Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haszonélvezeti jogom érvényesí...

Haszonélvezeti jogom érvényesítsem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz családi körülményeim miatt bele menekültem egy házasságba. Korán kiderült, hogy ez nem megoldás. Boldogtalan vagyok. Viszont lett egy közös gyermekünk, aki miatt úgy éreztem nem válhatok el. Testvérként éltünk egymás mellett, de én készültem arra, ha majd elválunk kifizethessem őt a közös lakásunkból.Gyűjtögettem kicsike pénzemből /ő nem dolgozott/. A kislányom 13 éves lett és én még mindig "bírtam" , úgy döntöttem a megtakarított pénzemből veszek egy nyaralót. Azt az elhatározást hoztam, a gyermekem nevére íratom, haszonélvezeti joggal. Időm ügyvédhez menni nem volt, így kértem a férjem tegye meg helyettem. Ő intézkedett, de magát is II.helyen "felruháztatta" ugyanezzel a joggal. Rá 7 évre elváltam tőle. Kértem osszuk be ki, mikor van a nyaralóban. Ő nem volt hajlandó. Én fizettem az összes költségét mind' ezidáig az ingatlannak.

Közben az gyermekem /aki 2 diplomát szerzett/ férjhez ment egy iskolázatlan, műveletlen elvált férfihoz, aki velem (is) tiszteletlen, fenyegető, ha a nem szó használatba kerül.

A nyaralóba azóta sem tudok kimenni, mert kaptam még az ex mellé ezt a "kiskirályt", aki játssza ott a gazdát, minden "jöttment" ott dorbézol. Mit tehetek?


2013. jún. 6. 10:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kimaradt a "HOGYAN".
2013. jún. 6. 10:10
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Add el, vagy fizettesd ki a haszonélvezeti jogodat. Egyébként hiába a te pénzedből vetted, a házasság alatti gyűjtögetésed is közös a jog szerint.
2013. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos a férjed is rákerült haszonélvezőként, ez ellen nem tudsz semmit sem tenni. Nem tudod bebizonyítani, hogy csak a te haszonélvezeted lenne rajta, egyébként nincs olyan, hogy nincs időd elmenni ügyvédhez, ráadásul elküldöd a férjed, akit ki akartál zárni ebből? O.o

Másik: miért ne tudnál kimenni a nyaralóba? A vejeddel a lányod miért nem beszél? Ő simán hagyja, hogy tiszteletlen veled a férje?

2013. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Eladni nem tudja, mert nem ő a tulajdonos.
2013. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként a konfliktusok ellenére is összefognék az ex-szel, kivéve, ha ő jóban van a vejével és őt nem korlátozza a használatban, és bírói úton érvényesíteném a haszonélvezeti jogomat/jogunkat. Persze azzal is számolni kell, hogy ez még csak egy bírósági végzés, amit te csak végrehajtó/rendőrség segítségével tudsz igazán érvényesíteni. Az pedig pénzbe kerül, mert a pervesztes félre csak a hivatalos tarifa szerinti költségeket terhelik, de az általad megbízott személyek/irodák tényleges díját neked kell megfizetned. Felmerül még kérdésként, hogy milyen a kapcsolatod a lányoddal. Ha jó, akkor írj privit, mert arra az esetre is lesz javaslatom. Ha rossz, akkor szerintem az eredeti javaslatommal kéne próbálkozni.

Mindentől függetlenül próbálj meg minél több információt gyűjteni arról, hogy ilyen esetben ki mit csinált, ezeket átgondolva, már megfelelő tájékozottsággal felszerelkezve fordulj ügyvédhez.

2013. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Eladni nem szeretném. Ha kimennék oda végre, akkor nem az exem és nem a vőm lenne az amit igazán látni szeretnék. Szeretném végre én is élvezni a munkám gyümölcsét.


Itt elsősorban az érdekelne, hogy milyen jogaimmal nem éltem ezidáig. Amit már nagyon szeretnék végre.


Mi van ebben a helyzetben, hogy az ex is haszonélvező? Ha én azt mondom, hogy "Á" és ő "B" , kinek a szava mérvadó?

2013. jún. 6. 10:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

50-50% a haszonélvezők között.


De most őszintén: hogy az istenben nem volt időd MAGADNAK elmenni ezt megiratni? Gondoltad, hogy a férjed csak téged fog ráiratni, magát nem??

2013. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ő nem dolgozott, nekem kellett eltartanom mindannyiunkat. Kemény és durva évek voltak. Éjjel sütöttem-főztem, nappal két munkahelyen dolgoztam.


Naív voltam.

2013. jún. 6. 10:31
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, naiv voltál. Sajnos ennek a levét iszod most. Ügyvédet megkérdeztél már?

A lányoddal mi van?

2013. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Állítólag számít az I. (!!)számú haszonélvezeti jogom, - sokat számít, de nem voltam ügyvédnél. Jó lenne ha megoldható lenne megbeszélés alapján.

A Lányom fél a vőmtől, szava sincs.

2013. jún. 6. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!