Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kifejezést használtok...

Milyen kifejezést használtok egymásra ha együtt éltek, de nem vagytok házasok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, 1,5 éve együtt élünk. Én mindig azt mondom hogy a "barátom". Most "beszólt" hogy ne használjam már ezt a szót, mert olyan mintha két hete járnánk:) Ő azt mondja, hogy a "párom", de nekem az valamiért olyan idegen. De úgysem akarom emlegetni, hogy az élettársam. Decemberben megkérte a kezem, de nem volt még nem volt "hivatalos" eljegyzésünk, és nem is akarok azzal hivalkodni, hogy a vőlegényem. Ő sem mondja hogy a menyasszonya vagyok, azt mondta nem is fogja, majd ha elvesz akkor a felesége leszek, addig a párja:) De ez még tervek szerint 4 év:)
2013. máj. 23. 18:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

A párod?

A kedvesed?

Szerelmed?

Az életed?

...


Annyi a szinonímia mint égen a csillag. Szerencsére a magyar nyelvben a szerelmünkre is annyi kifejezés van, mint a káromkodásra :D

2013. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 okoska31 ***** válasza:
88%
és miért is nem lehet a vőlegényed?
2013. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A kedvesem kifejezéssel már kacérkodtam, hogy jó lenne:)

A barátom szó szerintetek is tinis? 25 vagyok egyébként, ő 31.

2013. máj. 23. 18:43
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük, akkor élettársak vagytok.

Ha megkérte a kezedet, akkor elvileg már a menyasszonya vagy.

De hogy te miként szólítod, az meg a te döntésed.

Mi ebben az esetben először élettársak voltunk a szóhasználatunkban, majd lettünk menyasszony és vőlegény, aztán pedig férj és feleség.

Barátom pedig valóban akkor volt a férjem, vagyis akkor használtam a barátom, ő pedig a barátnőm kifejezést, amíg csak együtt jártunk, de nem éltünk együtt.

És szerintem amit a barátod feldobott, hogy páromként szólítsd, azt se rossz. Sőt, sokszor én sem úgy mondom, hogy férjem, hanem hogy párom.

2013. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Páromként..

Menyasszony vagyok, de az vőlegényem nem áll a számra, (2 hete van így, és néhány hónap múlva már a felesége leszek, így nem is erőltetem ennek a megszokását)

Párom, vagy barátnőmként emleget....

AZ élettársam nekem nagyon kifejezéstelen, becézni pedig egymásközt sem szoktuk a másikat így a "szerelmem, kedvesem" és társai még idegenebbek

3 éve élünk együtt

2013. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem vagyunk eljegyezve "normálisan". Plusz nem akarok magyarázkodni. Egy helyen mutattam be úgy, rögtön az miután megkaptam a gyűrűt és rögtön esküvőről, gyerekről kérdezgettek. Mi ezeket még nem szeretnénk.
2013. máj. 23. 18:45
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

milyen az a "normális " jegyesség?


:D:D


szerintem a párom a legjobb ebben az esetben, mert a "kedvesemet" nem mondhatod akárkinek....


pl a boltban odajönnek, és megkérdezik miben segíthetnek, akkor azt mondom, hogy a páromnak keresünk ezt meg ezt...

nem mondom neki, hogy a Kedvesemnek...vagy csak szerintem fura?

2013. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"ennek a pasinak kellene egy nadrág" :)


Nem tudom milyen egy normális eljegyzés:) Kiválasztjuk a gyűrűket, és felhúzzuk. Talán család előtt Ez még nem történt meg. De egyébként sem használnám szerintem a vőlegény szót.

Akkor átállok a páromra. Ha a barátom már tényleg "kevés" a kapcsolatunkhoz:)

2013. máj. 23. 18:51
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Házasok vagyunk, de még mindig páromnak hívom.. így szoktam meg és jobban is tetszik ez a szó... nekem ő elsősorban a Párom, az hogy mellesleg már törvényesen is összetartozunk az tök jó, de nekem másodlagos :D


Ami a "barátom" szót illeti, nekem is tinis, de az tök mindegy, hogy én (egy vadidegen) mit gondolok erről, ha neked ez tetszik, használd ezt.

Ha egy 25 éves felnőtt nő azt mondja, hogy "megyek haza a barátomhoz" akkor senki nem gondolja, hogy 2 hete szedted fel az iskolaudvaron... :)


Nomeg keresztnevén is emlegetheted (bár nekem az is fura, ha a beszélgetőtárs nem ismeri... de attól még szövegkörnyezetből kiderül :) )

2013. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen itt főként idegeneknél van probléma, vagy akiket csak én ismerek. Nekik én sem tudom a keresztnevén említeni
2013. máj. 23. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!