Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tehetek? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...

Anyósomék 26 éves házasok, ebből talán 3 év volt náluk jó.

Már hozzá sem akart anyós menni apóshoz, mert állítólag nem szerette, de már ott volt a párom, és terhes lett a sógorommal.Após terrorba tartja a mai napig a családot, örökké veszekszik, trágárkodik, verekszik. Most már nem bír velük, mert mindig ő húzza a rövidebbet.

A párommal 5 éve költöztünk el, azóta ő megmenekült onnan.

De van egy 15 éves sógornőm, aki egész életében ezt látta, hallja, és most már őt is mocskolja após.

A másik, hogy anyósom is elkezdte kb 1 éve ugyan azt, mindennek elmondja, mert most már szép, és nőiesedik, érdeklődnek iránta a fiúk.

Nem mehet sehova(holott eddig mehetett), nem beszélgethet fiúkkal(mert akkor rögtön az van, hogy meg...), neki kell takarítani, (ezzel nem is lenne gond, de csak ő, suli után).

Már teljesen kivan szegény borulva, hozzánk akar költözni, mert már nem bírja szegény idegileg. Amikor elindul haza, gyomorgörcse van, és ez mindennapos.

Anyósom kísérgeti a buszhoz, reggel is, és délután is, nehogy meg...

Hiába beszélek vele, nem hallgat rám, olyan, mintha a falnak beszélnék.

Befestettem a haját ballagásra, anyósom beleegyezett, utána pedig piszkálja vele, hogy milyen K!, meg hogy hogy néz ki, de ha már egyszer belett, akkor mindig kell, hogy normális legyen, me hát szeretné is. Így mindig bekenem neki, de ha hazamegy, egyből kapja a b@sztatást, meg anyós tépi a haját.

Nem tudom mit tehetnék, mindig nekem panaszkodik, nekem mindent elmond, anyósomnak semmit nem mer.

Van most neki egy barátja 2 hónapja, de amikor megy hozzájuk, anyós fintorog, még egy puszit sem mernek adni egymásnak ha látja valaki.

Ha hazamegy a fiú, egyből rázendít anyós, hogy "Na megb@szott?-meg hasonlók.


Attól félek, hogy majd belemenekül egy olyan kapcsolatba, ahol ő is ugyan így fog élni, szül majd gyereket egy olyan férfinak, akit nem szeret, csak azért, hogy otthonról megmeneküljön. Nekem nagyon jó kapcsolatom van anyósommal, szinte barátnők vagyunk, de ezzel kapcsolatban nem hallgat meg.

Gyámügyre sem akarok menni, mert akkor is teljesen megromlik a kapcsolat. Állandóan azt mondogatja, hogy öngyilkos lesz, de az, hogy elválljon, arról hallani sem akar.

Nem azért, mert szereti, hanem mert a ház, meg a kislányt elviszik az intézetbe.

Hiába mondom neki, hogy nem ő lesz az első, aki elválik, és emiatt nem fog intézetbe menni a lány, de nem érdekli.

Mit tehetnék, azon kívül, hogy lelkileg támogatom, hogy nehogy bekövetkezzen, amitől félek?

Bele sem merek gondolni, hogy emiatt tönkre tegye az életét, de már mondogatja, hogy lelép, otthagyja őket.


Ez mindennapos, úgyhogy lassan már ki kell okoskodnom valamit, azért is kérdezlek benneteket.


Bármilyen tanácsot, észrevételt, tapasztalatot szívesen fogadok.


Köszönöm.


2009. okt. 7. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


sok mindent nem tehetsz. Max. beszélgetsz a lánnyal, hogy okosan döntsön, ha pasikról van szó, igen is tudja a védekezési módokat a nemkívánt teherbeesés miatt. Jelentkezzen kollégiumba, bármi.. csak egyre kevesebb időt legyen otthon és azt az időt tanulással, a saját önbizalmának a növelésével töltse! Az anyósod meg egyszerűen egy....hát nem is tudom hogy írjam le. Ostoba? 15 éves lányt már nem fognak elvinni mellőle,ha válik és amilyen rossz élete van, legalább annyira kellene szeretnie a lányát és elmondania neki, hogy ő mit ne csináljon.

2009. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én a férjed helyében simán elköltöztetném onnan a testvéremet.

Be gyámügyre, a lány nyilatkozik, hogy nálatok akar élni, elmondja a körülményeket, a férjed igazolja és költözés.

2009. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Most látom, lehet, hogy nem voltam egyértelmű.

Tehát ne elvetssétek a gyámügyel, hanem a lány, mint 15 éves nyilatkozhat, hogy ő hol akar élni.

Ilyenkor a szülőktől nem megvonják a felügyeleti jogot, hanem a gyermek saját kérésére dönt a lakhatásáról.

Ez két különböző folymat. Az egyik bírósági döntés a második csak egy gyámügyi határozat. Sokkal egyszerűbb megszerezni.

2009. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Egy 15 éves lánynak nem ilyen körülményre van szüksége, és jogos a félelmed hogy el kanászodhat hiszen otthon is ezt látja és menekül ő is, csak ne az alkoholhoz vagy droghoz forduljon, nehogy kihasználják.

Szerintem beszéld meg a pároddal és vegyétek magatokhoz egy kicsit. Te vagy az az ember akiben megbízik még.

( az unoka hugom 4 szer lett öngyilkos az otthoni dolgok miatt 16 éves. Szerencsére nem sikerült neki.)

Ha pedig komolyabbra is fordulna a dolog és a gyerek látja szenvedi kárát akkor pedig gyámügy, és kérjétek az ideiglenes elhelyezését magatokhoz. Ez az én szerény véleményem!!

2009. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez szörnyű! Csodálom, hogy a párod el tudta viselni a szüleit. Sajnos, hivatalos eljárás nélkül nem vehetitek magatokhoz a leányzót. Tanácsolnám, hogy forduljatok a gyermekvédelemhez vagy a gyámügyhöz, és kérvényezzétek, hogy ti nevelhessétek tovább a lányt. Mondjátok el, hogy milyen lelki terrorban tartják a kislányt. Ha az anyósod nem hajlandó erről beszélni, akkor más megoldást nem látok. Esetleg megpróbálhatjátok, hogy após nélkül mind a hárman leültök elé, és ha tetszik, ha nem elmondjátok a problémát. Mert ez bizony egy elég súlyos probléma. Ezzel a hozzáállással teljesen tönkreteszik annak a kislánynak az életét. Itt feltétlenül lépni kell és mivel arra nem lehet számítani, hogy anyósék megváltoznának, a kislányt kell kiszakítani a környezetéből. Márpedig mint mondtam, ez hivatalos szervek nélkül, nem fog működni.

Tanácsolom, hogy ne késlekedj! Ennek a lánynak minden egyes nap kész kínszenvedés lehet azokkal a szülőkkel.

2009. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

párom úgy tudta őket elviselni, hogy nem foglalkozott velük, 14 éves kora óta dolgozott, + edzésre járt, csak aludni ment haza. Anyós őt is próbálta piszkálni, de lefeküdt, és sz.rt bele.

Amikor velem összejött, 19 éves volt(8 éve), akkor sokszor még aludni sem ment haza.

Ki sem megy már évek óta hozzájuk, max évente 1-szer, mert nem bír ott meglenni, ideges, nem érzi jól magát. Após látványától meg...

Anyós is csak kötekszik vele, így nem nagyon beszélnek. Én vagyok az, aki tartja a kapcsolatot, nekünk is van 2 gyerekünk, így az unokák miatt is.

Párom egyáltalán nem foglalkozik velük. Amikor felhozom neki a húgával mi van, csak annyit mondd,hogy most mit csináljak?

Abban benne lenne, hogy itt éljen velünk, de abban, hogy a gyámügyre menjek, seb, abban már nem, mert mindig azt mondja, hogy nem kell velük foglalkozni. De én úgy érzem, hogy igenis kell.

Ha én nem lennék annak a szerencsétlen lánynak...jobb bele sem gondolni.

2009. okt. 7. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Biony kell vele foglalkozni.Nagyon jótanácsokat kaptál ,egy dolgot tudok még hozzátenni:Meg kell győznöd a párodat a kislány támogatásában,és hogy tineveljétek a leányzót hivatalosan.Muszály lenne beszélnie az anyjával a hugáról,merta végén még késő lesz .Tudom mit beszélek,Így éltem le az életemet amíg férjez nem mentem,és semmi önbecsülésem.Támogassátok a sógornődet mindenben,és mihamarabb vegyétek magatokhoz.
2009. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Döntened kell, mi a fontosabb nektek: hogy ne vesszetek össze anyóssal, vagy hogy ne mnejne tönkre a kislány élete. Ha az első, akkor semmit se tegyél, támogasd lelkileg a kislányt. Ha a második,a kkor a gyámügyre menni és nálatok nevelni őt mostantól.
2009. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!