Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálom esetén Minden ingatlan...

Halálom esetén Minden ingatlanomra érvényes lesz a haszon- élvezeti jog? Vagy van amire nem, például külön vagyon lehet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 1. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem ertheto a kerdes.
2013. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ezév májusától lépett érvénybe az új törvény, miszerint csak a közösen, életvitelszerűen használt ingatlanra van a túlélő házastársnak özvegyi joga. Az össze többit, pl. második lakóingatlan, nyaraló, a hagyatéki eljárás lefolytatása, azaz a hagyatékátadás után birtokba vehetik az örököseid.
2013. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A haszon élvezeti jogot nem Te kapod meg, hanem az élettársad/feleséged..addig lesz Ő is haszonélvező ameddig meg nem hal. Én így hallottam, lehet hogy ennek a fele se igaz, nem tudom.:)
2013. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jog megkülönböztet haszonélvezeti jogot és özvegyi jogot. A haszonélvezeti jogot valamilyen módon (pl. szerződéssel) alapítják, létrejöhet meghatározott időre vagy élethosszig. Az özvegyi jog a házastárs halálával keletkezik, a túlélő házastárs részére biztosítja a közösen használt ingatlan és ingóságok vonatkozásában az elhunyt házastárs tulajdoni része használatának jogát. Özvegyi jogon az elhunyt házastárs javait csak az özvegyi állapot fennállása alatt lehet használni, az özvegy újabb házasságkötésével ez a joga megszűnik. A köznapi használatban mindkét jogot haszonélvezetnek nevezik, de a kettő nem egyenértékű.
2013. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A különvagyon azt jelenti hogy már az esküvő elött megvolt vagy örökölted az ilyen ingó, ingatlan vagyonra nem jár a haszonélvezet.
2013. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!