Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen emberek...

Miért vannak ilyen emberek ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés

Azt hittem, ez az oldal arra szolgál, hogy valaki feltesz egy kérdést, és más, jó érzésű emberek a legjobb tudásuk szerint igyekeznek segíteni neki. Válaszolnak a kérdésre (!), tanácsokat adnak, együttérzésüket fejezik ki... Erre leginkább ebben a kategóriában találkoztam tömegesen olyan emberekkel, akik naponta több órát itt töltenek, és rekordsebességgel gépelnek, hogy a lehető legtöbb helyen tudjanak kötözködni és ledorongolni a kérdezőt. Van, hogy az egymás után következő kérdéseket megnyitom, és nyilvánvaló módon ugyanaz az egy ember kötözködik mindenhol.

Miért jó ez? Miért van ez így? A moderátorok miért nem tesznek azért, hogy az ilyen (habár nem trágár és nem rasszista, de az emberekben rossz érzést keltő), rosszindulatú kommenteket is jelenteni lehessen? Olyan kommenteket, amik nem adnak semmilyen választ a kérdésre?


2013. jún. 2. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Unatkoznak :D
2013. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a kérdést már 600-an feltették...Már kezd unalmas lenni! Csakhogy kötekedjek!
2013. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Talán ha nem lenne ennyi kamu kérdés, vagy ezerszer feltett mit tegyek? a legegyértelműbb helyzetekben és feleslegesen siránkozó, önsajnáltató emberek, meg trágár ordenáré kérdezők, akkor ezek a vlaszolók is lekopnának idővel. Sajnos a válaszolók is ráedzettek ezekre a sokszor hü..lye kérdezőkre. Ez nem azt jelenti, hogy jóindulatú kérdezőknél nem kötekednének, és nem is védem őket, csak azt mondom, hogy valamitől kialakult ez az attitűd.

A másik pedig, hogy nagyon könnyű egy ilyen oldalon anonim módon levezetni a napi feszkót egy ismeretlenen.

2013. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem csoda, ha egy idő után kiveri a biztosítékot a sok egyértelműen kamu kérdés; ha megkérdőjelezik, amit szakemberként mondasz (én nem sok témához szólok hozzá, leginkább ahhoz, ami a szakmám, és hiába támasztom alá törvénnyel, képesek meghazudtolni, lepontozni és jobban tudni...); ha agyatlan emberek kérdeznek (megindult a szülés, mit csináljak...)

A kérdések 90%-a felesleges vagy buta...

2013. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez is igaz, de a buta kérdések nem sértegetnek személyesen senkit, és úgy vagyok vele, hogy az ilyen kérdésekkel nem érdemes foglalkozni, és nem kellene bántani valakit azért, mert buta. Tudom, azért néha ez is felkelti az indulatokat...

Nekem is volt olyanom, hogy leírtam egy tényt, mondjuk egy fizikai törvényszerűséget, valaki pedig hozzátette, hogy ő másképp gondolja.


Inkább az zavar, hogy ezek az emberek iszonyú boldogtalanok lehetnek valami miatt, ha kielégülést jelent nekik esetleg segítségre szoruló embereket ledorongolni. Ahelyett, hogy a saját életüket próbálnák rendbe hozni, nem is gondolnak arra, hogy ez esetleg nem normális viselkedés a részükről.

2013. jún. 2. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy sokan kötekedni járnak ide, de azért az belátható, hogy vannak olyan kérdések, ahol a kérdező kiveri a biztosítékot még a legjobb szándékúaknál is. Nem vagyok egy "törzsválaszoló" ebben a témában, inkább olvasgatok, évente ha 3-szor válaszolok itt már sokat mondok, de még így is belefutok néha olyan kérdésekbe.... Most őszintén mondd meg pl. mit lehet egy olyan nőnek válaszolni, aki leírja, hogy veri a férje, nem ad pénzt neki, goromba vele, gyerekkel nem törődik. A válaszolók jószándékúan felsorolják a lehetőségeket, de a kérdezőnek van mindre valami kifogása. Kérdem én, erre mit lehet írni, minek írta ki a kérdést. Meg tudom érteni azt is, hogy sokak ilyenkor már nem tudnak együttérzően írni, mert egyszerűen a buta embereken nem lehet segíteni. Meg néhány esetben lehet, hogy a kemény szavak jobban telibe találnak, mint a sajnálkozás és együttérzés.

Ennek ellenére alapvetően igazad van és sokak hangneme INDOKOLATLANUL is szokott bántó lenni.

2013. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dani900 ***** válasza:

Osztom a 6-os véleményét, szerintem sem mindig a sajnálkozás segít, az, hogy kisírja a másik vállán magát, inkább elmondom én is, mit tehet, aztán azt kezd az infóval, amit akar, bár tényleg van olyan hozzászóló, aki konkrétan hülyének nézi a kérdezőt.


Szerintem, ha valaki válaszol, tartsa tiszteletben a másikat, akkor is, ha más a véleménye, és ha nem is szándékosan, de megbánt valakit, nem szégyen elnézést kérni.

2013. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dani900 ***** válasza:
Amúgy, megbántottak valamivel?
2013. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A trollok poénból csinálják, hogy idegesítsék azokat, akik komolyan veszik. Meg van amelyik azt hiszi hogy ha másokba beleköt, attól ő jobb lesz.


De erre egy troll azt írná: nem értem mért vannak az oldalon mindig olyanok, akik értetlenkednek és kérdéseket tesznek föl. Ennyi hülye ember van?

2013. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Engem nem bántottak meg mostanában. Az zavar, ha olyan embert bántanak, aki láthatólag bajban van és nem tudja megvédeni magát, olyankor megszólal bennem valami ösztön.


Most is volt egy lány, akinek az élettársa adósságokat halmoz, szórja a pénzt, és erre egy fickó nekiállt vele kötözködni, hogy a kérdése tutira kamu, de ha mégsem, akkor sincsen beleszólása abba, hogy esetleg éhen hal, mert az a pasija pénze és kész. Írtam egy privátot a fickónak, erre közzétette kommentben, és minden mondatomba belekötött. Ez mondjuk megalázó is volt, de komolyan nem értem, idáig hogyan fajulhat a dolog.

2013. jún. 2. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!