Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellett volna válaszolnom...

Mit kellett volna válaszolnom anyósom "kedves" megjegyzésére?

Figyelt kérdés

Egyik ismerős (nála kb. 10-15 évvel idősebb) büszkén mutatta az unokáját, mire ő rám és a páromra nézve megjegyezte, hogy: "NEKÜNK sajnos babánk még nincs, egyelőre csak a napsütésnek örülhetünk."

Tudni kell, hogy 2 éve hiába várunk a babára, de ezt nem kötjük az orrukra. Elég sz*rul esett a megjegyzése, legszívesebben azt mondtam volna, hogy ha neki baba kell, csináljon magának.


2009. okt. 6. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
De utálatos anyosod van! a helyedbe nem engedtem volna magam! de ha a párod is ott volt akkor neki kellett volna közbe szoljon! szerintem!L/25
2009. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Lehet ha tudta volna,h 2éve próbálkoztok nem mond ilyet. Nem lehet h csak "poénnak" szánta?
2009. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
47%
Valóban nagyon bántó megjegyzés volt ez anyósod részéről, de jobban tetted, hogy nem válaszoltál semmit, szerintem beszéld meg a pároddal, hogy ezzel téged mennyire megbántott és legközelebb hidd el a párod fog a védelmedre kelni, és nem kell konfrontálódnod az Anyóssal.
2009. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, ha nem szóltál vissza, jól tetted. Mivel nem kötöttétek az orrára (nem is kell ezt tennetek), lehet, hogy úgy gondolja, hogy nem is akartok gyereket még. És amolyan anyósosan a véleményét ezügyben hagyta kibukni a száján.

Az persze érthető, hogy neked rosszul esett, mivel nyilván már érzékeny vagy a sikertelen várakozásotok miatt. (De ő ezt nem tudja!)

Mondhattad volna azt pl. hogy ha annyi idős lesz, mint a másik "néni/bácsi" már reméljük, neki is lesz mit mutogatnia!

2009. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Ha szó szerint mondta, hogy "NEKÜNK nincs" (mármint magáit is beleértve), akkor én meg azt mondtam volna, hogy "NEKÜNK nem is lesz, esetleg nekem meg a páromnak" :D
2009. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Jó nagy gondok! Minek ez az ellenségeskedés, és te utolsó, ne add alá a lovat. Biztosan azért mondta, mert vágyik ő is már egy unokára. Semmi sértő nem volt benne.Inkább a babára összpontosíts, ne anyósodat szapuld. LEHET PONTOZNI. Nem hiszem hogy ez a legnagyobb gondod, és ne szálkát keress szegény nőben. Inkább meséld el neki, hogy dolgoztok ám a babán. Bocs ha sértő voltam.
2009. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, nem tudhatta, h mi mindenen vagyunk már túl, mondjuk annak idején ők is több évi próbálkozás után tudták csak összehozni a gyerekeket, szóval akár lehetett volna benne empátia emiatt, de úgy látszik, ezt már elfelejtette. Meg amúgy nekik semmi közük ahhoz, h mi mikor akarunk gyereket, mert elsődleges célunk a MI GYEREKÜNK összhozása, nem az Ő UNOKÁJUKÉ. Nem tudom, ha esetleg sikerül is a baba, milyen hozzáállásra számíthatok majd egy ilyen MI (egész rokonság) gyereke hozzáállás esetén..?
2009. okt. 6. 13:24
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

(a "nekünk"-öt helyesen mondta, mert unokája csak a nagyszülőknek lesz, ti gyerekre vártok)

De,

ha nem mondtátok meg neki, hogy próbálkoztok és nem sikerül, akkor ő az ebből fakadó érzéseidre nem is tud figyelemmel lenni. Ő csak megjegyezte, hogy neki még nincs unokája, de szeretne.

Ha tudna a dologról, akkor valószínű nem mondott volna semmit.

2009. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

13:24!

Ez nem ellenségeskedés, csak gondolom, nem voltál még ebben a helyzetben, mert nem tudod, milyen bántó tud lenni egy-egy ilyen megjegyzés. Nem fogom neki elmondani, mert még a saját anyám sem tud róla, meg egyáltalán senki, nem ő lesz az egyetlen bizalmasom! Nekem nem hiányzik, hogy nekem itt kb. menstruációs naptárat vezessen és napota kérdezősködjön meg sajnálkozzon, ha nem sikerült. Megoldjuk ketten a férjemmel.

2009. okt. 6. 13:27
 10/21 A kérdező kommentje:
13:26! Azt mondta, hogy "nekünk nincs BABÁNK", nem unokát mondott. Amúgy meg ha pl. egy pár úgy dönt, h ők nem szeretnének babát 5-10 évig még, akkor az anyósnak nincs joga presszionálni őket, meg piszkálni. Ez nem az ő hatásköre.
2009. okt. 6. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!