Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldjátok meg az...

Ti hogy oldjátok meg az anyagiakat családon belül? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy sehogyan sem működik nálunk a pénz beosztása.Saját,hitelmentes házunk van a férjemmel,és van egy 5hós kislányunk. Nem volt idáig gond,megoldottunk mindent. Na de most az van,hogy fillérre pontosan el kell számoljak mindennel,gyűjtögetnem kell a blokkokat h mikor és mit vásároltam,mert szerinte én nem tudom beosztani a pénzünket..Annyira fel tud vele húzni,hogy az már nem igaz.. Nem vetem magamnak hónapok óta ruhát,nem mentem fodrászhoz,körmöshöz,meg semmi ilyesmi..A közös otthonunkba megvettem amire szükség volt (takarítószerek,fürdőszobai,tisztálkodási szerek,ilyesmi).Szerinte sokat költök.Én úgy érzem hogy semmi felesleges dolgot nem vettem. Nálatok ez hogy működik? Kinél van a pénz?

2013. jún. 3. 13:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is eljátszotta ezt a férjem. Mondtam, hogy akkor 2 hónapig intézzen mindent ő. 3 hétig ment, aztán már nem bírta hogy bármire szüksége lett volna, nem volt itthon. Meg persze abban a 3 hétben én is kérdezgettem, hogy mire költött :-)

Az lehet még jó, hogy amikor a gyerek alszik leültök, megmutatod a számlákat és megkérdezed, hogy szerinte mit nem kellett volna megvennie.


Mi amúgy azóta újra közösen kezeljük a pénzt.

A nagyobb tételeket (8-10e felett) megbeszéljük, de a napi bevásárlást csak megemlítem.

2013. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Fú, szegény, na erre mondják, hogy tudni kell férjhez menni:))) De ne haragudj, viccet félreteszem: üljetek le, és beszéljétek meg konkrétan, hogy ki mire költ általában, és hogy mi az, amit a másik szerint nélkülözni lehetne. Továbbá kérd ki ezt a helyzetet, ne engedd magad ilyen megalázó helyzetbe kényszeríteni, hogy a blokkokat be kell mutatnod! Én a kamasz gyerekemmel nem csinálok ilyet! Te meg azért vagy otthon, mert a férjed gyereket csinált neked, tehát a közös gyereketeket gondozod, és emellett nem tudsz munkát vállalni! Vagy pedig ha nem tudtok az anyagiakon megegyezni, mert a férjed ennyire kicsinyes, add a picit bölcsődébe, és menj el dolgozni. Ha egyedülálló lennél, akkor is neked kellene megteremteni a költőpénzedet, és hát most is ez a helyzet.

Én kevés ilyet hallok, tehát ez nem általános. Mi közös kasszán voltunk, mikor gyeden voltam és sosem kellett elszámolnom semmivel, mert a férjem megbízott bennem, hogy ha valamit megveszek, az kell is. Ha elfogyott a pénzem, kértem és adott. Ha meg nem tudott adni, mert nem volt épp neki, akkor megmondta, hogy mondjuk holnapután fog tudni adni. Mondjuk megbeszéltem vele a kiadásokat, olyat mint ruha vagy cipő. De ha én nem vettem magamnak semmit hónapokig, még ő vitt el, hogy vesz nekem valamit, mert sokad dolgozom a gyerek mellett,és megérdemlem, hogy kicsit kényeztessen.

2013. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok. 1-es nagyon okosan csinálta, tetszik!;))
2013. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen annál van, aki éppen jobban ráér. Most éppen nálam van, mert én nem dolgozom, a férjem meg igen. Természetesen a másiknál is mindig van valamennyi, hogy ha megkíván valamit, vagy venni kell hazafele valamit, akkor meg tudja venni. Mi sem dúskálunk a javakban, főleg az utóbbi időben, de soha nem mondta még nekem a férjem, hogy feleslegesen költök. Én sem mondtam neki még soha. Tudjuk, hogy meddig ér az a bizonyos takaró, és addig kell nyújtózkodnunk, mese nincs. A blokkokat is azóta teszem csak el, mióta egy emberke az egyik bevásárlóközpontban a kosaram tartalmát a magának követelte az én blokkomat szorongatva. Mázli, hogy pont kártyával fizettem, így tudtam igazolni, hogy én vásároltam. Na, azóta akkurátusan elteszem a blokkokat, és csak itthon dobom ki.
2013. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk így: fizetésünkből kivesszük az x összegű rezsit, azt beletesszük a rezsi borítékba. Majd négy hétre elosztunk egy x összeget, azt betesszük a négy darab borítékba, ebből vásárolunk élelmiszert, háztartási dolgokat, stb... A maradék összeg megy egy bankszámlára, az a megtakarításunk. Ruhát, cipőt, és bármilyen nagyobb kiadást megbeszéljük, akkor a megtakarításból kivesszük. Én körmöshöz egyáltalán nem járok, fodrászhoz is évente egyszer, jól van vágva a hajam, így mindig olyan, mint aki minden héten jár. Szó nélkül sosem veszünk ki a megtakarításból pénzt csak úgy, mindig szólunk egymásnak, most pld. szóltam a férjemnek, hogy lesz egy nagyobb kiadás, mert elfogyott a parfümöm. De úgy nem szoktam sosem, hogy bemegyek a boltba, aztán összevásárolok mindent, mert kell. A férjem is szól mindig, még a tankolást is bejelenti.
2013. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem hogy a körmös és a fodrász olyan nagy gond lenne,van egy lányotok,persze hogy több a lemondás,van aki évente 1-2x vesz magának új ruhát,de inkább küld el a férjedet vásárolni egy listával hogy mire van szükség,gondolom nem látja át rendesen hogy milyen sokba kerülnek a dolgok,lehet hogy kicsit ráébredne ha neki kéne megvennie.
2013. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Tőlem nem kérdezi meg a férjem, mondjuk én rakosgatom a blokkokat, de csak azért, hogy lássam, tudjam. Egyszer volt arra pl., hogy eljött bevásárolni velem, pont egy nagyobb bevásárlást fogott ki (mosószer, mosogatószer, öblítő, súrolószer, hideg zsíroldó, tusfürdők, sampon és egyéb dolgok+ pelenka, popsitörlők(épp akciósból betáraztam), és még hétvégére is vásároltam, mert 2félét akartam főzni. A pénztárnál fizettem kicsivel kevesebbet, mint 30.000 ft, és akkor jött rá, árakat tekintve hogy bár soha nem kérte hogy számoljak el, tudta, hogy hülyeségeket nem veszek, hogy azért a forint értéke mindig csak csökken, értéke nincs, de ezek olyan dolgok, amire költenem kell, és ő nem gondolta volna, hogy mindez ilyen 'sokba kerül'.

Ha szerinte sokat költesz, akkor csináld azt, hogy 2-3 naponta írsz egy bevásárló listát neki, és vegye meg ő! Majd ott látni fogja az árakat, és igen is van olyan dolog, amin nem lehet spórolni.

2013. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön kasszán voltunk a gyerekek elött is már.

Akkor én is dolgoztam, elég jó fizetéssel. Volt egy közös számlánk ahol közös pénz volt és ebböl fizettük a közös kiadásokat. De pl karácsonykor mindenki a sajátjából vett ajándékot a másiknak vagy a saját családjának.


Aztán otthon maradtam a kicsivel. Ekkor a gyes, gyed csak aze enyém volt, azt a saját számlámra kaptam. A családi meg+ férjemtöl egy fix összeg ment mindig a közös számlára, ebböl fizettük tovább mindent.

Ha kaját megyek venni akkor mindig a közös kártyát használom, férjem innen utal el közös dolgokat.

Ajándékot a férjemnek vagy cipöt magamnak meg a sajátomról veszek.

A férjemnek nmagyon magas a fizetése, így neki van több megtakarítás számlája befektetése. De nekem is van a számlámnak lekötött része.


Mi is vezettünk egy idöben házi kasszát, és megnéztük mire mit adunk ki, de mivel tudjuk fizetni így abba maradt az írása.


Ha nekem minden fillért bekellene osztanom, akkor mindenképpen írnám az egész havis kiadásokat, és nézném miböl hol tudnék spórolni, és pl szülinapra, más eseményre már hónapokkal elötte próbálnék félre tenni.

2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel együtt menj el bevásárolni. Csak így fogja felfogni, hogy mennyire drágák az élelmiszerek és a tisztítószerek.

A csekkeket is adja fel ő.

2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A férjem dolgozik de én kezelem a háztartást igy a bevásárlásokat,számlákat én intézem.Egy kis ládikóban tartjuk a pénzt ha megyek vásárolni kiveszem és kész,mikor hazajövök bejelentem mennyit költöttem,csakhogy tudja,sosem kérdezi.Tudja hogy felesleges dolgot nem veszek meg,csak amire szükség van.
2013. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!