkás végzettségük van, nem is nagyon becsülik az én eredményeimet), meg hogy beteg vagyok. Ja, meg azt is megkaptam ma, hogy hogy mertem a bérleteimre pénzt kérni, ami havi 10ezer Ft és mivel az augusztusi fizetésem még nem kaptam meg, így kérnem kellett. Nem hogy értékelnék, hogy azért, mert nekik így olcsóbb, képes vagyok napi 4 órát utazni, heti 4x. Még én vagyok a szemét mindenért. Legközelebb inkább nem tartok névnapot meg nem járok be órákra, mert nincs pénz bérletre. -.-
2011. szept. 9. 08:52
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

Te már szerencsésebb helyzetben vagy mint én voltam.

Hogy miért??

-én nem mehettem egyetemre,sem nyelvvizsgára mert az apám nem volt hajlandó támogatni ebben.

-anyám agresszív alkoholista.Ő inkább a "én szartalak a világra,úgyhogy pofád lapos!" kiabálással már ütött is.

Apám azt mondogatta,hogy amíg 18 nem leszel addig azt csinálod amit én mondok..Amíg az én házamban élsz---bla bla bla.

18 évet betöltöttem,akkor azt mondta,hogy felnőtt vagyok,innentől kezdve úgy élek ahogy akarok,de ő nem fog anyagilag többé támogatni..(nem is adott onnantól kezdve egy fillért sem.) Sőt! Júniusban vizsgáztam a szakmunkásképzőben és júliustól már fillére kiszámolta hogy mennyi lesz a fizetni valóm ha továbbra is a szülői házban maradok.elosztotta a villany,gázszámlát és a lakbért..

De tudod mi a röhej az egészben?? Anyám aki alkoholista azt mindig támogatta,ő lakhatott otthon úgy hogy nem kellett 1 forintot sem fizetnie.

Szóval te sokkal jobb helyzetben vagy.

2011. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Az normális, hogy a szülő, amíg eltartja gyermekét (főleg a kiskorút, hisz annak tetteiért ő vállalja a felelősséget) elvár egy bizonyos viselkedést, illetve bizonyos információkra igényt tart.


Az, hogy azt emlegeti a gyerekének, hogy lám milyen sokba kerülsz, szülőhöz méltatlan. Vett volna 19 éve eg kiskutyát, azt csak etetni kell, meg oltásra hordani, nincs vele más költség!


Az, hogy a korábban vállalt fizetési ígérethez ilyen megjegyzéseket tesz, valamellyest gyenge jellemre utal. De legalább kifizeti.


Az, hogy az apád által előteremtett pénzt sajátjaként kezeli, súlyos jellemhiba, bár sok év házasság után érthető, kezdenek elmosódni a határok - 20 év múlva lehet, hogy a műfogsor is közös lesz...


Az, hogy nem tartja tiszteletben a naplódat, leveleidet (és gondolom a testvéredét sem) a testvéred dolgában súlyos jellemhiba (de mivel ő vállalja a felelősséget, végül is lehet köze hozzá), esetedben, mint nagykorú esetében viszont akár büntetőjogi kategória is lehet. Emellett súlyos jellemhiba, hacsak nincs nagyon jó oka (pl. drogokra, prostitúcióra, terrorizmusra, bántalmazásra gyanakszik), akkor megmagyarázhatatlan, védhetetlen genyóság részéről.


Az örökletes betegséged költségeit neked felróni pedig teljes elszakadás a realitástól.


Nekem még csak 6 év alatti fiaim vannak, de azt biztosan tudom, hogy a magánszférájukat soha nem fogom így megsérteni és soha nem fogok függő helyzetükkel visszaélni.

2011. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Még valamit.Az alkoholista anyám még azt is elfelejtette hogy mikor születettem..A névnapról már nem is mondok semmit
2011. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Elég durva.. Nekem soha nem mondták ezt. Mintha sajnálnák tőled amit megeszel. Biztos nem mondanék ilyen a gyerekemnek. Nem értem az ilyen szülőket. Én 23 éves koromig laktam otthon és nagyon jól éreztem magam, még most is hiányzik. De ilyenek után nem csodálom, hogy sokan 18-19 évesen elhúznak. Én azt tanácsolom, hogy keress valami munkát és próbálj nem kérni tőlük pénzt. Egyed a saját kenyeredet, ha sajnálják tőled.
2011. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
08:55-ös, igazad van, nagyon sajnálom! :( Nem is értem, valaki hogy képes a saját gyerekével így bánni. Igaz, nálunk a pénzzel nincs gond, viszont szeretet és összetartás itt sem volt sosem, szóval hiába kaptunk meg egy csomó mindent, lelkileg nagy nulla volt a családi életünk mindig is, mi voltunk mindig a mocskos kölykök, a szemétládák, a hálátlanok, holott mi mindig igyekeztünk. Inkább csak egymás mellett élünk, egy háztartásban, ennyi. De ez nem igazi család.
2011. szept. 9. 08:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!