Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haszonélvezeti jogom érvényesí...

Haszonélvezeti jogom érvényesítsem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz családi körülményeim miatt bele menekültem egy házasságba. Korán kiderült, hogy ez nem megoldás. Boldogtalan vagyok. Viszont lett egy közös gyermekünk, aki miatt úgy éreztem nem válhatok el. Testvérként éltünk egymás mellett, de én készültem arra, ha majd elválunk kifizethessem őt a közös lakásunkból.Gyűjtögettem kicsike pénzemből /ő nem dolgozott/. A kislányom 13 éves lett és én még mindig "bírtam" , úgy döntöttem a megtakarított pénzemből veszek egy nyaralót. Azt az elhatározást hoztam, a gyermekem nevére íratom, haszonélvezeti joggal. Időm ügyvédhez menni nem volt, így kértem a férjem tegye meg helyettem. Ő intézkedett, de magát is II.helyen "felruháztatta" ugyanezzel a joggal. Rá 7 évre elváltam tőle. Kértem osszuk be ki, mikor van a nyaralóban. Ő nem volt hajlandó. Én fizettem az összes költségét mind' ezidáig az ingatlannak.

Közben az gyermekem /aki 2 diplomát szerzett/ férjhez ment egy iskolázatlan, műveletlen elvált férfihoz, aki velem (is) tiszteletlen, fenyegető, ha a nem szó használatba kerül.

A nyaralóba azóta sem tudok kimenni, mert kaptam még az ex mellé ezt a "kiskirályt", aki játssza ott a gazdát, minden "jöttment" ott dorbézol. Mit tehetek?


2013. jún. 6. 10:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságokon van ingyenes panasznap, ott tudnak neked tanácsot adni.
2013. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Tudom, de állítólag ott "ezren" sorakoznak. Szinte képtelenség oda bejutni. Sok segítséget remélek itt is.
2013. jún. 6. 11:34
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

nézd, eddig neked semmilyen válasz nem volt jó ... akkor ne csinálj semmit ... ez amit itt le írtál masszív szerencsétlenkedés volt évek alatt, ami közben hülyét csináltál saját magadból igen gazdagon és többször.


Mi az h a lányod fél? Ő se ér rá kiállni a sort az ingyenes panasznapon vagy a rendőrségen vagy egy ügyvédnél meg te se érsz rá?


A leírtak alapján már az se kizárt, hogy te / ti ezt élvezitek, hogy hülyére vesz valaki ... de hát ha ez kell akkor csináld ezt , ha nem ez kell akkor meg állj a sarkadra te is meg az okos lányod és lépjetek ...

2013. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Minden válasz hasznos számomra, még ez is. Köszönöm szépen Neked is!
2013. jún. 6. 11:55
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Mi nemrég kötöttünk ajándékozási szerződést, haszonélvezeti jogokkal, unokák javára. Úgy akartuk megfogalmazni, hogy a férjem és én, mint ajándékozók legyünk a I. haszonélvezők, a fiunk a II., azaz a halálunk után. Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy most nincs I. és II. fokú haszonélvezet, egyaránt vagyunk haszonélvezők. Nem tudom, hogy ez a változás csak az új bejegyzésekre érvényes-e, vagy felülírja-e a régieket is. Ezt is kérdezd meg ügyvédtől, mert ha felülírja, akkor igaz, amit fentebb írtak, hogy 50-50.

Te annak idején biztosan azért írattad a lányod nevére és nem a tiédre, hogy válás esetén ne kelljen osztozkodnod. Ő ezzel akarta biztosítani, hogy neki is jusson belőle. Tanulság: Ha a házastársunkat akarjuk "kijátszani", akkor ne őrá bízzuk az ügyeink intézését.

2013. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Feltétlenül utána járok.Ez nekem már sok. Feltétlenül érdekelne ha 50-50%, akkor nekem mikor lehet végre "szavam", mert eddig csak én nem élveztem mindennek a hasznát, csak a költségeit.


Igen, azért írattam a gyerek nevére. Ezt a leckét egy életre megtanultam, az biztos.

2013. jún. 7. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!