Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre bosszantóbb a sógornőm....

Egyre bosszantóbb a sógornőm. A piti dolgoktól a komolyabbig, mintha direkt ellenünk lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a lányzó 14. Eddig azt gondoltam, hogy tök jó a kapcsolatunk, jókat beszélgettünk, vittük kirándulni, amikor csak kért, segítettem neki a házikban, mikor bukásra állt (ami sztem nagy szégyen) együtt tanultunk anyósom kérésére, stb. Tavaly nyáron kezdte: kutakodott/turkált a vőlegényem szobájában az én cuccaim közt, használta a ruháimat (pedig rám nagyobb méret kell) fehérneműimet(!), cipőimet, elkérte a sminkes táskámat - oké, de eltűnt. A barátnőivel befekszenek (kajával) abba az ágyba, amiben mi ágytornázunk, megnéznek 1-1 filmet, aztán randalíroznak, és otthagyják nekünk a kupit, szemetet. Mintha neki nem lenne saját szobája. Eldugták a távirányítókat a konyhában, kifújták az ajándék parfümöm felét, tönkretették a dvd lejátszót. Olyan is megesett idén, hogy amíg kint rendeztük az udvart, rásétált egy mély szántás a pár hetes karikagyűrűmre, és csak ő volt a házban. Aztán az íróasztalán találtam a fog.gátlómat, emellett azt mondta a barátainak, hogy terhes vagyok..! Ekkor borult ki a bili, nem tudom mi változtatta meg, mert tényleg nagyon jóban voltunk. Tudnék még mesélni, de így is hosszú lesz. Mit csináljak? Hiába szólom meg, hogy ezt-azt nem kéne, csak néz rám boci szemekkel, odamosolyog egy okét vagy bocsit, de mintha a falnak beszélnék. A bátyja/párom nem akarja megmondani a magáét, akármennyire is zavarja. Megkapta anyósomtól régebben, hogy ne szóljon bele a nevelésbe, nem az ő gyereke. DE A HUGA! Már totál nem szeretek ott lenni, mert vagy anyós okoskodik, vagy ez a kisnagylány tervel vmit ellenem/ellenünk. Tehetetlennek érzem magam, veszekedést nem szeretnék, de nem lesz ez így jó.

2013. máj. 24. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el! Majd egy olyan 5-6 év múlva visszatér bele a szent lélek, addig marad egy serdülő gonosztevő, aki irigy a testvérére, mert ő nagyobb, felnőttebb és még párja is van.
2013. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eljegyeztétek egymást, gondolom össze akartok házasodni, felnőtt emberek vagytok, költözzetek össze albérletbe. Ennyi. Miért kéne ezt eltűrni? Lehet, hogy nekik is zavaró, hogy ott élsz és ennek a jelei ezek, csak nem mondják.
2013. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a lánnyal nem tudsz sok mindent kezdeni, költözni kell, az irigy ség van benne, na és még buta is.
2013. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elköltöztök, vagy ha egyelöre nem lehetséges, szereljetek a szobaajtóra zárat és zárjátok be.
2013. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárjátok a szobaajtót.

Ha nem megoldható, költözés. Inkább ez utóbbi.

2013. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mióta jegyesek vagyunk, csak pár napra megyünk oda egy hónapban, akkor is főképp azért, hogy segítsünk a ház körül. Amúgy az én szüleimnél vagyunk nagyrészt. Az a pár nap meg csak ne zavarja már őket!

Amúgy van barátja pár hete, de épp tegnap panaszkodott, hogy kikészíti, minden nap találkozni akar a fiú, ha neem, akkor telefonon hívja. Jajj istenem... -.-

2013. máj. 24. 13:07
 7/11 Amado atya ***** válasza:
24%
A leányzó komoly testi fenyítése sem elhanyagolható lehetőség.
2013. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyit vagytok ott, akkor miért van ott minden cuccod, amibe belenyúlhat? Nem teljesen értem. Ha ennyire szar a helyzet, akkor tényleg csak látogatóba kell odamenni. Nem a te dolgod a kertben segíteni. Menjetek oda ebédre, beszélgetni kicsit, aztán eljöttök. Azalatt csak nem készít ki, de ha csinál is vmit, ennyi idő alatt el lehet viselni.
2013. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Az én sógornőm is csinált ilyeneket, aki csak 1 évvel fiatalabb tőlem. Nemrég rajtakaptam, amint épp a holmijaim között kutakodott, és láttam, amint zsebre tett egy aranykarkötőt. Na, akkor elgurult az a bizonyos gyógyszer, elkaptam a csuklóját, megrángattam, és elmondtam neki, hogy ha még egyszer meglátom, hogy a dolgaim közt turkál, akkor nem leszek ilyen "finom". És szó szerint kidobtam a szobából. Az a szép az egészben, hogy vendégségben volt nálunk, szülinapot ünnepeltünk, és ő csak egy vendég volt ott, nem is lakott velünk.

Szerintem szedd össze magad kérdező, és ha kell, akkor legyél nagyon kemény. Én elértem, hogy tiszteljen ez a kis r.ibanc, te is el tudod érni.

23/N

2013. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Január óta egy zoknim nincs ott, csak amit viszek arra a 2-3 napra.. Tavaly még ingáztunk a szülői házak közt, akkor volt, hogy ott maradt néhány ruhadarab. A vőlegényem is segít a szüleimnek, ezt akartam meghálálni, de tényleg jobb lesz, ha csak rövid látogatóba járok majd oda.

Ez a karkötős ügy is üt, ügyes vagy, én sose tudtam ilyesmit tenni, sajnos nagyon birka türelmem van. De lassan elfogy..

2013. máj. 24. 14:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!