Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 hós lányommal vagyok...

22 hós lányommal vagyok itthon. És már nagyon idegesít hogy a férjem azt hiszi én csak pihengetek itthon. Folyton azt mondja ezt miért nem csináltad meg, azt miért nem. Pedig éjszaka se hagy aludni a lányom, úgyhogy elég fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Van még valaki igy? Miért hiszik azt hogy ez nem munka?
2013. jún. 5. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
95%

Ajáld fel neki hogy maradjon ő otthon,vagy ha teheted egy napra bizd rá a kicsit.


Engem nem cseszegetett de volt idő miko beszólt ez vagy az miatt.megkérdeztem hogy va-e kedve cserélni,na persze hogy nem volt mivel ismeri annyira a körülményeket és a lányunk hogy tudja nem egy könnyü meló.

2013. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
33%

Mivel megy el a napod? A gyerek mellett meg lehet csinálni mindent - főzés, takarítás, háztartási dolgok. Mi az, amit hiányol?

Éjszakát mar át kellene aludnia egy ekkora gyereknek. Miért nem alszik?

2013. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
84%

Mert sokan buták, na. Egyszer egy napra pl hétvégén hagyd rá a lányodat és az egész háztartást, menj el egész napra, és majd kiderül neki hogy megy az ebédfőzés, takarítás, gyerekkel ellevés egyszerre.


Emellett ha nem kell dolgoznod, azért annyira nem nagy teher otthon lenni a kicsivel. Lehet hogy rossz az időbeosztásod. Ne sajnáltasd magad feltűnően mert egyrészt rohadt idegesítő, meg ha pl a férjednek is nehéz a munkája, ő se kér tőled hozzá segítséget... igaz leb*sznia se kéne Téged. Ez nagyon helyzetfüggő, és nem látok bele a családi életetekbe :)

2013. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy az ilyenek neked is extrán rosszul esnek, mert otthon vagy egyedül és semminek érzed magad.


De szerintem öket is idegesíti ez az egész, és bele sem gondolnak mit mondanak.


Nekem férjem elismeri, hogy nehéz munka a gyerekezés, és befásultságot is okoz. Még is minap (most elöször), a nappaliban maradt a lányom reggeli cumisüvege. Mikor este elpakolt akkor találta meg a játékok között, és eléggé megróvoan mondta: "elhiszem, hogy naponta 1x pakolsz csak össze, mert a gyerekek mindent széthagynak, de a cumisüveget azért kivihetted volna a konyhába, reggel óta ott fekszik". Teljesen lepadlóztam, mert soha de soha de soha nem fordult elö, egésznap mentünk, így észre sem vettem volna. Még is megkaptam a lecseszést.

Rosszul eset mit mondjak. föleg mert napi 2x söprök fel, és egésznap házimunkát csinálok a lányok mellett.

2013. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk azért nem volt ilyen gond, mert a férjemre is rábíztam időnként a gyerekeket. Pl. amíg elmentem bevásárolni, postára, stb. Soha nem is merült fel benne, hogy egyszerű lenne a gyerek mellett másra is figyelni, neki még úgy se sikerül sokszor, mint nekem. :)


Próbáld ki te is!

Kérd meg, hogy vigye le a játszóra, amíg felsöpörsz, felmosol, meg megszárad. Addig ő majd "pihen" a levegőn.

Meg legközelebb hagyd rá otthon, amikor szabadnapos vagy munka után otthon van, és lépj le egy órára nagybevásárolni, vagy ügyeket intézni. Közben kérd meg, hogy pl. hajtogassa össze a ruhákat, mire hazaérsz.

Aztán majd meglátjuk, hogy két pelenkázás, rajzolás, etetés, itatás közt meg tudja-e csinálni.



Sok férfi ezt azért nem tudja felmérni, mert nincs munkamegosztás, nem foglalkoznak a háztartással, és nem törődnek a gyerekkel sem. Nem azt mondom, hogy nem szereti, de pl. nem vinnék le a játszótérre.

2013. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:
2.nak mivel megy el a napom.Gyerekkel játszani, főzni, mosni, teregetni, kint lenni vele, meg apróságok felporszívózni stb.Kicsi a házunk, -még szerencse, mert akkor még szaladgálhatnék utána is- és mégis van mit csinálni.De ha anya lennél tudnád.Miért nem alussza át mert szopik még, meg hát genetika.apja se jó alvó.
2013. jún. 5. 12:25
 7/81 anonim ***** válasza:
37%
Férjednek igaza van, simán megtudni csinálni mindent. Az hogy most nincs kedved hozzá az más kérdés...
2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: és a férjed mire gondol, mit kéne még csinálnod? mert azt írtad az ilyen alap dolgokat megcsinálod, de ezen kívül mit vár még el tőled?
2013. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy majd én elmegyek dolgozni, ő maradjon itthon vele.De persze ez nem lesz igy.Ő nem szokott házimunkát csinálni,csak egy évben egyszer talán elmosogat ha én nem tudok.úgy ő sose fogja megtudni milyen nehéz ez igy.kicsit játszani szokott vele,de ebben ki is merül a dolog.Mire nem jut idő, mivel pihenni is szoktam, néha alszok vagy csak internetezgetek egy-két dolog elmarad például portörlés meg ilyenek.De ő ezért is szokott szólni.
2013. jún. 5. 12:32
 10/81 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan mi baja a férjednek?mit hiányol?


Aki meg jön azzal hogy gyerek melett mindent meg lehet csinálni annak vagy nincs gyereke vagy egyszerüen ostoba.Nem minden gyerek egyforma és ezt mindenkinek illene szem előtt tartani.Vannak magában eljátszós gyerekek vannak olyanok akiket ha magára hagysz akkor baj történik.Mások,pont ugyanugy ahogy a felnőttek is.

Alvásilag sem egyformák valaki egy naposan átalussza az éjszakát valaki 3évesen sem.Van amelyik felnőttnek 5óra alvaás elég valamelyik még 10óra alvás után is kómás.

2013. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!