Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó egy gyászcsoport?

Mire jó egy gyászcsoport?

Figyelt kérdés

Ma hallottam, hogy vannak gyászcsoportok, ahol segítenek az embernek, ha gyásza van. van valakinek tapasztalata? Mire jó ez az egész? Ki mehet oda? csak az, akinek valakije meghalt, vagy bárki, akinek valami vesztesége van és gyászol?


Köszönöm a normális válaszokat.



#halál #veszteség #gyász #gyászcsoport
2013. jún. 10. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

"vannak gyászcsoportok, ahol segítenek az embernek"


A micsodák?

2013. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudsz olvasni? Gyászcsoportok. Keress rá a neten vagy a FB-on.
2013. jún. 10. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

"A képzés négy hétvégi napon történik, három egymást követő hónapban, ára alkalmanként 10.000 Ft.

A kurzus elvégzéséről a Napfogyatkozás Egyesület Tanúsítványt állít ki."


Rákerestem!

2013. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Segíthetnek. Gyászt feldolgozni egyedül nagyon nagyon nehéz. Amikor együtt vagy olyan emberekkel akik ugyanolyan helyzetben vannak, akkor lelkileg tudják segíteni egymást. Plusz könnyebben tud beszélni az ember az érzelmeiről ha mások meg is értik azt. Ha ez nem neten történik, akkor kifejezetten jó már az is, hogy az illető nem örlödik egész nap egyedül, hanem elmegy a gyűlésre, kimozdul stb. Rengeteg tippet is lehet kapni, pl. hogy mi segít elmozdítani a holtpontról stb.

Nagyon sok helyen alkalmazzák a csoport terápiát, pl. alkoholisták, különböző betegségeknél, friss szülők (szülés utáni depresszió esetén) stb. A legtöbb embernek segít, csak fontos, hogy rendszeres legyen, gyakran az első alkalom nem egyszerű, szóval nem érdemes feladni, mert idő kell az eredmény eléréséhez.

2013. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetni kell érte 10000 Ft akkor nem ajánlom.. 4 alkalom ennyi pénzért kicsit átverős nekem. (Ok. én másik országban élek, de elég durva ha ezért ennyi pénzt kérnek).
2013. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ma reggel én is rákerestem, de nem fogom igénybe venni, mert nem szimpatikus. Egy jó pszichiátert fogok inkább keresni, mert az biztosan tudja a dolgát. Inkább annak fizetek.
2013. jún. 11. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!