Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkezhetek-e a fiam...

Végrendelkezhetek-e a fiam lakásáról amiben haszonélvező vagyok és én fizetem a törlesztőrészletét (20 év alatt 500ezer forintot fizettem be)?

Figyelt kérdés
Azt a lakást, amiben élek 20 évvel ezelőtt megvásárolta az egyik gyermekem (önkormányzati lakás volt), jelenleg haszonélvezeti jogom van és én fizetem a rezsit és a lakástörlesztést (havi 2100ft). Végrendelkezhetek-e a lakás szétosztásáról ez alapján, mivel még van 2 gyermekem és ha igen halálom után mivel támadhatja meg a lakástuljadonos fiam ezt?

2012. febr. 26. 20:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, csak a tulajdonos végrendelkezhet. Te, mint haszoélvező, több joggal rendelkezel, pl. nélküled nem tudja eladni a lakást,de csak haszonélvező vagy.
2012. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 lizzi77 ***** válasza:
90%
öööö, a haszonélvezet csak arra jó, hogy amíg élsz, ne tehessenek ki a lakásból.A halálod után ez a jogviszony megszűnik, és az akkori tulajdonos rendelkezhet felette. Az , hogy fizeted a rezsit, szerintem természetes, olyan, mint az albérlet.A hiteltörlesztés kétséges, ha te vetted fel, akkor jogosan te fizeted.Ha a fiad vette fel, akkor azt vissza lehet perelni a fiadtól.
2012. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 lizzi77 ***** válasza:
92%
Ja, akkor lehet visszaperelni, ha bizonyítani tudod, hogy te fizetted helyette.
2012. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
Az előzőknek van igaza, a fiad a tulajdonos, nem rendelkezhetsz róla végrendeletben.
2012. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
5%

te részedről igen ha birtokodban van


de igen rendelkezhetsz


ha nekik adod semmivel mivel te részedet annak adod akinek akarod!!és ha megörökli(végrendeletben) akkor az övé


hogy támadna meg egy hivatalos dolgot ??ha te rendelkezel az hivatalos.

nem beszélve arról hogy a rezsi felét most is kéne fizetnie legalább azt a részét(közös költség)ami mindenhol kötelező

2012. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
80%
lakástörlesztés az gondolom azt jelenti hogy te is benne vagy a lakásba vagy azt hogy fiad helyett fizeted?
2012. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
97%

A haszonélvezet LEGFELJEBB holtig tartó lehet, úgyhogy nem, halálod esetére nem rendelkezhetsz vele, a haszonélvezeti jog a halállal megszűnik.

A beadott pénzed kötelmi jogi igényt keletkeztet, nem dologi jogit, tehát nem tulajdonjogot ad, hanem követelheted az érték megtérítését a bíróság előtt.

2012. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
42%

lehet hogy haszonélvezeti jogot eladhatod a fiaidnak

úgy tudom

talán

2012. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
97%

Nana!

1. Végrendelkezni csak a tulajdonos jogosult

2. Ne feledd:

haszonélvezet: élvezi hasznát ÉS VISELI TERHEIT!!

2012. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 lizzi77 ***** válasza:
96%
A haszonélvezeti jog azt jelenti, hogy HASZNÁLHATJA.Önként lemondhat róla, és az ingatlan elidegeníthető, de csak úgy, hogy a haszonélvező benne maradhat.Hitelt sem vehet fel rá, hiszen nem az övé.És szerintem az természetes, hogyha én lakom valahol, akkor fizetem magam után a rezsit.Ha albérletbe mész, ott is kell rezsit fizetni, vagy nem?
2012. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!