Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam Matekból. Hogyan...

Megbuktam Matekból. Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Életemben először buktam meg. Annyira ideges vagyok, hogy szinte már állni sem bírok. Csak matekból álltam ilyen rosszul, másból 3,4,5. És még csak másodikos vagyok... Nagyon szégyellem magam, és ezért nem a tanárt hibáztatom, hanem magamat. Matekból nagyon keveset tanultam, vagy szinte semmit. Az első fél évben elkezdtem tanulni, majd matek tanárhoz járni. Ez segített, még ötösöket is kaptam. De aztán megint lerontottam magam kettesre, majd egyesre.

A szüleim nem tudják hogy ennyire rosszul állok. Ők legalább egy hármast várnak el. Tehát augusztusban pótvizsgáznom kell. Amúgy az ilyen pótvizsgák nagyon nehezek? Hogy mondjam el a szüleimnek? Mondjam el most, vagy várjak még egy kicsit? A bizonyítványt Június 28-án kapjuk ki. Már ma el akartam mondani, de meghátráltam.

Ezzel nagyon elrontottam a nyaramat is :(.


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 11. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ma mondd el, jobb ha előbb túl vagy rajta, különben pokoli napok várnak rád. A pótvizsgára jól fel kell készülni, lehet, hogy tanár is kell hozzá, mert ott sem engednek át könnyen, csak ha legalább egy bizonyos pontszámot elértél.
2013. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
80%
Együtt érzek veled. Én engem is 10. - ben buktattak meg matekból (1.6 -ra álltam és csak félévkor). Én csak apámnak nem tudtam először megmondani. A végén neki is elmondtam, úgy állt hozzá, hogy majd csak meg lesz és meg is lett. A legjobb ilyenkor minnél előbb elmondani annál könnyebben elkerülheted, hogy másoktól tudják meg. És figyelj kitudja, én annyira befostam utána, hogy elkezdtem matek órákon odafigyelni, és 12. -ben már 5 - ös voltam, és mérnöki egyetemre mentem. A bukás nem a világ, több embert is ismertem aki bukott gimiben évvégén is úgy hogy évet ismételt, és most egyetemen full ötösök. Fel a fejjel, és mondd el nekik szerintem.
2013. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Előzőekkel egyetértek, ma mondd meg. Ha mindkettőnek nem, akkor annak a szülődnek, akivel jobban meg tudod beszélni ezeket a dolgokat. És hát a nyáron hajrá. A javítóvizsga nem nagyon nehéz, csak végig kell gyakorolnod az éves anyagot. Esetleg beszélhetnél a tanárral, hogy adjon valami támpontot, mire készülj jobban.
2013. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Kérd meg őket, hogy oldják meg a 3x^2+5x=8 egyenletet, és... na a pozitív gyök került a bizibe. Nem fogják értékelni, de esetleg téged szórakoztathat... (Igazából nincs jó módszer. A szülők többsége elég fafejű, ha benned felmerül a kérdés, nyilván a tieid is. Mindenesetre jobb rajta hamar túl lenni.)


A pótvizsgák az éves anyagból vannak, nem nehezebbek, mint ha témazárót írnál az egész évből, de nem is könnyűek. Érdemes lenne magántanárhoz járnod a nyáron, és komolyan venni a pótlást. Talán a szüleid haragján is enyhít, ha azt mondod nekik, hogy szeretnéd, ha segítenének tanárt keresni, és szeretnéd rendesen megcsinálni azt a pótvizsgát.

2013. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Rendben. Még ma elmondom, de csak anyámnak, mert ő jobban megért. A szüleim elváltak, apám külföldön dolgozik, és csak hétvégén jön haza, én két hetente találkozok vele. Neki sokkal nehezebb lesz elmondani, mert ő várta el a legtöbbet.

Igazából tőle félek a legjobban, nem azért mert megver, soha nem vert meg viszont csalódni fog bennem. Már előre látom hogy ezt a nyarat tanulással kell majd eltöltenem.

A válaszolóknak köszönöm!:)

2013. jún. 11. 15:20
 6/15 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, a pótvizsga semmiség. Megbuktam 9.-ben és 10.-ben is sok hiányzás miatt matekból (oké csak részben emiatt, amúgy se foglalkoztam vele), és 9.-ben másfél hónapnyi készülés után 3-ast kaptam, 10.-ben 2 hét készüléssel simán átmentem. Mondom ezt úgy, hogy a tanárral se jövök ki túl jól, bár ezt le lehet szűrni abból is hogy 2-szer meghúzott, illetve idén is keményen próbálkozik. :D

Ne idegeskedj, sima ügy lesz. :) Nézz el különtanárhoz párszor, és nem lesz baj.


Ja, és 9.-ben matek mellett még töri is volt, az is gond nélkül sikerült egy 3 hét tanulás után.


A szüleimnek én már egy hónappal tanév vége előtt elszoktam kezdeni felvezetni a dolgot, kis dózisokban. Kicsit csalhatsz még azzal is, hogy közvetlen az előtt mondod el, hogy lépned kell suliba. Mire hazaérsz lenyugszanak, és higgadtan beszélhettek majd róla.


Sok sikert! :)

2013. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem akkora a baj... A pótvizsgára felkészülsz. Annó engem is megbuktattak matekból, de ott a tanár volt szemét, (a jegyeim alapján nem kellett volna megbukni) meg én és haverom is órán. A pótvizsgán is megbuktattak az Ő közbenjárására. Az okok hosszúak :D nah, így évismétlés. Aztán az érettségin ő javított és gratulált... Pfff am a továbbtanulásom is sikeres volt műszaki vonalon, ahol kell a matek. Szal van ez így.
2013. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Még ma mondd el anyudnak.


Ha rendesen felkészülsz semmi probléma nem lesz. Egyébként az se baj ha most mebuksz- jó neked nem olyan jó lesz az érzés elsőnek- de több osztálytársam bukott meg matekból úgy, hogy átse ment a pótvizsgán. Én most érettségiztem. Sikerült azért mindel váltanom pár szót, sőt azokkal is akik hozzánk buktak. Mind azt mondta, hogy neki kellett az az egy év és, hogy nem bánja. Jó persze +1 év és rossz volt látni, hogy itt lehetnének most ők is köztünk /a bukottak tavaly/.


Sajnos 12.-ben is "bukott meg" osztálytársam. Úgy gondolom az sokkal rosszabb mert célegyenesben ott volt ő is velünk. /és 11.be is ugyan ez van/

2013. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Már előre látom, hogy le leszek pontozva, de szerintem az a minimum, hogy nagyon szégyelled magad és végigtanulod a nyarat. Olyan tanár nincs, aki ha rendesen felkészülsz, meg tud buktatni. A középiskolai matek nem atomfizika (én sem voltam zseni, ne ha kellett egész éjjel tanultam, meg is volt az eredménye, annak ellenére, hogy olyan sz**** matektanárt senkinek nem kívánok).
2013. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
#9, nem leszel lepontozva (részemről legalábbis), de a matek sajnos pont nem az, amit "be lehet seggelni". Ha nem tudja a Kérdező megérteni (és nem minden ember tudja), akkor megette a fene. Mondjuk egy 2-es..3-as szintet megértés nélkül is össze lehet hozni az alap- és középfokú matekból rengeteg gyakorlással, ebben igazad van. De az lóf***t nem ér, majdnem jobb a bukás, mert akkor nincs az az érzése az embernek, hogy tud valamit. :P Ezzel együtt a matematika szép és érdekes dolog, én inkább arra törekednék a Kérdező helyében, hogy meg tudjam látni benne a szépséget.
2013. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!