Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bejelentkezhetem a páromhoz?

Bejelentkezhetem a páromhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eredetileg Heves megyében lakom a szüleimmel, de elköltöztem a páromhoz Borsod megyébe. Úgy néz ki kapok itt munkát, de kikötötték, hogy kell minimum egy ideiglenes lakcím a környékről. Most jön a probléma. Egy 2 generációs házban élünk. A ház egyik felében párom nagymamája a másikban mi. A nagymamával nem jövünk ki túl jól, ezért valószínűleg nem menne bele, hogy bejelentkezzem ide.

A ház felének ő a tulajdonosa, a másik fele viszont a páromé és a tesójáé (örökölték).

Kérdésem az lenne, hogy a párom aláírása is elegendő-e ahhoz, hogy be tudjak jelentkezni hozzá vagy vmilyen más módon próbálkozzak?


2009. okt. 7. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne menne bele a nagymama, ha már úgyis ott laksz?
2009. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bejelentkezéshez szükséges a tulajdonos(ok)beleegyezése.Ha több tulajdonos van akkor valószínű mindé kell.Ez is a közös dolgok hátránya,tudod,közös lónak.....
2009. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az összes tulajdonos aláírása kell (tudom, csináltam többször is). Az okmányirodába kell vinni a tulajdoni lapot vagy az adásvételi szerződést, megnézik, hogy kik a tulajdonosok, és az összesnek rajta kell hogy legyen az aláírása a lakcímbejelentőn. Tehát a nagyanyának, a párodnak és a testvérének is alá kell írnia. Nincs valami barátotok, ismerősötök, aki bejelentene magához? Ajánljatok fel neki egy kisebb összeget, vagy valami mást cserébe, ha máshogy nem megy. Szerintem egy szegényebb, rosszabb körülmények közt élő ember simán belemegy egy kis pénzért, elvégre hátránya nem származik bellőle semmi. Mondjátok neki, hogy az ideiglenes lakcím nem nagy dolog, bármikor kijelenthet, és amúgy is csak 2 évig érvényes.
2009. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Nekem tavaly IDEIGLENES LAKCÍMre való bejelentkezéshez nem kértek sem tulajdoni lapot, semmit. Csak aláírást.. De azt is csak az egyik tulaj adott... Még ott sem volt velem mikor bejelentkeztem... Albérletben laktam akkor...
2009. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16,40

Ez biztos,hogy nem szabályos.Ha olyan ingatlanba van bejelentkezve valaki akit én nem akarok ahol nekem tulajdon jogom van,akkor feljelenthetem,de még azt is aki elrendezte a papírokat.

2009. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom.. Debrecenben így működik... 16.40 voltam.
2009. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Aláírást kérnek a tulajdonostól, most költöztem albérletbe, és nekem csak ennyi kellett.
2009. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Két generációs házban, ha a két lakrész teljesen önálló, egymástól független, nincsenek közös helyiségek benne, a közüzemi szolgáltatások is függetlenek, akkor a tulajdonosok készíthetnek egy úgynevezett használati megosztást, ami lehet magánokirat, vagy ügyvéd is írhatja. Ebben az esetben mindenki maga rendelkezik, hitelt vehet fel a másik tulajdonos beleegyezése nélkül, el is adhatja, bárkit bejelenthet oda, stb, stb.

Ha a ház nem megosztható, akkor minden egyes változáshoz, ami az ingatlant érinti, hozzájáruló nyilatkozat kell a tulajdonosoktól.

2009. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Párom állandóra jelentkezett be anyuékhoz, csak anyu volt ott, pedig a férje is tulajdonos. A kutya nem nézte. Itt se fogja szerintem.
2009. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!