Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lett hirtelen anyai...

Hogy lett hirtelen anyai ösztönöm?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, mindig tudtam hogy szeretnék családot, gyerekeket, így kerek a világ. De mindig azt mondtam, hogy inkább 30 felé szeretném az elsőt, majd a másodikat.

A páromnak ez annyira nem tetszett, mert ő állítása szerint már 22 évesen apuka szeretett volna lenni, folyton rágta is fülem, hogy ne várjunk olyan sokáig csapjunk bele, hiszen minden adott.

Sokáig tiltakoztam, de egyszerűen egyik napról a másikra, szinte a nulláról erős anyai ösztöneim lettek. Nem olvadok el ha más babáját látom, de ha a saját kisfiúnkra, kislányukra gondolok van, hogy sírni tudnék a boldogságtól. Valahogy várom őket, várom a nevelésüket, várom, hogy szerethessem őket. Én ilyet soha nem éreztem, és minden kb másfél hónap leforgása alatt, pedig semmi komolyabb hatás sem ért. Azt hittem ez egy folyamat, míg valaki agyban megérik az anyaságra.



2013. jún. 6. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak felnőttél az anyasághoz :) Én még csak remélni tudom, hogy egyszer nekem is lesznek anyai ösztöneim, de én még kicsit messze vagyok ettől.

21L

2013. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A biológia mozgat. 25 éves ez az a határ, amikor erősen elkezd ketyegni a nőkben valami.
2013. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is átéltem, meglepően rövid idő alatt a "majd valamikor" változott, lett belőle "minél előbb!!!"

A sors iróniája, hogy mire ide jutottam, az exem kitalálta, hogy mégse látja bennem a gyermekei anyját :(

2013. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert most jött el az ideje. Nálad.
2013. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jó neked. én már 32 vagyok, és 0 anyai ösztönöm van. jó lenne besimulni a társadalomba, mivel így az "önző" bélyeg van a homlokomra nyomva.
2013. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél így vanm ha beindul...

Tegnap még csak 5 év múlva szeretnél, holnapután pedig. Már tegnap is majdnem késő..


Én 23 éves koromtól érzem ezt, de a körülmények még nem adottak(megnint munkanélküli vagyok,ősszel lesz az esküvő)


Sztori:

Munkahelyemen beszélgettünk többedjére egy lánnyal, akivel egy hónapban születtünk...hogy ő majd később akar, meg a párja már szeretne, de ő el nem tudja képzelni még gyerekkel az életét...stb stb stb

Mondtam neki, hogy majd rájön, ez nem lassan alakul ki, hanem egyszercsak bekattan, és akkor nem tud lekattanni a témáról, és jón az ösztön...

3 hónap múlva jöt, hogy ő ezt nem hitte el...de tényleg, és a kisbabák milyen aranyosak, messziről,de ő nem tud velük mit kezdneni, de annyira más amikor sajátra gondol stb...


Azóta eldöntötték, hogy hamarosan jöhet a baba ( még egy kicsit tartalékolnak)


Ez így jön valahonnan...


Amúgy azt tapasztaltam, hogy innen kezdtem ell " édesnek" látni mások gyerekeit, előtte...haáát nem kedveltem őket, nem tudtam hogyan kell közeledni hozzájuk. Most is először zavarban vagyok egy új kisgyerekkel, de már általában a gyerekek nytnak felém. Régebben ez sem volt. Most már a buszon is lazán kiszúrnak, incselkednek... Távolsági járaton volt hogy az én ölemben utaztak úgy összemelegedtünk... 4 éve ilyet el nem tudtam volna képzelni...


26/n

2013. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!