Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogy viseli azt, hogy a...

Más hogy viseli azt, hogy a drága szülei idősödnek, egyik nap még aktív, életerős embernek láttam őket és egyik-pillanatról a másikra látom fizikai állapotuk hirtelen romlását?

Figyelt kérdés

Édesapám 65,édesanyám 63 évesek ,úgy tűnik nekem mintha egyik napról a másikra 40 évesről lennének ennyi idősek,idáig megmaradtak bennem annyinak és mindig úgy néztem rájuk ,most viszont édesapámál szívproblémák jelentkeztek,édesanyám is fullad,sokkal fáradékonyabb,mind a ketten fájlalják az izületeiket.

Bevallom a egyik rokonom temetésén elnéztem a drága szüleimet elegánsak voltak ,de édesapám haja teljesen hófehér :( ...tudom hogy súlyos szívproblémái vannak...és mégis ő akarta cipelni mint régen a hatalmas koszorúkat...annyira fáj nekem itt legbelül valami...


2013. ápr. 10. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, nekem is ez van apával. Simán letagadhatott volna mindig vagy 20 évet. 72 éves, még dolgozik rendszeresen, most is fiatalos a külseje, de egyre rosszabb a fizikai állapota, mindene fáj, nem tud már annyit mozogni. Még pár éve is olyan sokat mászkáltunk ketten mindenfelé, moziba, kirándulni és rossz, hogy már nem lesz, csak rosszabb. Bár szerencsére szervi problémát eddig nem találtak nála, de akkor is idős már. :(
2013. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy borzalmas érzés. Valahol önmagunkat is látjuk ilyenkor idős korunkban.


Az én édesanyám több agyvérzésen ment keresztül és szinte teljesen leépült. Nem tudtam már vele beszélgetni a régi dolgokról, de újakról sem nagyon, mert nem értette, nem emlékezett. Azt hittem sokszor, hogy megszakad a szívem :(

2013. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hogy a rossz érzést csökkentsem magamban azon gondolkozom hogyan tudnám én meghálálni amíg még tudom mindazt amit tőlük kaptam,maholnap 40 éves vagyok és mindig mindenben számíthattam rájuk ,most én jövök ,csak ne kötne le annyira a munka és a gyerekek .
2013. ápr. 10. 15:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok sablon-szövegeket pufogtatni. Egy mondat, és érteni fogod, fogjátok, és mindenki érteni fogja, aki hasonló helyzetben érzi magát:

"szeresd addig, amíg örülni tud a szeretetednek!"

2013. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Persze, az ember előtte is szereti a szüleit, előtte is örül, amikor velük lehet, stb. stb.

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy amikor én kerültem hasonló helyzetbe, állandóan azon igyekeztem, hogy minél többet legyek velük, és minél több olyan apró-cseprő segítséget, egyéb örömöt adjak nekik, amikre azelőtt talán nem is figyeltem oda.

2013. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Adnál tippeket hogy miylen dolgokban segítettél nekik és mivel igyekeztél örömet okozni ?
2013. ápr. 10. 15:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is értem mire gondolsz. Én ott álltam meg az időben, mikor anyám 36, apám 39 éves volt. Még kicsi voltam, de ez a kor nagyon megmaradt bennem, és rossz belegondolni hogy már az 50hez közelednek. El se tudom(merem) képzelni milyen lesz ha már megöregszenek és jelentkezni fognak a problémák, vagy ha már nem lesznek...Szerintem ez az egyik legrosszabb érzés.
2013. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Ismerö erzes. En 22 vagyok, apa 60, anya 52. Bar nem latszanak annyinak, vagy csak az en szememben nem, de ha belegondolok, azert megiscsak öregszenek... Masok ilyen korban mar betegeskednek, naluk ez szerencsere meg nem jelentkezett. Bar sose mernem neki, vagy barki masnak bevallani, nagyon felek, hogy mi lesz, ha mar nem lesznek...
2013. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a nagyszüleimnél látom ezt. És szörnyen fájt. Persze most is fáj, ha arra gondolok, hogy egyszercsak nem lesznek már velünk, de ezen a gondolaton továbbléptem. Egyszerűen csak nem jut eszembe nap, mint nap.


Számomra ők nagyon fontosak, egy házban nőttem fel velük, több generáció együtt. Így nekem nem csupán egy nagymama,nagypapa, akiket félévente egyszer meglátogatok.


Annyit tudtam tenni, hogy sokat vagyok velük. Sokkal türelmesebb vagyok, és ha még nekem is van igazam, akkor is rájuk hagyom, mert nem szeretnék velük veszekedni.

Ha bármiben segíteni kell, akkor készségesen ugrok és nem húzom közben a számat.(mert ne mondja senki, hogy sose volt még így ha segítséget kért tőlük bárki)


Szóval nagyon jót írt az egyik hozzászóló. Szeresd őket, amíg csak lehet.

2013. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre válaszolva, engem félelemmel tölt el, hiába van társam és gyerekem, a szülő (persze vannak kivételek) a legjobbat akarja agyerekének, örök támasz.


Apuval nagyon rossz volt a kapcsolatom, alkoholista lett és meg is halt korán, mégis hiányzik, hogy nincs itt egy idős, aki normális, aki segít tanáccsal vagy amivel tud.


Ha szereted a szüleidet abban segíts, amiben kell és amit szeretnének. Anyukám nagyon szeret utazni, de nincs rá saját pénze így én utaztatom egy évben egyszer. Ez talán ötlet is lehet neked is.


Szerencsés vagy hogy van saját családod, gondolj bele mit érezhetnek mások, akiknek társuk és gyerekük sincsen és elveszítik a szüleiket.

2013. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!