Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki nem tud jó módszert a...

Valaki nem tud jó módszert a német névelők megjegyzésére?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom őket megjegyezni! Tegnap is írtunk szódolgozatot, hát 15 szóból háromnak találtam el a névelőjét, pedig a szót magát tudtam, de ha már nem tudom a névelőt, akkor már az egész mondatnak nincs értelme, mert minden tőlük függ.:/ Próbáltam színekkel, mármint minden névelőnek van egy színe, de arra sem tudtam emlékezni.:/ Ma is be kéne tanulni 24 szót, de egyszerűen nem tudom megjegyezni a névelőjüket..módszer?:/ Köszönöm szépen:)
2011. júl. 7. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak rá szabályok, pl. -ung vézgődéses főnevek mindig nőneműek, a többesszámuk pedig -en. Az -e végűek általában die-k, ha nem, akkor der, és gyengék. A német -nis végű szavak általában dasosok, a töbesszámuk általában -(s)e. Az -ismus végűek mindig deresek. A -heit/-keit-osok mindig die-k. A napok/évszakok/stb. nevei derek. A cégneveknek nincs névelőjük. A -chen/-lein végűek dasok. De van erről lista is: [link]
2011. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! nem ezt kérdeztem, de köszönöm szépen:)
2011. júl. 7. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez csak valami, ami jól jöhet.


A névelők megjegyzésére is sok módszer van, csak kreatívnak kell lenned. Ha a színeket szereted, akkor nyomtass olyan szólistát, amin pl. a "das"-os szavak háttere zöld, a "die"-s szavaké sárga, a "der"-es szavaké meg piros, vagy ahogyan tetszik. Ha jobban megjegyzed, hol van a lapon, akkor oszd a lapot három részre, írd fölülre a "der", középre a "die", alulra a "das"-os szavakat. De amúgy minél többet gyakorlod, annél könnyebben fog menni megjegyezni a névelőket, később már nem okoz különösebb plusz gondot, mint elsőre.

2011. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a színeset próbáltam, de ez a hely dolog még nem jutott eszembe: D Köszi szépen:)
2011. júl. 7. 16:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, 3 hete tanulok németet tanfolyamon, és eléggé nehéz, pedig jó nyelvérzékem van. De azért megnyugtat, hogy egyetemista koromban nem kell nyelvtanfolyamra gyűjtenem, hanem most egy év alatt kijárok 5-6 tanfolyamot, és úgy mehetek gimibe, hogy lesz 2 nyelvvizsgám xd húh, alig várom.
2011. júl. 7. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Az jó, ha ilyen motivált vagy. Azt is javaslom, hogy minden szóhoz írj egy poldamondatot, lehetőleg olyat, amiben benne van a névelője, majd pedig ha tanultátok a melléknévragozást, akkor a főnévhez legyen jelző. Sok sikert ;)
2011. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. júl. 7. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vachement_con ***** válasza:

En nemet nyelvterületen elek is sajna ez nem spanyol ahol ertelmes es logikus vagy az angol amibbe nincs is.

A nemet nevelok logikatlanak csak ha ott születtél vagy ha kicsi kortol aval nösz fel akor tudod csak ezeket.

A tanarom azt monta h azet vn ez igy mert egykor meg logikus volt de aztan öszekeverdtek a idegen szavakal

2011. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!