Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt olyan aki mostanában...

Volt olyan aki mostanában költözött? Csak engem visel meg ennyire?

Figyelt kérdés
20 évig egy helyen laktam,de muszáj volt másik város részre elköltözni mert nem tudtam fent tartani.Nem másik városba költözöm de így is eléggé megvisel.Normális hogy ennyire depis vagyok miatta?
2013. jún. 1. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogy normális-e, de engem is nagyon megvisel a költözés. 10 évvel ezelőtt költöztem, akkor is belebetegedtem mind lelkileg, mind testileg. Legutóbb 2 hónapja kellett kisebb lakásba költöznöm, jelzem ugyanabba a városba, mégis rettenetesen szenvedek. Szép a környék, szép a lakás, mégsem a régi, hiányzik a megszokott közeg. Teljesen a lelkemre vettem, bele is betegedtem, még álmomban is gyötör a dolog. Nagyon érzékeny vagyok, kellően idegesít is, de nem tudok tenni ellene.
2013. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 2 év alatt 5. helyen lakom már. Engem az visel meg, hogy nem tudom magam sehol otthon érezni, bár most szeretnék a mostani helyen tartósan lakni. Őszintén szólva szerintem normális, hogy szomorú vagy, de depisnek nem kell lenni miatta. Remélem hamar megszokod az új helyet :):)


23/N

2013. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már rengetegszer költöztem.. Volt, hogy külföldre is. Nekem talán már könnyebb, de hidd el így sem egyszerű.. Idővel jobb lesz, csak nem szabad otthon begubózni..
2013. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én 1-1/2 1 évente költözöm, és előtte mindig padlón vagyok lelkileg. De hosszabb utak előtt is. Nem tudom, hogy normális-e, de így van. Egyszer nem voltam, mikor eldöntöttem, hogy a páromhoz költözöm, de ő meg előtt elhagyott, így az sem sült el jól.
2013. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ma 16:59


Akkor vszinü hasonló vagy mint én.Egy kevésbé jó város részen laktam,de nagyon szerettem itt,nagyon szerettem a lakókat,kevés hely van ahol ennyi jó ember van.Ahova költözöm,sokkal jobb helyen van,nyugis,zöld övezet,nagyon jó környék.De én itt szoktam meg.Nagyon nehéz itt hagynom...iszonyat módon bevagyoik fordúlva.Nem gondoltam volna hogy ennyire megvisel.

2013. jún. 1. 17:02
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni mindig nehéz, még akkor is, ha jobb helyre megy az ember. Ilyenkor még minden bizonytalan, szokatlan, nincsenek kialakulva a megszokott ritmusok, mozdulatok, nincsenek a régi megszokott ismerősök. Az ember teljesen idegenül érzi magát. Idővel talán meg lehet szokni, bár minél idősebb az ember, annál nehezebb a megszokás.
2013. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Van akit jobban , van akit kevésbê visel meg a költözés. Költöztem az életem során 4x volt, hogy külföldre is .. engem mindig megviselt de annyira egyik sem mint a mostani még friss az élmény a hét elején költöztünk . Rossz èrzés az ember addigi életét dobozokban össze zsúfolva látni, a stressz idegeskedés mit hova hogyan hogy ne essék bántôdása, és válogatni az emlékek és tárgyak közt , hogy most mit hagyjon maga mögött mert pl 2000 km-re valô szállítgatás nem túl egyszerü sem olcsô... Ezek a feszültségek , viták , a munka mire megvan engem kiakasztott söt a megszokott hely az emlékek amik oda kötnek pakolás közben volt hogy bögtem mint egy ovodás de ha menni kell hát menni kell , ahogy pàrom mondaná. Nyomasztô volt az utolsó éjjel a vízhangos üres règi lakásban pont anyira amennyire idegen üres az elsö éjjel az ûjban. Kell idö mire az ember otthonának tudja nevezni a helyet ahol él, azt elhagyni az ûjat elfogadni nem mindig olyan könnyü.
2013. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Soha nem viselt meg, pedig egy időszakban elég sokat költöztem. Sőt, feltölt, energikussá tesz az új környezet, új ingerek. Mondjuk én külföldön is szeretek lenni, minél ismeretlenebb a környezet, annál nagyobb kalandnak élem meg.

A költözésnél csak a sok pepecselős pakolászás "viselt meg", az idegesített.

2013. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1 év alatt ötször költöztem. Soha nem viselt meg hála Istennek, szerintem ezt is embere válogatja.
2013. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
En imadok kotozni. 3 eve lakunk, de teljesen kesz vagyok nem azert mert nem szeretem, hanem mert mar mennek, de sajnos meg egy jo evet maradnunk kell. En amugy az elmult 16 evben 3 orszagban es 5 varosban eltem. Ez alatt az ido alatt ez a leghosszabb ido, amit egy helyen toltottem. Osszeszamolni nem tudom mennyit koltoztem mar eletemben, de szerintem megkozeliti a 20-at. En nem banom, sot! Minden uj hely egy uj kihovas, egy uj kaland. Ha minden jol megy ezutan a lakas utan uj orszag, uj varos! Szoritsatok, hogy osszejojjon! ;) 35N
2013. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!