Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban ennyire meglepő,...

Valoban ennyire meglepő, sokkoló es felhaboritó, hogy nem kértem tulajdonrészt amikor a párom ingatlant vásárolt?

Figyelt kérdés

Sok hónappal ezelőttre nyúlik vissza a törtenet eleje- bejegyzett élettársi kapcsolat, gyerek, akivel otthon voltam -igy, egy nem túl nagy,de azért megélhetésre megfelelő összegű örökséget kivéve semmi jövedelmem nem volt(azóta már dolgozom).Soha nem voltunk közös kasszán, soha nem kértem közös bankkártyát. (megkaptam enélkül is sokaktól, hogy eltartatom magam...). Volt egy kb másfél év, amikor szinte tényleg semmim nem volt, de semmim, csak az ő fizetése volt.

Aztán kitalálta, hogy vegyünk házat. Vett.:) A közjegyző az első megbeszélés alatt feltette a kérdést hogyan "ossza fel a tulajdonrészeket", 50-50, 60-40, esetleg 70-30 ( tudta, hogy az önerő csak a párom megtakarítása), azonnal válaszoltam, hogy 100-0. Miért: rendben,a mindennapi kiadásaim, ha én már nem tudtam, a párom fedezte helyettem, soha nem kellett könyörögnöm semmiért, de - kapcsolat ide-oda- ugy érzem, hogy nem "járna" nekem mégcsak 1% sem. Nem adtam az önerőbe,a jövedelmem - akkor- egy nagy nulla volt,legyek boldog, hogy a semmire kapok egy fél házat, és ha egyszer véget ér a kapcsolatunk, szerencsétlen ott áll egy fél házzal mert viszem a felét?

Megvette, 100%-ban az övé. Azóta mindenkit lesokkol, ha elmondom , hogy mi a helyzet, hülye vagyok, nem gondolok a jövőre stb.. A közjegyző volt az egyetlen, aki helyeselte, és teljesen fair-nek tartotta ezt. ( Persze kapja ő is az ívet, hogy naná, hogy helyesli, férfi, az meg a pasi pártját fogja)

Mit gondoltok, tényleg ennyire felháborító amit tettem? Mert szerintem nem..


2013. jún. 9. 09:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

szerintem sem. én sem kérnék a párom által megszerzett dolgokból semmit. az az ő jövedelme, ő dolgozott meg érte. nem vagyok egy megalázkodó típus, ki tudom nyitni a számat ha valami nem tetszik, de etikátlan kérésekkel nem állok a párom elé. ha nekem kell valami, azért megdolgozom. a közös gyereket együtt tartjuk el, és később akármi lesz, örökölni fog az apja után.


a kérdező párja nekem innen nem tűnik zsarnok típusnak, nem hinném, h pucér popóval utcára dobja a gyerekét és az exét egy esetleges szakításkor. sőt, ha nagyvonalú, normális ember, akkor biztosítani fogja a lakhatásukat. de ne szaladjunk ennyire előre, ez csak vészforgatókönyv.


intelligens ember ismérve, hogy nem követel magának olyat, ami jogilag nem jár.

2013. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

( bocs az ekezetek hianyaert, masik geprol irok)

valamit tisztazzunk, mert szerintem sokan felreertettek: nem arrol van szo, hogy en, az akkori keves jovedelmembol egyedul es kizarolagosan koltottem a gyerekre, o is ugyanugy, sot! Egyedul az akkori ( igen sz@r) anyagi helyzetem probaltam szemleltetni - hogy csupan a gyerkoc utan jaro penz plusz az orokseg volt egyeduli bevetelem, munka hijan. ( az meg azert nem volt, mert egyszeruen iszonyatosan nehez volt munkat talalnom). A parom tudta nagyon jol hogy mennyire keves a penzem, igy termeszetesen a lakhatassal kapcsolatos kiadasok, vasarlasok nagy reszet akkor tobbnyire(!) o allta. Persze en is fizettem nagybevesarlasokat, kisebb szamlakat( mondjuk a telefonomet) es amikor tudtam segiteni, akkor kozosen terveztunk ( es finansziroztunk) egy-egy utazast, nyaralast.

Azt, hogy a gyerekre kolteni kell, nyilvan teljesen termeszetesnek vette o is. :)

Tehat ezt ugy kepzeljetek el, hogy: koltunk mindketten a gyerkocre, mindketten fizetunk ( hol o, hol en) a nagybevasarlasokra,a sajat szamlaim plusz a sajat magandokim probaltam en fizetni ( ha nem tudtam, kifizette helyettem). Ami fennmarado dolog, a rezsi, kocsi fenntartasa, azt kizarolag o.Amiota van munkam, a rezsibe kozosen fizetunk.

De nem a penzugyi eletunk reszletes leirasa volt a kerdes apropoja, henm csupan annyi, hogy hiban a nagy szerelem, egy rendes elettars, ha nem tudok fizetni valamibe akkor azt nem kerem. Ennyi..:)

2013. jún. 9. 10:40
 13/19 A kérdező kommentje:

hmm.. olvasgatom a kommenteket, ugy dontottem, leirok egy utolso hozzaszolast, ezek kapcsan:

lehet, hogy sokaknak furcsa ez az "en penzem-te penzed" egy kapcsolatban. Nyilvan, ha az egyiknek gondjai vannak, ott a masik es segit,ezzel mi is igy vagyunk, de nekem meg az lenne a furcsa, hogy szabadon rendelkezzek azzal a penzzel is, amit a masik megkeres ( foleg, hogy 4szer annyit keres mint en pedig az en fizetesem sem rossz..).

Felelni az orokseget: hat, ezen jot rohogtem, de lehet csak azert mert az en gepemben van a hiba.. Mi az, hogy felelem az oroksegem? Ha honapok ota nem lenne semmifele beveteli forrasod, es hozzajutsz ehhez a penzhez,ergo lehetoseged van egy kicsit levenni a parod vallarol az anyagi terheket, azzal hogy pl azt mondod: " na jo, most en fizetek pl a ho eleji nagybevasarlason a hiperben" vagy pl " vegre, ki tudom fizetni a sajat telefonszamlam" vagy pl " te fizetetted a szallodat a nyaralashoz,az utazas koltsegeit vallalom en a"? Ez annyira gonosz lenne? Amikor honapok ota a parom fizetett mindent, meg a tamponom is es sul le a pofadrol a bor? Mondom, lehet en vagyok a hulye, de szerintem ez igy volt helyes, igy szo sincs felelesrol.

Nem tettunk be semmi a " kozosbe", de ha ugy vesszuk kozosen hasznaltuk a pénzt.


Egy 70 millios hazrol van szo, amibe onerokent betett 24 mlliot, 15 evig gyujtogette. Na en 15 eve meg a kanyarban sem voltam. Nem ereznem helyesnek ennek a felet ( jogilag) magamenak tudni. Pont. Vagy nem tudom.. ha vagy te meg a parod ( gyerek ne legyen), neked van 0 ftod, vagy legalabbis nagyon kevesed, neki van tobb millioja, amibol vesz valamit, akkor mar ugrasz is neki, hogy " de dragam, ugye nem felejted el, hogy a fele az enyém??!!"


Valaki irta, hogy zavarhat mert ennyit gondook ra meg most is: szo sincs rola, csupan tegnap mondtam valakinek, aki hasonloan sok kommentelohoz, kiborult ezen. Ja, egy olyan csajrol van szo,aki elotte azon puffogott, hogy a pasija egy szemet, mert kuldene dolgozni, neki meg nincs hozza kedve.

2013. jún. 9. 11:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem inge, ne vegye magára, de ugye mindenki tudja, hogy a kérdések általában úgy vannak megfogalmazva, hogy a kérdezőnek legyen igaza. Na és akkor, ha valaki szerint még sincs, akkor mindig az van, hogy hirtelen iszonyatosan fontos, teljesen mást sejtető, nagyon durva részletek kerülnek napvilágra. Aha.
2013. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Így már korrektnek tűnik a döntésed,de mondjuk azt az aprócska részletet,hogy a ház 70 millióba kerül,talán a kérdésben is megemlíthetted volna és kevesebben értik félre!
2013. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

LOL annyit keres, hogy simán adnak neki 50 millió hitelt és akkor te meg életedben egyszer látsz 200 ezret egyben és gyorsan sietsz is elkölteni, hogy a hatalmas "terheket" levedd a válláról? Veled valami nincs rendben. :D A faszid nem röhögött ki? Az férjem ilyen különbségekkel biztos azt mondaná, hogy ne szórakozzak már az aprómmal.

Hogy ilyen komplexusai legyenek valakinek komolyan. Jó oké, házasok nem vagytok, de szültél neki egy gyereket, és akkor itt izgatod magad rajta, hogy micsoda terhek vannak a vállán. Hallod egy ilyen bizalmas kapcsolatban a gyerekkel otthon maradásban meg a munkanélküliségben nincs semmi extra vagy megdöbbentő. Főleg, ha az ő jövedelme akkora, hogy a tied se nem oszt, se nem szoroz és akkor itt szorongsz, hogy micsoda terhek a vállán meg ilyenek.


Nem azt mondom, hogy be kell süppedni a tétlenségbe, de szerintem nem normális két felnőtt ilyen kapcsolatában ilyen anyagi helyzet mellett ilyen szintű parázás mint amit te művelsz.

2013. jún. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

:) én meg most röhögök jót!

tehát felvázolsz ide egy storyt...majd miután kapsz egy-két választ, akkor kezded el igazán részletezni a helyzetet!

És akkor mégis mit vársz tőlünk? Az első story alapján igen idióta döntés volt, az utolsó hozzászólásod alapján már nem!

A 200.000-es öröklés igen nevetségesnek tűnik egy 70 millás ház viszonylatában, igen! Azonban még erre is vonatkozik a különvagyoni rész! Hiába nevetséges összeg! És hiába röhögsz rajta! Bár így, hogy tudom az összeget, kérdéses mégis miért írtad ezt "egy nem túl nagy,de azért megélhetésre megfelelő összegű örökséget kivéve semmi jövedelmem nem volt"? 200.000ből meg tudtatok élni?


mennyi találgatástól kímélted volna meg magad ha mindjárt az utolsó kommentedet lövöd ide kérdésnek! :)

2013. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök kamu. A kérdező összezavarodott milyen számokat kéne írni, hogy igaza legyen. Az alapkérdés, meg a kiegészítések totál nem állnak össze ezekkel az összegekkel. =D
2013. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Effektíve nem ő keresi a sok pénzt.


DE és itt a DE,ki az,aki az otthoni családi feltételeket


megadja neki,hogy kényelmesen (hiszen otthon ki van


szolgálva,mosnak,főznek,takarítanak,gyerekét nevelik) és


kiegyensúlyozottan tudjon sok pénzt keresni.


Mindezeket a feltételeket te teremted meg neki!!


Minden férfi jobban tud dolgozni,ha szeretetben és kényelemben kiszolgálja a párja otthon és sok éve együtt vagytok, a házat is a ezek szerint már a gyerekáldás után vette,vagyis az előbb leírtak alapján igenis van szereped benne.


Valamennyi rész igenis ezek után megillet,azért mi nők,akik mindezt megadjuk a másiknak ne legyünk ennyire szolgalelkűek!

2013. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!