Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le a volt...

Hogyan állíthatnám le a volt férjem névmániás menyasszonyát?

Figyelt kérdés

Az én leánykori vezetéknevem kötőjeles. Ezek közül az egyik egy igen gyakori vezetéknév és a véletlen úgy hozta, hogy a volt férjem vezetékneve is ez. Én az esküvőnk után nem vettem fel a férjem nevét, a gyerekek viszont csak az ő nevét kapták. Később elváltunk és már mindkettőnknek van új párja. Én most sem vettem fel a férjem nevét. A volt férjem menyasszonya viszont nem hagy békén, mert őt zavarja, hogy még mindig "közös" a vezetéknevünk a volt férjemmel és már-már követeli, hogy hagyjam el azt az én nevemből.

A volt férjem is kérte a menyasszonyát, hogy felejtse el végre ezt a névmániát, de az nem hajlandó leszállni róla. A hölgy már napi rendszerességgel hívogat, ír e-mailt, mert közeledik az esküvőjük és most élete legnagyobb problémájává vált az én nevem.

Mit tegyek? Tehetek egyáltalán valamit vagy csak hagyjam rá és majd előbb-utóbb megunja?


2013. máj. 13. 09:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tennék semmit. A legtöbb amit tehetsz, hogy levegőnek nézed.
2013. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Vegye fel ő másképp a volt férjed nevét, annyi verzió van már. De az, hogy te hagyd el a saját neved, az gáz! Had örlődjön, ha ennyi esze van...
2013. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, kissé abszurd, h a saját neved hagyd el az ő kedvéért.

Nem tud tenni semmit.

2013. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Szarintem is rá kell hagyni.

Mondjuk mókás olvasni ezt a kérdést, mert már nem egyszer olvastam itt a gyakorin, hogy a vőlegényem volt felesége nem hajlandó megváltoztatni a nevét, mit tegyek ellene? :)

2013. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Hű, komoly személyiségzavara van a leendő menyecskének...
2013. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%

Elmondtad neki, hogy ez a leánykori neved?

Szerintem a leányzó azt hiszi, hogy a volt férjed nevén vagy...

Ami alapból abszurd, mert ha újra férjhezmentél már nem lehetne a neved a volt férjedé....

Az megint más, hogy sosem értettem az ezen való problémázást ..

Az is megint más, hogy azt sem, hogy az elvált nő miért tartotta meg az exférj nevét..


Jeletsd fel zaklatásért, vagy jelezd neki, hogy meg fogod tenni, ha nem hagyja abba, mert ez már kimeríti a zaklatás fogalmát....

2013. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
komoly önértékelési problémái lehetnek szegény menyasszonynak. ne törődj vele, ne válaszolj a megkereséseire, és ha összegyűlt a kellő mennyiségű email, levél, sms, akkor fáradj be a rendőrségre és jelentsd fel zaklatásért.
2013. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Kommunikacio felhivod es baratsagossan elneseled neki azt amit nekunk.

Kulonben megertem engem is zavart meg is kertem az exet ha mas fekszik az agyaba ugyan mar dobja a nevem.

Persze ha ez a te sajat neved akkor mas a helyzet de ezt el kell magyaraznod neki.

2013. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

A nevet a szüleidtől kaptad - hogy lehet valaki ilyen beteg, hogy ezzel foglalkozzon?

Mániás színezetű a dolog.. egy mániát pedig egy másikkal lehet kigolyózni: scanneld be a telefonkönyv ilyen nevű egyéneit -és kérd meg, mindet szólítsa fel, hogy változtassa meg-

2013. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy idióta. Sok ember örülne, ha csak ez lenne a legnagyobb baja. Semmibe kell venni, majd megundja. A férjedtől pedig hatásos lenne, ha megmondaná az arának elmarad az esküvő ha ekkora barom :-)
2013. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!