Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák. Milyen gyakran...

Anyukák. Milyen gyakran tudtok kicsit eljárni otthonról?

Figyelt kérdés

Főleg kisgyerekes anyukák válaszára lennék kíváncsi. Kéthetente egyszer este fektetés után kimegyek kicsit kikapcsolódni a kollégákkal. Egy helyen dolgozunk a párommal, így közös az a társaság is, ahova kijárunk. Párom hetente (van hogy többször is) kimegy kicsit beszélgetni, iszogatni velük. Olyan helyen dolgozunk, ahol mindig van pár ember, aki bent marad vagy elmennek valahova kicsit lazítani.

Amikor kimegyek, mindig van pár ember, aki megrökönyödve néz, hogy hogyhogy a párom van otthon a gyerekkel, és hogyhogy ELENGEDETT??? Ilyenkor kicsit megrökönyödöm, hogy mi az, hogy elengedett... szerintem jól meg tudjuk oldani, hogy mindkettőnknek legyen egy kis "magánélete", kikapcsolódási lehetősége a családon kívül. A hétvégéket és a többi estét pedig együtt töltjük, és pedig egész nap a gyerekkel foglalkozom.


Ez olyan kivételes helyzet lenne? Én vagyok ilyen szerencsés, hogy ennyi kijár ilyen rendszerességgel? Valahogy természetesnek vettem, de az emberek reakciójából nem ez jön le. Persze az természetes, ha a párom megy ki, de ha én vagyok ott, akkor hirtelen mindenki sajnálni kezdi őt, hogy szegény otthon kell lennie az alvó gyerekkel.

Nektek milyen sűrűn jön össze 1-1 ilyen? De ide tartozik egy kávézás is barátokkal, vagy egyéb pár órás kiruccanások. Az én babám amúgy 6 hónapos. Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 4. 10:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, hogy mi az, hogy elenged??? Csak annyian kérdezték már meg és lepődtek meg, hogy elgondolkoztam, hogy mi vagyunk ennyire "mások", hogy ez ilyen hihetetlen? De akkor ezek szerint nem. mint írtam, szerintem is nagyon fontos az ilyen.

A szittert meg azt hiszem nekünk is érik beizzítani egy estére :)

2013. jún. 4. 10:58
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell az hidd el:) Menjetek együtt el valahová kettesben, teljesen más a hangulata mint otthon lenni egy alvó gyerek mellett.
2013. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy viccből mondják?


Amúgy mi is úgy vagyunk, mint ti. Ha mennék valahová, szólok a férjemnek hogy aznapra ne csináljon programot, mert ő lesz itthon a gyerekkel. Ahogy ő is előre szól, ha megy valahová haverokkal.


Mondjuk pont pár hete én is berágtam kicsit a barátnőmre. Elhívott a lánybúcsújára, mondja hogy készüljek ám, mert hajnalig program. Én meg készültem, megbeszéltem a férjemmel hogy másnap délelőtt elmegy a lányunkkal anyósomhoz. Erre fél éjszaka azt hallgattam, hogy szegény párom, nem elég hogy a buli ideje alatt helyt kell állnia (k.rva sok munka van egy alvó gyerekkel), még másnap egyedül eljuttatni a gyereket anyóshoz meg ott lenni vele amíg én alszok. Hát tényleg szerencse, hogy egy felnőtt férfi és egy óvónő fél napot kibírt egy 1,5 éves gyerekkel :-)

2013. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen bulis sztorim nekem is van:) Persze az más ha a férjem megy, neki jár. Amikor én mentem 8 hónapos mellől barátnőm szülinapjára akkor meg szinte félt a kedves szomszédasszonyom, hogy éhen fog halni a gyerek. Mondjuk én felhúztam magam, kicsit be is szóltam, mondván ha ilyen balf.sz férjem van hogy nem bír el egy éjszakát/délelőttöt a saját gyerekével egyedül akkor jobb is ha kiderül, mert nem szülök ilyennek még egyet. Csak hápogott a nőci :)
2013. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!