Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ember a padlón van,...

Ha az ember a padlón van, akkor erősebben fáj mások jóléte?

Figyelt kérdés

Mostanában sok veszteség ért (nem anyagi, hanem emberi.). Úgy érzem, hogy egy rakás sz.rt se érek.


Azt vettem észre magamon, hogy nagyon durván kiakadok, ha látok egy olyan embert, akinek nagyon meg a szekér. Gazdag, szép stb. Tudom, hogy nem szép dolog. Nem tudom, hogy mit tegyek, nem akarok keserűségemben hárpiává lenni. Ez másnál is így van, ez normális, hogy erősebben fáj mások jóléte, ha az ember azt érzi, hogy neki folyton csak az árnyék jut?


Köszönöm a normális válaszokat.



2013. jún. 14. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bezony. Gyarló emberi tulajdonság. Nézz körül itt a GYK-n is. Vagy nyiss egy topicot, hogy "örököltél ötvenmilliót, de már van két audid, nyaralód és családi házad is, hova utazz?", kapnád az osztásokat ezerrel :D
2013. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem, mindenkinek vannak jobb és rosszabb évei, túl kell lépned rajta mert ha keseregsz csak a rossz marad.
2013. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is volt ilyen régen, amikor nem volt párkapcsolatom és minden egyes párt szívből gyűlöltem az utcán, mert nekem sokáig nem jött össze. Örülök, hogy vége ennek az időszaknak.
2013. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem fáj, inkább csak picit szomorkásabb leszek és felteszem magamban a kérdést, hogy de nekem miért nem lehet olyan az életem mint másoknak. Itt persze nem a nagy luxusra kell gondolni, nincsenek nagy igényeim, mindössze arra vágyom, hogy újra legyen munkám és biztosítani tudjam a családom számára azt a normálisnak nevezhető életszínvonalat, hogy legyen egy picike kis albérletünk amit fizetünk, legyen mit enni, néha ki tudjunk kapcsolódni és semmiben sem szenvedjünk hiányt. Na most, hogy jelenleg nincs munkám, kicsit borúsabban látom a helyzetet és eléggé padlón vagyok én is, hogy hogy lesz a továbbiakban...Amikor pedig gazdag embereket látok, kicsit elszontyolodom, hogy nekem miért nem lehet egyszerűbb az élet. :)
2013. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Kedves utolsó, biztosan nem hiszed majd el, de tuti van olyan, aki téged irigyel valamiért :)
2013. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Tökéletesen megértelek, én is írhattam volna ezt... Folyamatosan úgy érzem, hogy csak én cseszhettem el ennyire, mindenkinek sokkal jobb körülöttem. Megértelek.
2013. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Viszont mikor azt látom, hogy valaki meg tud magának venni egy szép ruhát, vagy valami finom, különleges kajához hozzávalókat, vagy valamit a lakásba, esetleg egy jó kis bulit rendezni a barátokkal, mindenféle jó ételekkel, italokkal, nekünk meg ezekre nem futja, akkor kicsit jobban fáj a saját helyzetünk. De reménykedek benne, hogy majdcsak egyszer valami nekünk is sikerül és tudunk majd változtatni a helyzeten. :)
2013. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Én sose értettem az irigyeket, bevallom. A férjem is mindig jobb autóra vágyik, mint amink van, pedig pont arra jó, amire kell a sajátunk is. El lehet vele menni valahova...


Meg aki nyert a lottón, annak is sok gond szakad a nyakába. Nekem jó úgy, ahogy van.

Párkapcsolatilag meg sose irigyeltem a mások szerelmét, azt tudom hogy egyszer fent, máskor lent mindenkinek, függetlenül attól, hogy kifelé mit mutatnak.


Volt egy barátnőm, aki végül irigységből nem jött el az esküvőmre, és gratulálni is elfelejtett (mert ő éppen válni készült), az ilyen embereket én végleg leírom.


És nincs olyan, hogy csak árnyék. Sok szempontból a te életed talán boldogabb lehet, mint akár az enyém, az egész csak hozzáállás kérdése. A mások boldogsága az nem fájdalmas, soha, annak örülni kell, és akkor vonzod te is a boldogságot.

2013. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Várok még válaszokat másoktól is.

2013. jún. 14. 15:02
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Sem az anyagi, sem a baráti blabla jólléte de még a párkapcsolata sem érdekel senkinek. Az én életemet magamnak kell irányítani, ha valami rossz, s nem akarom hogy az legyen akkor tenni fogok érte. Ha irigykedek semmi sem lesz másabb nekem. Max azt nézem ő mit csinálhatott jobban, s igyekszem javítani.
2013. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!