Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves a lányom, és hisztizik...

14 éves a lányom, és hisztizik. Mit tehetek? NMe ez az első eset, teljesen tanácstalan vagyok. Már az idegösszeroppanás határán állok.

Figyelt kérdés
Pl. tegnap kiengedtem este 8-ig, fél 10-re jött haza. Nem volt hajlandó válaszolni, hogy miért késett. Mondtam, hogy büntetésböl ma nem mehet a barátnője szülinapjára. Délelött 10-kor elkezdett hisztizni, kiabálni, hgoy márpedig ő mégis elmegy, és hogy utál engem, és dögöljek meg. Erre elszakadt a cérna nálam, és kapott egy pofont./ami elég ritka dolog, mert még a kutyámat se verem, de egyszerűen ma már nem bírtam tovább/.Erre a lányom hasba rúgott. Mondtam, hgoy menjen be a szobájába, és este 6-ig látni sem akarom. Most is ott ül és ordít egyfolytában, hogy ki akar menni, és mennyire utál. Már attól tartok, hgoy valamelyik szomszéd átjön, hogy mi ez a cirkusz. Mit tegyek? Nem ez az első eset, hogy ilyen velem. Egyedül nevelem öt, az apját nem igazán érdekli a lánya. Nem egyszer nyugodtan is leültem vele beszélni / a lányommal/, ,hogy nekem nagyon rosszul esik ha kiabál velem, és ha erőszakoskodik, de semmi eredménye.
2011. aug. 6. 13:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Hát kamasz a hiszti a kora sajátossága de ez,hogy hasba rúg ezt nem teheti meg ezért még egy pofon járt volna(pedig én rettenetesen a verés ellen vagyok). Engedj neki többet engedd,hogy 10ig kint legyen (de csak normális társasággal) de ezért az engedékenységért várj el tőle is dolgokat mondd meg neki,hogy te benne vagy abban,hogy tovább kint legyen szabadabb legyen abban az esetben ha ezt visszafelé is megkapod nem hisztizik ha igen akkor 1nap otthon (és ettől ne tágíts). Mondd meg neki azt is ha még egyszer megüt téged akkor x napig semmi szórakozás. 14éves ő már függetlennek érzi magát gondolom nem az. De nem is olyan kicsi(bár ahogy viselkedik...) Legyél céltudatos valamit valamiért ha ő nem teljesíti neked sem kell és ne legyen bűntudatod. A barátnője szülinapjára meg ha akarod engedd el de ma ne sokáig azért amit csinált mondd neki hogy9re otthon van vagy pedig nem megy sehová a héten. Sok sikert szorítok)
2011. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy elengedd ma bárhova is. Azt fogja hinni, hogy hisztivel elérhet bármit!!
2011. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%

Valóban ne engedd el, ha nem tud elfogadható okot arra, hogy miért késett, legyél határozott.

DE én is visszaütöttem minden alkalommal ha kezet emeltek rám. Nincs joga senkinek sem bántai a másikat, következmények nélkül.

Amúgy teljesen mindegy, hogy elengeded-e így is úgy is haragudni fog rád egy ideig. Ha eddig nem sikerült megnevelned ne most kezd el.

2011. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

én ezt csinálnám: bemennék hozzá,és közölném vele,hogy bizonyos feltételekkel vagyok hajlandó elengedni.

pl: kérjen bocsánatot a viselkedéséért,és főleg a hasbarúgásért.

Tartsa be a szabályokat,és pontosan érjen haza.

És többet nem vagy hajlandó a hiszijét figyelembe venni.


És nyugodt hangon mondd el neki,hogy te szereted őt és az ő érdekében vannak a szabályok,és ha késik az a minimum,hohy elmondja hol volt.v. legalább telefonáljon,mert aggódsz érte.


ha ezentúl ellenszegül v bármi olyat tesz ami neked nem tetszik akkor közöld vele,hogy mi a büntetése pl: nem mehet sehová,nem kap zsebpént,ne vasalj rá,ne moss rá,vagy ami a legjobban bosszantja őket az ha te is levegőnek nézed és nem szólsz hozzá.

2011. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%
Hasba rúgott? Az én anyám ezért megölt volna. Szerintem verd agyon vagy ha ez túl brutális akkor csak pofozd addig míg meg nem ön az esze!
2011. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim a következőt tették, bár én soha nem ütöttem meg őket, de ha valami sértőt csináltam: nem engedtek el sehova, amíg oda nem megyek és bocsánatot nem kérek, és nem beszélgetünk. A bocsánatkérés sokszor a legnagyobb büntetés egy tininek, mert ők máshogy fogják fel az egészet. Szóval amíg nem hajlandó együttműködni addig maradhat a szobájában. Esetleg beszéld meg vele, hogy nem lenne jobb neki is, ha őszinte lenne hozzád akkor te is engedékenyebb lennél valamivel, és nem kellene hisztizni meg vitázni.
2011. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd a pics.ba, ne foglalkozz vele. Alapból ő késett, másfél órát, aztán ordibált, mint egy sakál... jogos volt a pofon.


De én a hasba rúgásért olyan büntetést találnék ki neki (ha visszakézből el nem törném a lábát), hogy meggondolja, teszi-e az agyát máskor.


Ha most elengeded, akkor eléri a célját, és rájön, h ha hisztizik, akkor megengedsz neki mindent. Nem, ordítson csak... ha jó neki.

2011. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon szomorú, hogy nem tudtad rendesen megnevelni, de segítség és apa nélkül nagyon nehéz lehet. Én azt csodálom a hasba rúgás után, hogy nem megy el, mert megtiltottad neki. Sajnos a szavad nem sokat ér nála, nemsokára ennyit sem fog.Nem tudom, hogy ezzel a lánnyal érdemes-e foglalkoznod. Max 2 év és lepattan.
2011. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

En azt tennem hogy minden ilyen alkalommal elvennem valami cuccat pl.: sampon,telefon,smink,stb..

Az hogy hasbarugott durva egy lanytol.Most pedig hogy ordit ,nefoglalkozz vele. Egy ido utan rajon hogy teged nemerdekel az hogy szetorditja a torkat.

2011. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Ami a nevelést illeti, én úgy érzem, hogy minden tőlem telhetöt megtettem, nevelési tanácsadónál voltam, gyerekpszichológusnál is jártunk, de nem nagy eredménnyel. Mindig normálisan próbálok beszélni a lányommal, pl. ha késik /elöfordult, hogy reggel elment iskolába és este 8-kor jött elő, telefonját kikapcsolja/, egyszerűen rákérdeztem, hogyha neki lenne gyereke és így viselkedne, ő mit tenne? Azt felelte, hadjam öt békén. Nem tudom mit kéne tennem.
2011. aug. 6. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!