Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a férjem?...

Miért viselkedik így a férjem? Hogyan állíthatnám le ezeket a számonkéréseket?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk házasok, két kicsi gyerekünk van. 2 hónapja munkanélküli lett. Keres ugyan munkát, de eddig még sehonnan nem jeleztek neki vissza.

Eddig soha nem számoltatott el, mire mennyit költök, mióta viszont nem dolgozik, a legfurcsább dolgokba köt bele és állandóan elszámoltat a pénzzel. Kiszámolta, hogy miben, hogyan tudnék spórolni, de persze úgy, hogy ebből semmi nem érinti az ő hobbijait (cigi, haveri sörözések) csak az én és a gyerekek dolgait (pl. azonnal szoktassam le a gyerekeket a pelusról, mert túl drága). Borzasztóan zavar ez a változás és nem tudom, hogyan tudnám ezt vele megbeszélni, mert ő minden beszélgetési kísérletemet támadásnak veszi és csak veszekedés lesz belőle.


2013. máj. 29. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Zavarja,hogy férfiként nem tudja ugyan azt megadni mint előtte. Nem akar ő rosszat csak frusztrált, a beszélgetést is azért kerüli.
2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

1. Közöld vele, hogy jelenleg TE tartod el családot, a TE kereseted az, ami VAN.


2. A TE keresetedet TE osztod be, és ELSÖSORBAN a gyerekek és a háztatást költségeire, az ö SZÓRAKOZÁSAIRA (mert ezek NEM hobbik), fog kevesebb jutni.


3. Ha NEKI ez nem tetszik, akkor VAGY keres munkát, VAGY otthagyod.

2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
SZámold ki neki, hogy mennyibe kerül a cigi, sörözés, haverokkal szórakozás - és ha EZEKET megszünteti, utána lehet más spórolási lehetöségekröl beszélni.
2013. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

A #2-es válaszolóra ne hallgass mert nagy baromság.

Nem egymáson kell uralkodni, hanem közösen meg kell beszélni. 2. hónap a mai világban azért nem olyan sok, főleg,hogy még munkanélkülit is kap.

Egyébként akkor is ezt írná a második válaszoló ha a nő lenne az eltartott? Persze hogy nem

2013. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

DE, akkor is ezt irnám, ha nö lenne akinek nincs jövedelme.


A gond NEM az, hogy a férjnek két honapja nincs munkája/keresete, HANEM AZ, hogy a feleség meg a gyerek SZÜKSÉGLETEIT akarja bekorlátozni/csökkenteni, a saját SZÓRAKOZÁSÁT meg NEM.


Egy családban alapvetö dolog, hogy ha kevesebb a pénz, akkor a cigi, alkohol, hobbi lesz visszafogva és NEM a gyereknek a pelenka, vagy egyéb alapvetö dolog. És föként NEM ÚGY, hogy akinek nincs jövedelme, az AZ, aki szórja a pénzt és azon másikon akar spórolni, aki igy is erön felül teljesit, mert EGY fizetés gyakorlatilag mindenhol kevés két gyerekes családban.

2013. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Családban nincs én pénzem és te pénzed hanem a mi pénzünk van.

Hány éves a gyerek az sem tudod, lehet már úgyis le kellene szoktatni?

2013. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elfogadom, hogy zavarja, hogy most nincs munkája, de ez azért nem magyarázza azt, hogy hétvégén majdnem 1 órán át kiabált velem, amiért "elszórtam" a gyereknap alkalmából 2000Ft-ot (szélforgó, fagyi, labda).

A két gyerek 2,5 éves és 8 hónapos, szóval szerintem még nem olyan tragédia, hogy pelust használnak.

Már kiszámoltam, hogy mennyi megy el egy hónapban a hobbijaira, de szerinte az kell, mert neki szüksége van a kikapcsolódásra, de a többi felesleges pénzkidobás (pelus, popsitörlő, hajfesték...).

2013. máj. 29. 12:47
 8/13 anonim ***** válasza:

"Családban nincs én pénzem és te pénzed hanem a mi pénzünk van. "


ELVILEG igazad lenne, ha a férfi is igy látná. De a kérdés alapján úgy érzi, hogy a "mi pénzünk" - ami jelenleg csak a feleség keresete - az Ö kizárólagos pénze, és mindenkinek vissza kell venni az igényeiböl (8 hónapos gyereknél szerinte luxus a pelenka!!!), mert NEKI szüksége van kikapcsolódásra (miböl kellene kikapcsolódnia, ha nem csinál semmit!?!?), és ezért söröznie kell a haverokkal meg cigizni.


Ez a hozzáállás szerintem nem arra mutat, hogy közösnek tekinti a a jövedelmet, hanem éppen ellenkezöleg.

2013. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves gyereknél még teljesen normális a pelenka, a gyerek tudja, hogy mikor érett meg arra, hogy visszatartsa és vécére tudjon menni. Max azon lehet spórolni, hogy nem a legdrágábbat veszitek meg.


A férjed most frusztrált, mert te keresed a pénzt, és próbálja a családfői státuszt azzal fenntartani, hogy "pattog".


Amint egy ilyen kötözködést elkezd, figyelmeztesd a cigiadagjára, hogy mennyibe kerül.

2013. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kèpen törölnèm az emberemet, ha a gyerkőcökön akarna spórolni. Bàrmit megvonok magamtól ha kell, de ezt elvàrom tőle is. Szerencsère nàlunk így működik, nem is Èrtem a férjed hogy kèpzeli, hogy neki jàr minden. Először ő mondjon le dolgokról hiszen ő nem tesz le semmit az asztalra. Nagyon hatàrozottan àllìtsd le.
2013. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!