Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a hivatalos megtámadhat...

Milyen a hivatalos megtámadhatatlan végrendelet?

Figyelt kérdés
Olvastam itt olyat is, hogy nem kell, hogy ügyvéd csinálja, elég, ha le van tanúzva. Ez jogilag elfogadott? Egy kicsit kételkedem, ezért lennék kíváncsi véleményekre. Köszönöm!
2009. okt. 6. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben én is kételkedem...
2009. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy bármit írsz, az megtámadható lesz a "köteles" rész erejéig annak akit kihagysz!
2009. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 judka válasza:
100%
Mindenképpen ügyvéddel kell csináltatni, ő a részleteket is pontosan tudja, és el is készíti. Ha jogi képzettség nélkül belevágsz, lehet, hogy lőttek az egésznek később.
2009. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A PTK.-nak ez a véleménye:


[link]

629. § (1) Az írásbeli magánvégrendelet érvényes, ha annak végrendeleti minősége, keltének helye és ideje magából az okiratból kitűnik, továbbá ha a végrendelkező azt

a) elejétől végig maga írja és aláírja; vagy

b) két tanú együttes jelenlétében aláírja, vagy ha azt már aláírta, az aláírást két tanú előtt a magáénak ismeri el, és a végrendeletet mindkét esetben a tanúk is - e minőségük feltüntetésével - aláírják; vagy

c) aláírja és akár nyílt, akár zárt iratként a közjegyzőnél - végrendeletként feltüntetve - személyesen letétbe helyezi.

(2) A több különálló lapból álló írásbeli magánvégrendelet csak akkor érvényes, ha minden lapját ellátták folyamatos sorszámozással, továbbá a végrendelkező és - ha a végrendelet érvényességéhez tanúk alkalmazása szükséges - mindkét tanú aláírásával.


Nem kell hozzá ügyvéd. Természetesen ha nincs jogi végzettséged, jobb, ha ügyvéd vagy közjegyző segítségét kéred.

2009. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 judka válasza:
100%

Előzőnek:

Én úgy tudom, hogy az ügyvéd nélkül írt végrendelet (sikerrel)megtámadható. Mindenképpen ajánlatos az ügyvédi segítség.

2009. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

@14:44


Megtámadható, de a bíróság nem semmisítheti meg azzal az indokkal, hogy "ügyvéd nélkül készült", ha hiteles, és egyébként megfelel a tartalmi és formai követelményeknek. Legalábbis a PTK. nem utal ilyesmire. Abban viszont egyetértünk, hogy jobb ügyvédi vagy közjegyzői segítséget igénybe venni, pont az ilyen problémák elkerülése érdekében.

2009. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az ember mindig tanul. A kérdésem oka az volt, hogy vajon meg tudom e spórolni az ügyvédi költséget, de úgy látszik semmiképp. Már csak azért sem, mert a PTK-ból kimásolt részben van egy ilyen pont:

"c) aláírja és akár nyílt, akár zárt iratként a közjegyzőnél - végrendeletként feltüntetve - személyesen letétbe helyezi. "

Nyilván ezt sem teszi meg a közjegyző baráti szívességből.

2009. okt. 6. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De előtte ott van a "vagy" szó. Tehát az a, b és c pontok közül elég egynek teljesülnie.
2009. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!