Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom rengeteget eszik és...

A barátom rengeteget eszik és veszekszik a kaján, irigy. Mit mondjak neki, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Együtt lakunk már 6 hónapja és most realizálódott bennem, hogy evés ügyben nagyon furán viselkedik. Szeretek és szerencsére tudok is főzni, szívesen szoktam egy héten többször, de nem mindennap, mert hát tanulok, meg dolgozom is. Ő otthonról dolgozik, segít a házimunkában.

Amíg otthon lakott, mindig főzött neki az anyukája, mindig el volt látva rengeteg kajával. A rengetegen van a hangsúly- én nem tudok annyit főzni, ami neki elég lenne, bár nem hiszem, hogy 5 nagy szelet rántott hús egy embernek nem elég, főleg ha nem is mozog semmit. Sokszor megeszi az összes kaját és nekem nem hagy estére, mikor megjövök. Ha kérem, akkor se hagy, aztán benyög egy bocsit. Nem az, hogy sajnálom tőle, de azért én is éhes vagyok, mikor egész nap rohangálok, meg kávézóban dolgozom és talpalok, plusz még edzem is. Tudom, hogy nem kéne, hogy zavarjon, de mégis felhúz, mikor önelégült fejjel betolja az utolsó palacsintát is, aztán még panaszkodik, hogy kevés. Meg hogy vagy 5-ször annyit eszik, mint én, pedig egész nap csak ül. Nem értem, hogy miért ilyen, nem akarom megbántani, de valahogy meg kéne neki mondani, csak mindenen felhúzza magát és erről meg olyan ciki beszélni, hogy "ne egyél már annyit". Ti hogy oldanátok meg?

Köszönöm előre is!


2013. máj. 27. 17:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%

Valami betegsége lehet. Pajzsmirigye rendben?


Az még a kisebb baj, hogy sokat eszik, de arra nem képes, hogy hagyjon neked, az már gáz.

2013. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gond nem azzal van, hogy mennyit eszik. Maximum elhízik, és ezt vagy elfogadod, vagy nem.

A gond az, hogy nem hagy neked. Ezzel pedig nem törődik veled. Nem érdekli, hogy ha hazamész, éhesen, neked lesz-e mit enned.

Ha legközelebb megeszi előled az összes kaját, közöld vele, hogy többet nem főzöl. Főzzön ő, és hagyjon belőle neked is. Majd ha bizonyított, akkor főzzél újra te is.

2013. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz, hogy -ahogy te írtad- irigy és neked nem hagy.
2013. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%
Vannak kisebb és vannak nagyobb étkű emberek, ez változó. Ha vele akarsz élni, nagyobb mennyiséget kell főzni, bevásárolni, ezt el kell fogadni. Az viszont már nagyon gáz, hogy ennyire magának való. Megfőzöl neki és Neked nem hagy semmit !! Nyugodtan készíthetne magának szendvicset, elmehetne a boltba bevásárolni, ha úgy érzi, kevés a kaja. Miért csak a Te feladatod ezt megtenni ?
2013. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Főzz csak magadnak és vidd el a munkahelyedre, ott edd meg.

Talán észbe kap.

2013. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen az elég durva, hogy neked nem hagy amikor tudja, hogy ha hazaérsz te is éhes leszel. Meg kicsit felháborító, hogy egész nap otthon ül és nem tud összedobni valami kaját. Nem egy nagy cucc főzni, engem se tanított senki, megnézem a neten a receptet és megcsinálom. Megeszi előled és még kevesli is, akkor mehet oszt főzhet. Gondolom egy rántott húst ő is meg tud csinálni vagy egyszerűbb ételeket. Nagyon szemtelen, én is fel lennék háborodva a helyedben. Próbáltad már ezt megbeszélni vele úgy komolyabban?
2013. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a megszokás kérdése, mert náluk általános volt, hogy 22 éves koráig otthon van és az anyukája főz rá rengeteget.

Nekem 20 évesen nem az életem vágya, hogy egy kondérnyi kaját lefőzzek mindennap, mert neki semmi sem elég, pedig tényleg nagy mennyiséget főzök, de nekem nem marad általában, mert megeszi. Ha van pl. 7 darab sajtos rántott csirkecomb, amiből 2-t félreteszek magamnak, az is eltűnik estére és ez most már rendszeres.

Olyan hülyeség ez, meg gáz dolog egyáltalán ilyenen fennakadni, de tényleg úgy érzem magam ilyenkor, mint valami rabszolga..

2013. máj. 27. 17:11
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szep szobol nem ert, te pedig himestojaskent bansz vele, ket opciot latok:

- fozz kevesebbet, nem kell hetente tobbszor, vagy amikor fozol, tegyel el magadnak kulon dobozba. ha ehes marad, oldja meg, de ne eloled egye el a kajat.

- en a helyedben kerek perec megmondanam neki, hogy ne egyen ennyit, mert ugy fog kinezni, mint Gomboc Artur, es pl hagyjon neked is, mert ez igy eleg proszto.

2013. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Még jó, hogy fennakadsz, te főzöl (ipari mennyiséget) és nem hagy neked belőle semmit! Mi lenne ha nem főznél egy pár napot, éhen halna?
2013. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ha megbeszélni nem lehet vele, csak az marad hogy nem főzöl.
2013. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!