Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beteg voltam és megkérdezi...

Ha beteg voltam és megkérdezi a főnőköm, hogy mi volt a bajom, akkor kötelező válaszolnom? Mi van ha nem mondom meg neki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném, hogy kötelező válaszolnod, a betegállományos papíron egy kód, hogy milyen fajta baj volt úgyis rajta van (nem pontosan, elég tág beosztás van). Viszont nem értem miért kéne kerülni a választ, ha tényleg beteg voltál... És hogy mi van ha nem mondod meg? Ő a fönök, szereztél egy rossz pontot, ha főnök akkor dönt a beosztásról, jutalmakról, prémiumokról...
2011. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Ha nem akarod nem kell részletezni (pl. nőgyógyászati vagy urológiai problémák), de valamit érdemes mondani. Ha közlöd, hogy semmi köze hozzá, akkor lehet hogy úgy jön le neki, hogy nem is voltál beteg.
2011. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Pláne, ha viszed a táppénzes papírt, az igazolja, hogy valóban beteg voltál.
2011. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nahát, micsoda komoly kérdés Törvények, jog kategóriában! Ha hétfőn visszamész, akkor cselekedj úgy, mint ahogy már leírták, hogy annyit válaszolsz, hogy nőgyógyászati problémák, szóval elég tágan meghatározni hogy mi volt az. Természetesen nincs leírva a BTKban, hogy ezzel szabálysértést követsz el, ha nem mondod el neki, azonban saját magad alatt vágod ki a fát, ha unszimpatizálsz vele.
2011. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez.

Emlékszem középiskolában a tanár rágott be rám, mert amikor megkérdezte, hogy miért késtem, azt válaszoltam, hogy azért, mert nem értem ide...

Ha hazudtam volna valamit, azt jobban díjazta volna...

A főnökök illetve vezető emberek Magyarországon sokszor sokkal mélyebben akarnak belemászni az életünkbe, mint joguk lenne.

2011. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem mondod meg, akkor vagy azt hiszik, hogy nem is voltál beteg, vagy azt, hogy a halálodon vagy. Melyik a jobb? :D

Valamit mondjál!

2011. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A halálodon vagy, jelentheti azt is, hogy a pszichiátrián kezelnek mondjuk miatta, ha már elkezdenek találgatni a legmeredekebb dolgok juthatnak eszükbe ilyenkor. Úgyhogy valamivel jobb ha kielégíted a kiváncsiságát.
2011. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!