Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak a két életem...

Mit válasszak a két életem között, a párom egy másik országban bizonytalanul, vagy otthon kiegyensúlyozottabban, talán boldogabban, beleőrülök?

Figyelt kérdés

A tengerentúlon élek lassan 3 éve a párommal, szóval nem a szomszédban. Főleg ő miatta jöttem ki és itt ragadtam, de nem tudom megszokni és sokat szenvedek. Mondták, hogy idővel jobb lesz, de nemlett, depressziós vagyok sokszor. Itt a bevándorlóknak sok barátjuk van, simulékonyak, alkalmazkodóbbak, talpraesettebbek,nekem nehezen megy, sajnos még magyarul is. Iskolában vannak barátaim, de sulin kívül nem találkozunk. Barátom 12 éve itt él, más típus, jobban magába szippantja az újat, rá ragadnak a nyelvek, tökéletes angollal beszél én kínlódok az angol beszéddel még most is, pedig suliba járok, biológiát szeretnék tanulni, amit el tudnék kezdeni, mert fogalmazni jól tudok, meg szövegértés, de nehezebb kommunikálnom még magyarul is szóban. Hiányzik a családom, barátaim, itt a sulin kívül nincsenek, próbáltam másokkal, magyarokkal, alig vannak. Minden vágyam, hogy biológus legyek, de itt horribilisek az összegek, otthon 3 éves lenne az, ami part-time tanulóként itt a többszöröse, mert hát ugye dolgozni kell, ha nem akarok a hídak alatt berendezkedni. Otthon a családom, az igaz barátok hiányoznak, nekem ők mindig erőt adtak, nekem aki lelkileg könnyen sepezhető. A barátom átvette ezt az életformát és dicséri a rendszert bizonyos részét, ami sokkal jobb, mint az otthoni és nem akaro haza menni. Igaz ő Romániában született magyarként, szóval neki kis kora óta hozzá volt szokva a kétnyelvűséghez és az erős beilleszkedési elvárosoknak.


Ha haza megyek elkezdhetném az egyetemet biológia szakon és 3 év alatt kb. végeznék, itt iszonyú drága és hosszabb, viszont a fizetések jóval magasabbak, de hosszú idő kivárni, addig babysitterkedhetek, ami nem egy kifizetődő munka.

A másik viszont a barátom, nagyon jó ember, szeretjük egymást, olyannyira nem akarom elveszíteni, hogy gyengébb honvággyal fűszerezett pillanatomban könyörögtem, hogy gyere menjünk Magyarországra, vagy akár valamelyik európai országba, ahol megpróbálhatnánk, de nem, szerinte itt sokkal több a lehetőség


Két világra, két részre szakadtam, otthon ittam, kreáltam a mondatokat megfelelően, kifejezve, tartalmasan, itt akadozva, nyögdécselve olykor. Tanulom, tanulom, de nem anyanyelvi szinten, mint az amerikai osztálytársaim, kevesebbnek érzem magam.


Bocsánat, hogy hosszabb lett, de beleőrülök ebbe a kettősségbe.


Ráadásul a párom sem sikeres itt, mert nem úgy áll hozzá az életéhez, ahogy kéne. Volt régebben, de annak vége, csak ő látja az alagút végét, hogy ebben az országban lehet eljutni az alagút kijáratához, csak én azt nem látom még, hogy hol az az alagút, csak halványan a bejáratot.


Tudom hosszú és zavaros let a levelem, vissza sem olvasom, de már azért is megérte ide jönnöm, hogy kiírhassam magamból a gondolataimat.


2013. jún. 16. 10:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam, csak későn, lett benne helyesírási hiba, bocsánat, most is nyugtatóval írtam. Ha haza mennék, akkor meg ott kellene felépítenem előlről megint mindent, munkakeresés, meg albérlet stb, ja meg az alacsony fizetések. Nincs normális, használható végzettségem, büfé-ruhatár szakon végeztem egy főiskolán, ami egyik legrosszabb döntésem volt életem során. Nem tudom, nagyon jó ember a barátom, mindenben segít.
2013. jún. 16. 10:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Barátod meddig akar kint maradni? Örökké?

Angolul Angliban, Írországban is lehetne boldogulni. Nem volna rossz, ha kompromisszumkész lenne.

2013. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Amerikában vagy-e, de ott én sem bírnám hosszú távon, de a két említett ország egész más. (Első válaszoló.)
2013. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg. Meg kellene értenie a dolgot. Egy kapcsolatban nem csak 1 ember van és nem csak az egyik fél boldogsága a lényeg. Ha ezt semmiképp nem érti meg, akkor én hazajönnék Magyarországra,ahol "biztonságban" érzem magam. Viszont akkor törődj bele az itteni helyzetbe. De ha elvégezted a sulit,esetleg tanulhatnál (vagy akár közben is) idegennyelvet és a suli után kimehetnél külföldre. :)
2013. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*Persze olyan országba ahol jól érzed magad.
2013. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én alapvetően a külföldre költözést bátorítani szoktam, de a te esetedben...


Ne haragudj, de biztos, hogy emellett a srác mellett akarsz maradni? Megpróbáltad, belebetegedtél, depressziós vagy, nyugtatókat szedsz. Gondolom mondanom sem kell, hogy gyere haza.


A dolog másik része az, hogy ha ezt a barátod nem képes megérteni, akkor annak a kapcsolatnak lőttek. Igen, fontos a jó megélhetés, életszínvonal, DE az embernek a párja egészsége, lelki boldogsága MINDENNÉL fontosabb, ha szereti! A barátodnak viszont úgy tűnik, Amerika fontosabb nálad. Amin már csak azért is érdemes elgondolkodni, mert itt van Anglia, ahol történetesen a duplája az átlagkereset, mint az USÁ-ban, de mégsem jönne ide, holott megélhetésileg is ideálisabb lenne és a te szempontodból is. Szerintem ő a végletekig önző,és nem igazán törődik veled sajnos.

2013. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a soraidat... hát, szerintem gyere haza! Már így is nagyon kikészültél az ottléttől.
2013. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát igen, úgy tűnik nektek is, hogy talán jobb lenne otthon. Tudom,hogy zavaros az írásom és nem tudtuk mindent, de ti is látjátok, hogy így nem megoldás. Abban bízom mindig, hogy jobb lesz, ha lesz normálisabb munkám, ha jobb lesz az angolom könnyebb lesz, de az nem pár hét.
2013. jún. 16. 18:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnek. Barátom nem igazán kompromisszumkész, gondolkodik esetleg Kanadán, de ugyanott vagyunk. európaiként Európában élni mégis kevésbé érezném idegennek magam.
2013. jún. 16. 18:30
 10/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Mi lett Veled végül?
2018. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!