Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti, hogy oldjátok meg az...

Ti, hogy oldjátok meg az anyagiakat mikor már a hónap végén nem jöttök ki?

Figyelt kérdés
Ti,hogy oldjátok meg az anyagiakat mikor már a hónap végén nem jöttök ki?
2012. ápr. 26. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A hónap ELEJÉTÖL spórolunk, akkor a végén nem futunk ki a pénzböl. Minden kiadást elöre kiszámolunk, a fix kiadásokra (hitel, rezsi, stb) eleve félretesszük, ami kell, a maradékot elosztjuk hetekre, és csak annyit költünk, többet nem.

Meg persze az energiával is spórolni kell, fél órás zuhanyzás, csöpögö csap,fél adagos mosógépek, égve hagyott lámpák, bekapcsolt készülékek nincsenek, mert ezekre rengeteg pénz elmegy fölöslegesen.

2012. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor nagyon rossz volt a helyzet mert a férjem vállalkozo és sokszor az elvégzett munka késon van kifizetve.Nekunk nagyon sokat segít az anyosom.Az enyém egy angyal minden téren!Szerencsénk van.Na de ez nem automatikus mi is igyekszunk nagyon meghuzni a nadrágszíjat:)
2012. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egész hónap, mindig csak a spórolásról és a takarékoskodásról szól. :-(

Ennek ellenére nem mindig marad hó végére, így a gyed ideje alatt szinte minden ékszerünk a zaciban kötött ki, és sajnos visszaváltani sem tudtuk őket. :-(

2012. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mi is ezt játszuk minden hónapba csak hosszabítgatom az ékszereket 20 000 ft-ért meg fizetjük a sok hitelt.

Kaja péz meg alig marad.Van,hogy mire a férjem hazahozza a fizetését kifizetjüka dolgokat 10 000 ft marad.

15 éve gyesen vagyok,hiába keresek állást egyszerűen esélytelen 35 évesen.

Nekünk is sokat segítenek anyósomék már a villanyszámát is magukra vállalták ami 20 000 ft havonta,de így se jövünk ki.

2012. ápr. 26. 09:00
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

15 éve vagy GYES-en??? Nem csak 1,5 éve?

Mi is próbálunk spórolni, próbálok dolgokat eladogatni. 10 éve vagyunk együtt a párommal, 1,5 éves a kisfiunk. Soha nem voltunk még nyaralni, de ez a legkevesebb. Vannak jobb és rosszabb hónapjaink. 33 éves vagyok 17 éves munkaviszonnyal ezért szégyen, hogy ennyire spórolni kell és mi még hagyján, tudom, hogy nálunk 100x rosszabbul élnek emberek :(

2012. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már előző hónap vége felé nagyjából tudom, hogy mire kell a köv.hónapban. Fogy-e a pelus, meddig elég a mosószer, van-e még itthon a kartonos tejből, kell-e fizetni most valamit kocsi után (súlyadó, biztosítás), megyünk-e valahova, van-e valami ünnep, amire ajándék kell. Meg persze a rezsi. A maradékból 5-10 ezret levonok vészesetre (pl.gyógyszertár betegség esetén). Na a maradékot elosztom annyi hétre, amig nem jön a köv fizu és gyed. Ha van egy jó hónap, akkor akár 20 ezer is jut/hét, de volt hogy 10ezerből kellett kihozni a kaját. Na ilyenkor akciós ujság, és ami nagyon jó áron van, abból lesz kaja. Bizony számológéppel megyek ciki-nem ciki, és követem az előre összeirt listát. Néha jut nápolyra, meg olcsóbb jégkrémre is.


Olcsó kaják pl.:

- főtt tésztaval, hagymát piritok, bele lerezselt parizer és tejföl + fűszerek.

- rizs, darált húsból ragu, de főzők bele ami éppen van itthon zöldség/zöldségkeverék, igy jóval több adag lesz.


Reggeli és vacsorára:

- vajas lekváros kenyér,

- virsli

- drága felvágottak helyett parizer, vagy vannak tök finom és olcsó húskrémek

- bundás kenyér, ha sok a maradék kenyér, de a tojás fel van higitva tejjel


Gyümölcs is mindig van itthon, ami éppen akciós. Van amikor összeturmixolom tejjel, vagy natur joghurttal.

Édesség pedig babapiskóta vagy piskótakorong, puding, ha van itthon akkor még befőtt rétegezve. Imádják a fiúk.

2012. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen 15 év nem írtam el. 4 gyerek.
2012. ápr. 26. 09:15
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Már hónap elején spórolunk.A családiból hónap elején megveszem a kisfiunknak a pelust,ami elég egész hónapra, meg a popsitörlőjét.A tusfürdője elég pár hónapig.Jobb esetben még a családiból marad kevéske.Azt elrakom a kicsinek.

Én is borítékba szoktam külön rakni a pénzt számlákra.Hónap elején jön a családi+ a gyes.A gyesből van a kajapénzünk a hónapra+a fizetésből kipótoljuk.

Párom hónap közepén kap pénzt,abból megy a számla,meg ha éppen venni kell valamit.Én is jól átnézem mi hol olcsóbb és ott vásárolok be. Sok kicsi sokra megy.A használt ruháinkat próbálom mellette eladni,hogy abból is hátha van egy kis kiegészítés.Párom asztalos néha van pár órás maszek munkája,ami jól jön.Most talán annyiban lesz könnyebb,hogy nem kell fűteni,ez a pénz megmarad.

2012. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hó elején mindent kiszámolunk, maradékot elosztjuk a következő fizetési lévő napokkal és annyi jut egy napra. A hónap elején is főzök paprikás krumplit, krumplis tésztát.
2012. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a csudába tudtok 20 ezres villanyszámlát csinálni? Nem lehetne valamin spórolni? Villanybojleretek van?
2012. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!