Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben eladnátok a...

Ti ilyen esetben eladnátok a lakást? Vagy inkább kiadnátok albérletben?

Figyelt kérdés

Férjem nagypapája elhunyt, a nagymamája odaköltözött a fiához így az ő házuk üresen maradt. Felajánlották, hogy költözzünk oda.


Amitől tartok, hogy a nagymama és a fia nem jönnek ki túl jól, én nem vagyok meggyőződve róla, hogy sokáig fog tartani az együttélés.


A mi lakásunkon van hitel, ráadásul most nem is tudnánk jól eladni. De fizetni a hitelt, a rezsit a házban és valami minimális rezsit a lakásra elég sok lenne.


Ti mit tennétek?


2013. jún. 12. 11:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Albérletbe, bocsánat
2013. jún. 12. 11:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem adjátok ki albérletbe,ha a nagymama és a fia is bebeeggyezik,mert akkor ha jól értem,az ô házuk.Így valóban könnyebb lenne a hiteleteket fizetni a házra.
2013. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, mi a nagymama házába költöznénk. A kérdés az, hogy a mi mostani lakásunkkal mi legyen.
2013. jún. 12. 11:40
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Adjátok ki. Ha eladjátok most rossz áron és visszafizetitek a hitelt, gondolom nem sok marad. Aztán az majd könnyedén elmegy, vagy ha meg is marad, lehet nem lesz később elég egy lakásvásárlásra.

Az a ház meg olyan, hogyha megboldogul a kedves mama, akkor is a férjed apjáé lesz, neki meg ki tudja milyen tervei lesznek vele, szóval, ha hopp kiugrasztanak titeket belőle, akkor meg majd nézhettek, se ház, se lakás.

2013. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet!
2013. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp albérlet. a bérleti díjból tudnátok fizetni a hitelt is akár és ha rendeződik az ingatlan piac akkor rendes áron el tudnátok adni.
2013. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok.Elnézést,a másik ingatlanra értettem a kérdést.Így természetesen más.Albérletbe kiadni és az a pénz tényleg nagyon jól jön majd.
2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképp albérlet! Akkor is ezt mondnám, ha nem lenne kétséges a a nagymama és a fia viszonya. Most kiadjátok albérletbe, 20 év múlva jó lesz a gyereketeknek.
2013. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oda költöznék a mama lakásába ha már üresen áll és a saját lakást ki adnám albérletbe. A mama meddig tud meg maradni, kijönni a fiával azt majd meg látjátok. Lehet,hogy hónapokig,lehet,hogy évekig, de addig is nektek könnyebb az anyagi helyzetetek amíg a mama lakásában laktok és esetleg még férre is tudtok rakni egy kis pénzt ez idő alatt. Aztán meg ha a mama végűlis nem tud majd ki jönni a fiával majd lakik veletek egy ideig amíg az albérlőtök ki nem költözik a ti lakásotokból és ti vissza költöztök a saját lakásba.

Szóval,röviden összefoglalva, ne azzal foglalkozz ,hogy meddig fog tartani ez az ott lakás a mama házában,hanem azzal,hogy addig is amíg ott laktok,könnyebb nektek és az idő múlása is lehet ,hogy jót hoz nektek azaz a sorsotok jobbra fordul.

2013. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én alapban a saját lakásomban maradnék. A válaszom mégis attól függ melyik lakást lehet értékesebben kiadni. Mert ha átköltöztök egy házba aminek csak a rezsije duplája egy városi lakásnak akkor elviszi a pénzt a kis lakásból befolyó albérleti díj. A nagymama még él. Ezért nem venném készpénznek hogy a fiánál is marad. Gondolom azért akartok az ő házába költözni hogy a tiétek bérleti díja a zsebetekben maradjon és ne kelljen a mamának a háza kiadásából adni ugye? A férjed az egyedüli unoka hogy más fel sem merül mint lehetséges örökös?
2013. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!