Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy megbuktam matekból? Megfognak őlni. Tanácsok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: hát ez nem könnyű. A kérdés csak az, hogy a szüleid mire számítanak? Tudják, hogy rosszul álltál, közel a bukáshoz?

Oda kell állniuk elé és megmondani. Azzal kell kezdeni, hogy te mindent megpróbáltál, ne haragudjanak. Hangsúlyozd ki, hogy ez csak félév, egy értesítő, év végén természetesen nem fogsz megbukni, mert beleadsz majd 110 %-ot! Lehet nem volna hülyeség egy külön tanár segítségét kérni.

Miért buktál meg különben? Nem érted vagy simán csak ennyire nem érdekel? A tanárral van baj?

2013. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Félévkor nem tudsz bukni.
2013. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tanár rendes év elején nem értettem de most már amit tanulunk azt értem csak az átlagom nem tudtam feltornázni 1,75-re így nem adta meg a kettest
2013. jan. 21. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

semmiképpen ne hallgasd el, mert abból baj lesz később. legyél velük őszinte.

azt tudom tanácsolni, hogy úgy állj eléjük, hogy már találtál valakit, aki a számodra érthetetlen anyagrészekből korrepetál téged. mondd el nekik, hogy igyekeztél ezen javítani, és most nagyon szégyelled magad, de évvégére kihozod magadból a maximumot, és valaki segít is neked. ha látják rajtad az igyekezetet, az jó.

2013. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne de bukásra nem számítottak
2013. jan. 21. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Figyelj. Nem szépítem a dolgot, mert nincs miért. Ebből már jól nem jöhetsz ki. De a közléseden múlik, hogy a jobbik rosszat kapod e. Nem szabad elhallgatni (ebben teljes mértékben igaza van az előző válaszolónak), mert az csak kellemetlenségekhez fog vezetni. Egyszer én is elhallgattam egy ilyet. A szüleim a tanáromtól tudták meg, akkor már nem tudtam semmi olyasmit sem hozzámagyarázni, hogy kijavítom, meg beleadok 110%-ot. Mert akkor még az is hozzájött, hogy elhallgattam a dolgot, tehát hazudtam. Mikor látod, hogy ráérnek, akkor szépen állj eléjük és mondd meg nekik nyugodtan. Ez most nem sikerült, de év végén természetesen jobb leszel. Most már látod, hogy az eddig tett erőfeszítéseid nem voltak elegek, úgyhogy többet tanulsz. Te magad is nagyon szégyenled a dolgot, de szerencsére ez csak egy értesítő, most már tudod mit rontasz el, min kell javítani.
2013. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !:)Nem fogom elhallgatni :D
2013. jan. 21. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A középiskolában egyszer megbuktattak fizikából.

Nagyon hanyag voltam, órákra sem igen jártam be, nagyon fél vállról vettem az egészet. Erre az idős pedagógus megbuktatott, pedig kettesre álltam.

Akkor nagyon pipa voltam, de később rájöttem az okára.

Év végén azért nem adhatott ötöst, mert a félévi miatt nem lehetett.

Ez az egy eszköz volt a kezében, hogy észre térítsen egy kamaszt. És sikerült.

Amúgy mindenből 4-es körül voltak a jegyeim.

Minden csak hozzáállás kérdése!!!

A szüleid megérdemlik, hogy őszinte legyél hozzájuk. És neked is sokkal jobb lesz, ha nyugodtan éldegélhetsz otthon úgy, hogy a szemükbe tudsz nézni!

Hajrá!

2013. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Általában nem "derült égből villámcsapás"-ként szokta a szülőket érni a hír, hogy gyermekük megbukik, annak vannak előjelei, nevezetesen a túlnyomórészt egyes érdemjegy, amit a szülőnek aláírással kell igazolnia. Ezek után valaki hibás. Vagy ők, hogy nem vették komolyan, vagy te, aki esetleg "aláhamisítottad" az aláírásukat.


Ha az utóbbi eset áll fent, sok jóra nem számítanék.

2013. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó: enapló van már 2 éve... nem kell semmit aláírni. az enaplót megnézhetik a szülők, de pl az enyém nem szokta. SZERENCSÉRE! :D
2013. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!